Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Tot poporu' doritor de concedii la mare le-a tinut pumnii grecilor - acu o sa fie mai mult loc pentru romani pe plajele grecesti la anu ;)

• Upvote 7

Aseara nevasta-mea m-a gasit in bar, mi-a luat halba de bere din fata si mi-a trantit-o drept in cap, zbierand la mine ca sunt un nemernic ordinar.
N-am ce sa-i fac, asa e ea... In fiecare an vine sa distruga aniversarea nuntii noastre...

• Upvote 3

Pauza meciului cu Grecia. Pițurcă vorbește cu fotbaliștii. Se aud bătăi în ușă. Toată lumea tace. Piți deschide ușa. Intră unul în costum:
- Bună seara, mi se spune Vărul. De aici mă ocup eu.

• Upvote 7

Dacă te cerți cu femeia și scoate cuțitul la tine, scoate și tu repede o pâine, unt și salam. Atunci, din instinct, o să-ți facă un sandwich.

• Upvote 9

Bula intra intr-un magazin de cartier:
- As dori condica de sugestii si reclamatii, zice Bula. Sunt foarte multumit de magazinul dumneavoastra.
- Ne bucuram, domnule, spuse vanzatoarea. Dar ce v-a placut cel mai mult de la noi?
- Salamul... Ieri a cumparat soacra-mea, a mancat 3 felii si acum e la reanimare...

• Upvote 7

Aseară un țânțar mi s-a așezat pe un testicul… a fost una din cele mai grele alegeri din viața mea...

• Upvote 3

Intr-o zi, un iepure alerga vesel prin padure cand sub un copac vede un cerb care fuma un trabuc.
Iepurele: - Ce faci? Ai innebunit? Intr-o zi frumoasa ca asta, in mijlocul naturii, tu te intoxici? Hai cu mine sa alergi, sa-ti oxigenezi plamanii!
Cerbul: - Ai dreptate! si incepe sa alerge cu iepurele.
In timp ce alergau cei doi vad vulpea, care tocmai statea cu nasul in cocaina.
Cerbul: - Hei! Aici, in mijlocul naturii, ti-ai gasit sa iei cocaina? Hai mai bine cu noi sa alergi, sa-ti oxigenezi plamanii.
Vulpea: - Ai dreptate! si incepe sa alerge cu iepurele si cerbul.
Putin mai incolo il intalnesc pe lup, cu seringa in mana si cu o doza de heroina pura la indemana.
Vulpea: - Hei! Suntem in mijlocul naturii si tu te droghezi? Mai bine vino sa alergi cu noi, sa-ti oxigenezi plamanii.
Lupul: - Beay, da' mai duce-ti-va naibii! De fiecare data cand iepurele ia extasy, noi incepem sa alergam ca idiotii prin padure?!

• Upvote 7

- Soldatul scrie sotiei: „Am nevoie de ceva bani pentru tigari s.a.m.d. 300 € o sa-mi ajunga pentru urmatoarele doua luni.“

- Sotia soldatului ii raspunde: „Iti trimit 30 € -  s.a.m.d. gasesti gratis acasa”

- Plutonierul: “Soldat, cum reactionezi cind se apropie o persoana in patru labe de cazarma?”

- Soladatul: „Il conduc pe domnul locotenent-colonel discret la pat“

- Invatatorul: “Spune-mi numele a trei barbati renumiti care incepe cu litera B”

- Elevul: “Beckenbauer, Breitner, Basler”

- Invatatorul: “De Bach, Brahms si Bethoven n-ai auzit?“

- Elevul: “Nu, liga a doua nu ma intereseaza”

- Care este diferenta intre o parasuta si un prezervativ?

- Daca parasuta se rupe moare cineva.

• Upvote 6

Doi scoţieni în compartimentul unui tren:
- Ştiţi, sunt în voiaj de nuntă, fac o călătorie în Italia, spune unul.
- Dar soţia unde este? întreabă celălalt.
- A, pe soţie am lăsat-o acasă, ea a mai fost măritată şi a mai văzut Italia.

• Upvote 3

Dati o tura prin oras, serviti o cafea, aduci fata acasa, scoti vinu' ala bun rose', aprinzi lumanarile, faceti un playlist dragut pe youtube, spiritele se incing, incepi sa-i desfaci sutienul, muzica se intrerupe brusc si se aude blana in boxe: "Sunt Varu', de aici ma ocup eu..."

• Upvote 7

Potrivit propunerii legislative iniţiate de deputaţii PSD Vasile Bleotu, Ion Călin, Florin Iordache, Vasile Popeangă şi Aurel Vlădoiu, persoanele fizice, asociaţiile familiale sau persoanele juridice înregistrate la Registrul comerţului pentru a desfăşura activităţi de transport cu vehicule rutiere şi care fac transport în regim de taxi fără a avea autorizaţie vor plăti o amendă cuprinsă între 1.000 şi 5.000 de lei.

În prezent, cuantumul amenzii pentru aceştia este de minimum 25.000 de lei şi maximum 50.000 de lei. 

"E bine, că n-au de unde să dea bieţii oameni amendă. La Circulaţie îi pune să dea 100 de milioane. Într-un an munceau degeaba ca să dea amenda pe care o punea Poliţia. Îi băgăm în faliment", a adăugat deputatul.

*nu e banc

Stie cineva cand o sa fie Black Friday la alimentara si benzinarie?

• Upvote 4

- Mergeam linistita cand, deodata, in fata mea apare un brad. Cotesc stanga, acolo un alt brad, cotesc dreapta, ce credeti ?.. inca un brad. Din cauza manevrelor bruste, m-am dat peste cap de vreo 15 ori.

- Stimata doamna, suntem pe autostrada si nu este nici un copac pe o distanta de citeva zeci de km. Ceea ce ati vazut dumneavoastra e odorizantul.

Un preot şi un dascăl stăteau pe marginea şoselei cu o pancartă în mână pe care scria: "Sfârşitul e aproape. Căiţi-vă!"

Pe lângă ei treceau maşini şi imediat după fiecare maşină se auzea o buşitură şi o explozie.După o vreme, dascălul întreabă:

- Părinte, nu ar fi mai bine să scriem pe pancartă "Podul din faţă este rupt"?

• Upvote 7

Doi ciobani merg la un restaurant mediteranean. Dupa ce citesc meniul il intreaba pe chelner
- Dom'le draga, ce is acelea fructe de mare?
- Caracatita, calamar, rac, creveti, raspunde chelnerul.
- Apoi bag de seama, zice unul dintre ciobani, dupa cum zici dumneata, vulpea, ursul si lupul is fructe de padure!

• Upvote 5

Un copil astepta autobuzul cu mama, care era insarcinata.

-Mama, de ce ai burta asa de mare?

-Pentru ca astept o surioara, pentru tine!

Langa ei era un domn cu o burta foarte mare.

-Domnule, zice baietelul, ma scuzati, dvs ce asteptati?

-Autobuzul!

-Daca iese o bicicleta, mi-o dati mie?

Am hotarat sa trec la un nou regim alimentar si in 14 zile am pierdut 2 saptamani!

• Upvote 8

Exista doua motive, pentru care o femeie are dureri de cap:
1. Vrea un barbat, dar nu-l are.
2. Are barbat, dar nu-l vrea!

• Upvote 2

De sezon:

- Alo, ma Istvan, zic astia la meteo ca la voi la Miercurea Ciuc is -35 de grade, cum rezistati acolo?

- Da de unde mai Ioane, uite, termometrul meu arata -20.

- Pai atunci de ce-or fi zis la meteo ca-s -35?

- Aaa, poate afara.....

• Upvote 4

Tatal lui Bula e la serviciu, mama si Bula sunt acasa. Mama, nemaiavand credit pe telefon, ii spene lui Bula:

-Suna-l pe tata si intreaba-l cand ajunge acasa.

Dupa vreo 3 minute:

-Mama, am sunat de cateva ori dar tot imi raspunde o femeie si nu reusesc sa vorbesc cu el...

Se face seara si barbatul ajunge acasa. Cum intra, nevasta, infuriata, ii trage doua palme si spune:

-Bula, zi-i si lu tati ce spunea femeia aia a lui la telefon?...

La care Bula:

-Pentru moment abonatul abonatul nu poate fi contactat, va rugam reveniti...

• Upvote 3

In noaptea nuntii, proaspat casatoritii. El incerca sa se relaxeze in cada si se gandea:

- Cum sa-i spun nevestei ca picioarele imi miros oribil, iar sosetele imi emana un miros absolut groaznic?! Pana acum, am reusit sa ascund asta, dar acum ca ne-am casatorit, va sesiza, cu siguranta. Mai bine sa ii spun eu, dar cum ?!?

Ea statea in dormitor, intinsa pe pat si se gandea in sinea ei:

- Cum o sa fac, sa-i recunosc sotului ca am o respiratie urat mirositoare?! Pana acum, acum am reusit sa ascund asta, dar acum ca imi este sot, nu-i voi mai putea ascunde acest crud adevar. Mai bine sa ii marturisesc, dar cum ?!?

Intr-un final, sotul prinde curaj sa-i spuna sotiei adevarul. Ajunge in dormitor, o imbratiseaza si ii zice:

- Draga mea, trebuie sa iti recunosc ceva... Iar sotia raspunde:

- Dragul meu, si eu trebuie sa iti marturisesc ceva.

Sotul:

- Nu mai e nevoie sa imi spui. Mi-am dat seama. Mi-ai mancat sosetele...

• Upvote 4