Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

4 hours ago, Tolstoievski said:

Bre, matale nu esti chiar bine, asa-i?

Dacă la Ocupație are pus "astronaut", îți dai seama! =))

• Haha 2

20 hours ago, Tolstoievski said:

Bre, matale nu esti chiar bine, asa-i?

pana nu beau o cafea nu prea

Din ce am citit era un pic de fake news, nu era în Kiev omul... Oricum, tare comentariul :))

Ucraina nu mai vrea sa intre in NATO, vrea sa intre NATO in Ucraina.

Haz de necaz?03b8efd7f11ad9f19e82d691540b7c0a.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

• Like 1

Haz de necaz bineînteles.. Cristina Cileacu a facut "gluma" asta ieri dimineata la Digi24.

Am văzut-o și eu. Dar … nu mi-a venit a râde. Din contra, îl simt ca un stres și o grijă în plus. (fără vreun apropo la @purix, care pune bancuri tare faine).

TKb7Bwi.png

• Haha 2

On 3/4/2022 at 11:45 AM, pedale said:

Ceva balistic nu au adus?

Cred ca este in oferta de joi.

• Like 1
  • Haha 1

în urmă cu 15 ore, MLADEN said:

Cred ca este in oferta de joi.

Pe cupoane lidl plus

• Haha 1

Mesaj catre refugiatii din Ucraina care au venit in Romania:
Contrar aparentelor, soselele din Romania nu au fost bombardate de rusi! Nu va faceti griji.

• Upvote 2
  • Like 1
  • Haha 3

Putin e trezit pe la 3 dimineața:
- Ce vreți, mă?
- Ucrainenii vor să discute despre capitulare...
- În sfârșit! Dă-mi legătura la telefon!
- Nu e cazul. Sunt la ușă!

• Upvote 2
  • Haha 5

Two guys are waiting in the endless line of a Moscow supermarket. One guy tells the other: "Fuck his, I had enough. I'm waiting for 4 hours now. I'm going to the Kremlin to shoot that mofo Putin". 20 minutes later the dude returns. Other one is wondering: "Heck, why are you back so soon?" - "Line there is even longer

• Upvote 2
  • Like 1
  • Haha 4

Un IT-ist de la ANAF a inventat Folderul cu șină.

• Upvote 1
  • Like 1
  • Haha 1

Un rus, un bulgar și un român sunt surprinși în Arabia Saudită de către polițiști în timp ce făceau contrabandă cu alcool.

Simpla deținere de alcool este o infracțiune gravă în Arabia Saudită, așa că pentru crima teribilă de a fi prinși consumând alcool, cei trei au fost condamnați la moarte.

Cu toate acestea, după multe luni de procese și cu ajutorul unor foarte buni avocați, pedeapsa le este comutată la închisoarea pe viață.

Având un noroc chior, cei trei beneficiază și de mărinimia șeicului în ziua încheierii procesului care coincidea cu o zi națională...și care le-a propus că vor fi iertați dacă vor accepta 50 lovituri de bici fiecare.

În timp ce se pregăteau pentru a-și primi pedeapsa, șeicul anunță:

- Astăzi e ziua de naștere a primei mele soții și mi-a cerut să permit fiecăruia dintre voi o dorință înainte de a fi biciuit.

Primul iese în față bulgarul și după un timp de gândire, spune:

- Aș dori să-mi legați de spate o pernă!

Zis și făcut, dar perna a rezistat doar la vreo 20 de lovituri și după pedeapsă bulgarul a trebuit dus pe brațe, sângerând și plângând.

Rusul, văzând scena horror cu bulgarul, zice cu o atitudine de șmecher:

- Vă rog, legați-mi două perne de spate!

Cele două perne au absorbit toate cele 50 de lovituri de bici și rusul a plecat nevătămat și privind batjocoritor la bietul bulgar.

Românul a fost ultimul, dar înainte să poată spune ceva, șeicul s-a întors spre el și i-a spus:

- Ești dintr-o parte frumoasă a lumii și aveți cele mai frumoase femei, iar pentru asta ai dreptul la două dorințe!

- Vă mulțumesc, Înălțimea voastră Prea Regală și Milostivă, a răspuns românul...Ca recunoaștere a bunătății voastre prima mea dorință este să-mi dați nu 50, ci 100 de lovituri de bici!

- Nu numai că ești un om onorabil, frumos și puternic, dar ești și foarte curajos, a spus șeicul cu o privire admirativă pe față...Dacă 100 de lovituri este ceea ce îți dorești, atunci așa să fie! Și a doua dorință a ta care va fi? întrebă şeicul.

Românul a zâmbit și a spus:

- Leagă-l pe rus de spatele meu!

• Upvote 1
  • Haha 5

S-a întors pe Pământ un cosmonaut rus după mai multe luni în spațiu și comandantul îl pune la curent cu ultimele evenimente:
- Conform președintelui Putin desfășurăm o operațiune militară specială în Ucraina. De fapt, este un conflict între Rusia și NATO pentru a se stabili cine va domina lumea în următoarea sută de ani.
- Care e situația acum?
- Am pierdut peste 15.000 de soldați, 6 generali, 500 de tancuri, 3 nave, 100 de avioane și 1000 de camioane și transportoare blindate.
Cosmonautul cutremurat întreabă:
- Și NATO?
- NATO încă n-a sosit.

Trimis de pe al meu CPH2145 folosind Tapatalk

• Upvote 1
  • Haha 5

Peste vreo 10 ani, poate-poate!e655e7f1d8b47bd78d78720e8d00fc64.jpg

On 2/28/2022 at 12:09 PM, Catalin_ said:

Un regiment de infanteriști ruși, la periferiile Kiev-ului, februarie 2022, se deplasează pe șosea spre oraș, când se aude o voce care strigă de după un mic deal din apropierea orașului:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât zece soldați ruși.

Comandantul rus, contrariat, alege un detașament cu zece dintre cei mai buni infanteriști și-i trimite în spatele dealului să-l elimine pe inamic. Peste câteva minute se aude un schimb de focuri de AK47, apoi se așterne liniștea.

Când să-și continue înaintarea, se aude din nou vocea:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât o sută de soldați ruși.

Furios, comandantul formează rapid un pluton cu 100 dintre cei mai buni militari rămași și-i trimite în spatele dealului cu aceeași misiune. Din nou se aud focuri de armă. După zece minute de luptă intensă, se așterne liniștea.

Când să se pună în mișcare, vocea se aude din nou:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât o mie de soldați ruși.

Vânăt de furie, cu venele umflate, comandantul formează pe loc o companie cu o mie de luptători și-i trimite după deal. Imediat se aud zgomotele unei lupte teribile, AK47, grenade, lansatoare de rachete, tiruri de artilerie, după care se așterne o liniște mormântală.

În cele din urmă, un soldat rus, grav rănit, se târăște de după deal și cu ultimele cuvinte înainte de a muri îi spune comandantului:

– Nu mai trimite pe nimeni… este o ambuscadă. Sunt doi soldați ucraineni, nu unul!

Слава Україні!

Gluma este una adevărată și este din al 2-lea război mondial, tot cu ruși, însă era vorba de finlandezi :)