Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Dupa meci, brazilienii au exclamat: macar nu trebuie sa ne ducem acasa...

Ăla a fost un fel de viol la beţie, n-a fost meci.

• Upvote 4

Il trezeste dimineata sotia pe Joachim Low:
-Joachim vezi ca e 8. La care el raspunde:
-Cand le-am mai dat unul?

• Upvote 1

Si mi-a zis tata sa nu uit sa ma uit la meci, si l-am pierdut. Ma oftic, de unde era sa stiu ca va fi scor de tenis.

Satul de viata de la oras, Tom si-a cumparat o casa la tara, inconjurata de vai si paduri. Dupa sase luni de singuratate, la usa lui apare un tip barbos, neingrijit, care ii spune:

- Sunt vecinul tau, Bill, si locuiesc peste vale. Dau o petrecere diseara si m-am gandit sa te invit si pe tine.

- A, ce bine! spune Tom. Chiar ma plictisisem.

- Va fi ceva de baut, poate si ceva lupte. Sper ca nu te deranjeaza.

- E OK, cred ca pot face fata.

- Si se va face si sex.

- A...ce bine! Sunt un tip deschis oricaror provocari. Cum crezi ca ar trebui sa ma imbrac?

- Nu conteaza. Oricum vom fi numai noi doi.

• Upvote 5

Cica lu Fred i se zice Freci in portugheza aia braziliana a lor. Nici nu ma mir!

Se intalneste Messi cu Ozil.

- Mah Ozil.. noi avem meci greu tare azi cu Olanda...

- Mie-mi spui... noi avem Duminica...

Diversi jucatori germani au inscris ieri seara macar cate un GOL.

La sfarsit, din partea brazilienilor, Oscar a inscris si el un LOL.

Daca nu-ti cremuiesti obrazul se poate intampla:

Alinuta l-a pandit intr-o zi pe taica-su cand se dezbraca si apoi se duse la ma-sa si o intreba:
- Mama, ce e aia dintre picioare la tata? 
- Hei!…Cum se poate sa intrebi asa cevat? E rusine!
Intr-o zi cand veni de la scoala, maica-sa o intreba ce a mai facut, la care Alinuta raspunse:
- Azi Gheorghita m-a prins de urechi si…
- Si??…intreba maica-sa.
- Si…Nici nu stiu cum sa-ti spun…Mi-a crapat obrazul de rusine!

Sper sa nu mai fi fost, in caz contrar mea culpa:

Oare am faţă de manelist?
Ieri am fost la Media Galaxy şi casieriţa m-a întrebat:
- Bună ziua, pun guţă?

• Upvote 3

- Vreţi să divorţaţi? întrebă judecătorul .
- Da, răspunse sotul .
- Dar dumneavoastră?
- Şi eu, răspunse soţia .
- Hmm, atunci, de ce spuneţi că nu vă înţelegeţi?!

• Upvote 3

Doi moldoveni reparau o maşină.
- Uită-te dacă funcţionează semnalizatorul.
- Acum da, acum nu, acum da, acum nu...

:">

Si cea care m-a facut sa ma ridic de la birou si sa ma duc sa-l bat...

Q: De ce mananca moldovenii mamaliga?
A: De pofta!

• Upvote 1

• Anul acesta, Turul Franţei trece prin cele mai pitoreşti tabere de ţigani din Franţa;

Să nu mințim poporul cu televizorul sau monitorul:

Doua tabere de tigani au fost desfiintate pentru ca erau plasate pe traseul Turului Frantei
  • Upvote 1

Live de pe plaja de la Navodari:

Mama, daca te pierzi sa te uiti dupa scaunul asta unde scrie 《Salvamar》. -Mamii, dar eu nu stiu sa citesc! -Tu-ti mortii ma-tii (adica ai ei..dar hei..) eu te invat de bine si tu ma comentezi?"

a mai fost da'i fain !

Te naşti într-un sat de pe lângă un oraş mai mare. Satul vostru are şi o şosea.

Tu nu stai la şosea. Acolo stau ăia înstăriţi. Tu nu eşti.

Creşti auzind-o pe maică-ta spunându-şi cât e de proastă că l-a luat pe tac-tu şi spunându-ţi că dacă nu înveţi ai să ajungi că el.

La şcoala din sat eşti primul.

Maică-ta e mândră, vecinele sunt invidioase, iar taică-tău... bea în cinstea ta.

Dai la liceu la oraş. Primul şoc cultural. Stai la o mătuşă. Domnişoară la 50 de ani. Pentru tine e zâna cea bună, pentru vecinii ei, "nebuna de la cinci".

Îţi petreci mare parte la baie. Veceul în casă te fascinează.

După primul an de liceu în care ai fost doar al cincilea din clasă şi maică-ta aproape că te renegase, dar te acomodezi şi te faci tocilar. Ţi se zice "Ţăranu", fetele îţi vorbesc frumos doar când îţi cer tema, băieţii joacă fotbal cu ghiozdanul tău.

Ajungi la facultate. La Bucureşti. Al doilea şoc cultural. Maică-ta îţi trimite scrisoare că poate să moară liniştită. În aceeaşi scrisoare, mă-ta mare zice că ea vrea să te vadă însurat şi că moare dup-aia.

Stai la cămin şi te descurci cu mâncare de acasă ţinută la rece pe pervazul ferestrei. Şi aici eşti printre fruntaşi.

În ultimul an de facultate, te duci internship. Stai opt luni neplătit, după opt luni şeful biroului îţi zice: "Avem un post liber". Accepţi chiar salariul minim pe economie.

O suni pe maică-ta şi-i dai raportul. E atât de fericită încât, se gândeşte că, acum că te-ai realizat la Bucureşti, ar putea să-l lase pe tac-tu şi să vină să stea cu tine.

La job vii primul şi pleci ultimul. Lucrezi în weekend şi de-acasă. Eşti ultra-obedient şi pupincurist. Colegii sunt scârbiţi de tine, şeful te place şi te exploatează. Îţi măreşte salariul. Poţi chiar să îi trimiţi şi maică-tii nişte bani.

Te însori cu cea mai frumoasă fată de la tine din sat. E şi ea venită la Bucureşti, dar nu a avut succesul tău. Faceţi nuntă în sat. Maică-ta plânge, bunică-ta nu moare, în schimb e mort de beat taică-tău.

Eşti avansat. Ceva directoraş. Ea e gravidă. Faci credit pentru casă şi maşină. Te aşteaptă 25 de ani de rate şi vacanţe în Turcia şi Grecia. Bunică-ta a murit, maică-ta vine la voi să vă crească plodul, taică-tău e tot la birt.

Nu eşti fericit, dar eşti împlinit...

si continuarea... ... vine criza - te dau aia afara - iti vinzi masina, banca iti ia casa - te intorci sa stai cu parintii in satul de unde ai plecat - nevasta-ta incepe sa spuna cat de proasta a fost ca te-a luat pe tine de barbat in loc sa-l ia pe Gheorghe care e recuperator (proxenet, traficant) in Spania si are vila cu piscina si meleu in curte!- incepi sa-ti petreci cat mai mult timp la birt (alaturi de taica-tu)... si bei ca fii-tu e primul din clasa!

Morala: Ai carte, n-ai parte!

• Upvote 6

Eu nu inteleg ce aveti cu el, l-ati vazut mai mic ?

Bai ce lume rea ...

Exact, meridan.

In fond nu e nici banc, nici nebanc, e mai mult decat un banc.