Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Anchetatorul:

-De ce v-aţi înjunghiat soţul?

-Păi dacă-l împuşcam, poate trezeam copilul… şi e cam bolnăvior…

• Upvote 3

O baba intr-un tramvai casca intr-una. Un politist de langa ea ii spune, chipurile, ca sa-i faca educatie:

- Hoo babo, ca ma inghiti! La care baba ii raspunde:

-Lasa maica, nu te teme, ca pe voi oricum nu va inghite nimeni!

Intr-un bar .... un client

- Ce v-ar placea ? intreaba barmanul

- Ce mi-ar placea ? ....Pai , o casa mare , mai multi bani , si o sotie mult mai frumoasa .

- Nu , zise barmanul calm , am vrut sa zic : CE DORITI ?

- Imi doresc sa castig la loto , sa ma iubeasca soacra si copilul meu sa se nasca si sa fie sanatos .

- Ce sa fie ??? ....... zice barmanul incapand sa-si piarda rabdarea .

- Baiat sau fata ...... nu conteaza .

Domnule ( evervat de-a dreptul ) , m-ai inteles gresit , te-am intrebat doar : CE VREI SA BEI ?

- AAA..... pai dece nu spui asa ?! .... Ce ai ?

- Absolut nimic ! Sunt perfect sanatos !!!

• Upvote 5

O femeie a apelat la un chirurg plastic sa-i reduca dimensiunile buzelor vaginale deoarece sunt prea mari si falfaitoare.
De rusine, a insistat ca operatia sa fie tinuta secreta, medicul fiind de acord.
Dupa operatie, trezindu-se din anestezie, a gasit 3 trandafiri asezati cu grija pe noptiera.
Indignata, si-a sunat imediat medicul:
- Parca v-am rugat sa nu spuneti nimanui despre operatia mea!
Medicul i-a spus ca a indeplinit intocmai dorinta ei de confidentialitate si ca primul trandafir e de la el:
- M-a intristat gandul ca treceti prin asta de una singura...
- Si al doilea trandafir?
- Al doilea trandafir e de la asistenta mea. Din simpatie, pentru ca si ea suferit aceasta procedura cu ceva timp in urma.
- Dar al treilea trandafir?
Al treilea e de la un domn de la sectia de arsi de deasupra. A vrut sa va multumeasca pentru noile lui urechi.

• Upvote 7

cine imi poate spune si mie ce rol are ''chipurile'' din bancul de mai sus ???

O baba intr-un tramvai casca intr-una. Un politist de langa ea ii spune, chipurile, ca sa-i faca educatie:
- Hoo babo, ca ma inghiti! La care baba ii raspunde:
-Lasa maica, nu te teme, ca pe voi oricum nu va inghite nimeni!

"Chipurile" e un arhaism neologism barbarism, ceva... Mi se pare ca e similat cu expresia "care va să zică" sau "pasămite"

• Upvote 1

"Chipurile" e un arhaism neologism barbarism, ceva... Mi se pare ca e similat cu expresia "care va să zică" sau "pasămite"

Sau "cică".

• Upvote 1

Sensul (aici) este: "ca sa zic asa", "vorba vine".

Expresia subliniaza, pe de o parte, faptul ca politistul prin modul de adresare este necalificat in a face cuiva educatie (Hoo, babo); pe de alta parte induce ideea ca este greu sa faci educatie cuiva dupa o anumita varsta.

Asadar, vorba vine ca-i face educatie, in fapt intentiile sunt departe de asta.

• Upvote 3

3 barbati vorbeau despre viata lor amoroasa.

Italianul:"Saptamana trecuta m-am culcat cu Lucia si a fost grozav. Am uns-o toata cu ulei de masline, am facut dragoste patimasa si, la final, ea a gemut 5 minute"
Francezul:"Am facut amor cu iubita mea, Amelie, si a fost grozav. Am intins frisca peste tot trupul ei, am facut dragoste ca nebunii si, la final, ea a tipat 15 minute."
Ion, romanul:"Ei bine, saptamana trecuta am facut si eu dragoste cu Maria mea. Am dat-o prin untura, am facut sex, apoi ea a urlat 6 ceasuri"

Uimiti, italianul si francezul il intreaba:
-Ce naiba ai putut tu sa faci muierii de a urlat 6 ore?
-Mi-am sters mainile de perdele!

• Upvote 3

Merge Bulă cu maică-sa prin parc, la un moment dat Bulă îi spune:

- Mamă, vreau să mă piș.

- Bulă, nu e frumos să vorbești așa, spune că vrei să fluieri.

- Da vreau foarte tare să fluier.

Îl duce mama pe bulă într-o tufă, își face asta treburile și se duc mai departe. Noaptea,Bulă adormit,se apropie de taică-său:

- Tată, eu vreau să fluier.

- Bulă, du-te și te culcă – îi spune taică-său de pe somn.

- Tată, eu vreau foarte tare să fluier.

- Bulă, mama doarme, bunica doarme, du-te și tu și te culcă, iar mâne o să fluierăm împreună.

- Dar eu vreau foarte, foarte tare să fluier.

Taică-său, întorcându-se pe o parte, cu spatele la Bulă:

- Bine, fluieră-mi încet, dar foarte încet, în ureche.

• Upvote 2

Corectitudinea politica este o doctrina cultivata de o minoritate deliranta, ilogica, promovata de mass-media oficiala, care sustine ca este posibil sa apuci o bucata de c@c@t de partea curate.

• Upvote 3

El: Buna, vreau sa te cunosc mai bine, am 38 de ani, sunt deputat de 10  ani si sunt onest.

Ea: Buna, cu placere, eu am 30 de ani, sunt curva de 15 ani si sunt virgina!

• Upvote 8

Unu' moare si ajunge in iad. Acolo, descopera ca exista cate un iad pentru fiecare tara . Merge in iadul german si intreaba:
- Ce ti se face aici ?
- Pai, ce sa-ti faca, te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul german.
Omului nu-i place ce aude si incearca iadul rusesc:
- Ce ti se face aici ?
- Pai,te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul rus.

Pe urma verifica iadul american, francez, italian si primeste raspunsuri asemanatoare.

Apoi, ajunge la iadul romanesc si descopera ca este o coada foarte, foarte mare la intrare.
- Ce ti se face aici ?
- Pai,te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul roman.
- Pai, este cam la fel ca in celelalte iaduri, de ce vrea atata lume sa intre ?
- Pentru ca scaunul electric nu functioneaza , nimeni nu vine sa-l repare, cuiele de la pat au fost furate si vindute iar dracul roman este un fost senator, care , semneaza de prezenta si se duce la bar.

• Upvote 6

- Nesimtitule, de unde ai ruj pe camasa?
- M-am sters cu ea la p#@a! 

• Upvote 7

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun "la revedere"

• Upvote 6

Pe un forum:
Cum se poate spala spuma poliuretanica de pe maini? Sa-mi bag piciorul!!! Acum si de pe tastatura!

I se spune unui cioban ca acum folosind tehnologie moderna s-a introdus ADN uman intr-o oaie.
Acesta raspunde neimpresionat:
- Eu fac asta de 20 de ani!

Tema de casa:
Pronunţaţi în engleză: “foo 2 10 coor”.

• Upvote 4

Un hot a intrat aseara in casa mea. A inceput sa caute bani; asa ca m-am trezit si m-am apucat sa caut impreuna cu el.

• Upvote 5

O sectie de politie, in Bucuresti. Seful de sectie iese din biroul sau cu o fata coplesita de satisfactie, facand gesturi invingatoare si exclamand Yes!! Yess !! Yes!

Un Agent Principal intreaba pe altul:

- Ce are ma Sefu de e asa fericit ?

- Vezi tu macheta aia din mana lui?

- O vad. E o bicicleta. Si ce-i cu asta?

-Pai... a facut-o intr-o singura ora. Dimineata cand a venit era cam derutat. Zicea " ba baieti, pe cutia la macheta asta scrie " + 8 ANI ".

Ies dracu la pensie pana o termin...

• Upvote 2