Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Numele dumneavoastră?

- Adam.

- Numele soţiei?

- Eva.

- Incredibilă coincidenţă! Prin întâmplare, e şi un şarpe aici?!

- Sigur că da!… Mamă soacră, te caută cineva!

• Upvote 7

http://www.academiacatavencu.info/actualitate/exclusiv-scrisoarea-deschisa-a-liceenilor-de-la-bolintineanu-catre-premierul-victor-ponta.html

--

Mai jos scrisoarea !

Domnu priministru Victor Ponta

În primu’ rând, ne e greu să ne esprimăm cu “domnu’” unui meseriaş atât de apropiat de sufletul nostru, fincă simţim că ca tine suntem şi noi, aşa că dăne voe săţ-i spunem, ca la cel mai bun pretenar al nostru: “Băi, coae, eşti tare, să moară mama!” Cea-i făcut tu pentru noi n-o să uităm niciodată, frăţică!

Când a tăbărât garda peste noi, să nam parte, nu mai ştiam unde să mai ascundem mangoţii, iam băgat pe unde am putut, da’ băieţii n-a fost norocoşi ca fetele, aşa că n-a putut săi bage dăcât în chiloţi, unde ia găsit procurori şi nea dat de belea că nea pus să dăm declaraţii şi mulţi dintre noi ştia dăcât să se semneze.

Dar, chiar când credeam că am berbelit-o, că nu mai ie nimic de făcut ş-o să ajungem cu toţii colegi de scăpat săpunul cu idolul nostru, Gigi Becali, pă Jilava, ai apărut tu, Viorele, ca un cavaler din ăla de-am văzut noi în Stăpânul inelelor şi leai făcut varză pă orcile de procurori. Sa văzut, să şti, că ai experienţă cu procurori: aruncă-i peste balustradă pe toţi, dă-i dreacu’!

Mulţi zice că n-aveai dreptul să dai ordine justiţiei. Mă, cum vine asta? Păi la cât am dat noi dreptu’, să na-i tu dreptul săţ-i arăţi muşchii la procurori şi la gabori? Adică noi am dat mia de euro la profi ca să rămânem cu buza umflată, şi futuţi şi cu banii luaţi, şi fără diploma de bac? De ce eşti priministru, nu să dai ordine, ca să meargă treaba bine, pă combinaţie?

Şi, să-mi bag banii pă card şi cardu-n buzunar de nar fi mers treaba brici, dacă nu se amesteca muişti ăştia! Parcă nu mai avea ce să facă, în loc s-o găsească, în pana mea, pe Elodia sau conturile lu’ Ceaşcă, ei face iureş cu noi, ne-a văzut mai cu ciungă-n păr, mai cu pene pe spate? Ai dreacu’ de procurori, băgale-am pământ pă faţă! Crede-ne, Viorele, de nu nea venit să-i înjurăm ieri de toţii morţii lor şi dăcât din respect faţă de domnu Liviu Dragnea, n-am făcuto!

Încă o dată, îţi mulţumim pentru tot ceai făcut pentru noi şi sper să ne ţii partea şi mai încolo, la facultate, la masteraturi sau la doctoraturi. Findcă nu ţiam zis, coae, da visul nostru e să avem toţi doctoratu, ca tine, păi, ce, mamele noastre să nu fie mândre de noi, numa mă-ta? Şi, cu tot respectul, îţi zicem să-ţi păzeşti scaunul, că venim tare din urmă.

Sântem sute de mii care vrem să dovedim că putem să copiem mai bine ca tine, că putem să îmbârligăm pă fraieri mai bine de cum ia-i îmbârligat tu, că suntem mai şmecheri şi mai tari în gură ca tine! Că cum zicea şi profu nostru de filosofie, Socrate: “Vai de dipscipolu care nuşi depăşeşte maestrul!” Maestre Ponta, ţinete bine, noi venim!

Semnează:

Un grup de liiceni de la Lic. Dimitrie Bolimtineanu

• Upvote 5

trista parodie...

• Upvote 1

Ajunge un chinez în Chișinău, cu niște afaceri. Nu cunoaște nici un cuvânt în română, dar îi era foame cumplit. Intră el într-o cantină cu gândul că, cineva o să comande ceva de mâncare, iar el auzind denumirea o să comande la fel. Așteaptă un pic, intră un student și comandă un ceai. Chinezul se apropie și el: – Țeai. Ia el ceaiul, dar simte că foamea nu a trecut deloc. Mai așteaptă un pic, iar intră un student situația se repetă.. Ceai … Țeai… Se hotărăște să mai aștepte. Vede că intră un domn mai în vârstă, se gândește chinezul că acesta o să mănânce și se apropie să audă mai bine comanda. Comandă omul macaroane cu brânză, și imediat și chinezul:

- Mațațoane ciu blință.

- Ce?

- Mațațoane ciu blință.

- Ceeeee?!?

- Țiai.

Stiu ca e foarte vechi, dar recitindu-l jur ca mi l-am imaginat pe chinezul ala de la Master Chef cum sta el in cantina cu stomacul lipit de sira spinarii si cere spasit : tiai :) 

Inginerul, de ceva timp se uită într-o fântână largă și foarte adâncă.
- Nu înțeleg, a spus el în cele din urmă. Și de ce ați instalat o lumină atât
de puternică pe fundul fântânii?
- Nu știu, a spus muncitorul. Am făcut totul în conformitate cu desenele
tale.Ia inginerul planul construcției, se uită un pic, îl întoarce cu susul în jos:
- Idioților! Trebuia să construiți un far!

• Upvote 8

Un tip intra intr-un bar,tot zgariat pe fata,pe maini,pe picioare si cu hainele sfasiate.Vazandu-l astfel prietenii il intreaba ce i s-a intamplat.

-Tocmai am ingropat-o pe soacra-mea.

-Si ce legatura are asta cu zgarieturile tale?

-Nu vroia...

• Upvote 4

Inginerul, de ceva timp se uită într-o fântână largă și foarte adâncă.

- Nu înțeleg, a spus el în cele din urmă. Și de ce ați instalat o lumină atât

de puternică pe fundul fântânii?

- Nu știu, a spus muncitorul. Am făcut totul în conformitate cu desenele

tale.Ia inginerul planul construcției, se uită un pic, îl întoarce cu susul în jos:

- Idioților! Trebuia să construiți un far!

Dorel :)

- Cum s-a terminat cearta de ieri cu sotia?
- A venit in genunchi la mine
- Si ce a spus?
- Iesi de sub pat, fricosule!

• Upvote 3

-ALO!
-(in soapta) Daa…
-MAI, E ACASA MAMICA?
-(in soapta) Daaa..
-PAI, DA-MI-O SI MIE LA TELEFON!
-(in soata) Nu poateee…
-PAI DE CE?
-(in soapta) E ocupata!
-BINE, TATA ESTE?
-(in soapta) Daaa…
-PAI SA VINA EL ATUNCI!
-(in soapta) Nu poateee…
-DE CE?
-(in soapta) E ocupat!
-BUNICA, MATUSA… SUNT?
-(in soapta) Daa…
-DA-MI PE UNA DIN ELE!
-(in soapta) Nu pooot… sunt ocupate!
-GRRR, DAR ALTCINEVA MAI E PE ACASA???
-(in soapta) Mai sunt doi politisti…
-BINE, DA-MI PE UNUL DIN EI!
-(in soapta)Nu pot… sunt ocupaati…
-DAR CE FAC, MAI???
-(in soapta) Ma cauta pe mineee…

• Upvote 7

Un arab intra intr-un bar din America . Se duce la barman si
spune:
- Ahrem bahra mahji Coca Cola !
La care barmanul foarte nelamurit:
- Un pahar mare si rece cu ce???

Doua prietene stateau de vorba.  
-Te-ai uitat vreodata in ochii sotului tau in timp ce faceai sex?
-Da.  
-Si ce mutra avea?  
-Statea in usa ca prostul!...

• Upvote 4

:))))))))))))))))))))))))

Sotia pleaca singura in concediu in Caraibe si intalneste acolo un negru sexy cu care decide sa aiba o aventura.
Dupa prima noapte de amor, femeia il intreaba cum il cheama.
- Nu-ti spun, ca razi de mine! ii raspunde barbatul de culoare.
Trece o noapte, trece a doua, dupa vreo trei-patru zile de sex salbatic, femeia il intreaba iar pe barbat cum se numeste.
- Nu-ti spun, ca razi de mine! ii raspunde barbatul.
Trece o saptamana, concediul femeii se apropie de final.
In ultima noapte aceasta ii spune.
- Te rog, spune-mi cum te numesti. Am petrecut cateva zile de vis iar tu nu vrei sa-mi spui cum sa te alint in amintirea mea.
Induplecat, negrul ii marturiseste numele sau nu inainte de a o ruga sa nu rada.
- Ma cheama “Zapada”.
Femeia incepe sa rada in hohote, cu lacrimi in vreme ce negrul o privea trist.
- Vezi, ti-am spus ca ai sa razi de mine!
- Nu, ii raspunde femeia. Ma gandeam ce-o sa isi imagineze sotul meu cand ii voi spune ca am avut parte zilnic de 30 cm de zapada in Caraibe.

• Upvote 3

Ale draqului mașini automate de spălat vase !
Intră în casele oamenilor și fură locurile de muncă ale nevestelor...

• Upvote 2

Cam misogin bancul.

Un pervers excitat suna la intamplare si raspunde o femeie. Perversul, cu o

respiratie greoaie si voce tremuranda:

-Fac pariu ca ai un cur mare si fara par!

-Asa este (raspunde femeia) e in sufragerie acum, se uita la fotbal, cine sa-i spun ca-l cauta??"

Soția către soț:

- Dragul meu, degeaba îți tragi burta când te urci pe cântar, este imposibil să-ți arate mai puține kilograme.

- Știu draga mea ..

- Atunci de ce ți-o tragi ?

- Ca să văd numărul de kilograme…

• Upvote 5

O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei.

Doctorul le spune ca a fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la tata si ii intreaba daca vor sa incerce.

Cei doi sunt de acord.Doctorul seteaza masina la un transfer de durere de 10%.Sotul se simte excelent si ii spune doctorului sa mai urce un nivel.Doctorul seteaza la 20% dar sotul se simte la fel de bine.Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%.Sotul se simte la fel de bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze masina la 100%.

Doctorul se conformeaza si naste in final un copil,practic fara sa simta nicio durere.Sotii erau in culmea fericirii.

Cand au ajuns acasa postasul zacea mort pe treptele casei.

• Upvote 3

Un tip beat mort statea la bar, se apropie bartenderul si zice:

- Vai dar aveti paharul gol, mai doriti unul ?

- Ce sa fac cu doua pahare goale ?

Un tip trece pe rosu la semafor. Imediat e oprit de catre o politista de la circulatie.

Tipul da geamul jos si cu o 'mecla' spasita intreaba:

- Cât ?

Politista:

- 300 lei.

Tipul:

- Bine. Urca !!!

- Am devenit tătic. Am o fetiță.

- Cu cine seamănă?

- Cu mine când îs beat.

- Adică??

- Țipă la toți și tot timpul caută țâțe.

• Upvote 3

Au inceput admiterile:

6 pe loc la McDonalds

13 pe loc la Dristor...

Sursa: timesnewsroman.ro

Un țigan prinde peștișorul de aur, îl rotește pe toate părțile și nu știe ce să facă cu el. Peștele nu mai rabdă:

- Hai mă omule, pune-ți o dorință!

- Ce fel de dorință?

- Păi cum să-ți explic…. Spre exemplu, ieri m-a prins un om și m-a rugat să-i dau 1 000 000 de euro, și eu i-am îndeplinit dorința. Dar tu ce vrei?

- Adresa lui…

• Upvote 6

O firmă din Vaslui oferă servicii funerare complete: „La cerere, ţi-l şi omorîm”

• Upvote 9