Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Un tip lepădat de cele sfinte ajuns la etatea la care, chiar ateu fiind, e bine să te pui bine cu Doamne-Doamne just in case. Începe turul mănăstirilor din nordul Moldovei. Pleacă de la Agapia spre Voroneț când, la o intersecție, vede un semn discret "Mănăstirea măicuțelor preacuvioase. Se practică prostituția. 10km". Frânează brusc. Ca orice păcătos, visase toată viața să și-o tragă cu o măicuță. "Dacă e o păcăleală? Hai, că 10km nu e așa de mult. Dacă e o păcăleală mă întorc și gata."

Merge ce merge, vede alt semn "Mănăstirea măicuțelor preacuvioase. Se practică prostituția. 5km". Speranța se transformă în certitudine când vede pe o poartă o firmă luminoasă "Mănăstirea măicuțelor preacuvioase" și dedesubt "să aveți pregătite 4 bancnote de 100 lei, nu dăm rest"

Pregătește ăsta banii și ciocănește. Îi deschide o măicuță bătrână. Îi întinde o mână.
- 100 de lei!
Cu o evidentă strângere de inimă îi intinde ăsta 100 de lei. Nu prea era ca în fanteziile lui, dar na!
- Urmează-mă.
Merg printr-un labirint de încăperi. Lângă o ușă se oprește baba și îi spune:
- Până aici te-am adus eu. Bate și ti se va deschide.

Fericit că nu hoșcotina respectivă e bagaboanta de serviciu, tipul nostru bate. Deschide o măicuță la vreo 40 de ani.
- 100 de lei.
Mult mai incantat de perspectivă îi dă ăsta 100 de lei.
- Urmează-mă!
Se repetă plimbarea de mai sus. Ajung la o ușă unde deschide o măicuță la vreo 30 de ani. Bună rău.

- 100 de lei. Urmează-mă!
Ăsta deja se hornăise în ultimul hal, necheza, călca strâmb de la erecție. Ajung la altă ușa. O măicuță barely 18. Urgie. Ceva ce nu s-a mai văzut. Voce cristalină.
- Călătoria ta a ajuns la capăt! Dreptcredinciosule, 100 de lei și poftește pe ușa asta!

Înnebunit, omul nostru dă 100 de lei și pășește prin ușa deschisă de măicuța plină de grație. Se trezește în stradă. Se întoarce să ceară o explicație chiar când măicuța trântește ușa. Pe ușă scria
"Doamne ajută! Tocmai ți-au tras-o măicuțele preacuvioase!"

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

• Haha 6

Asta-i ca update-urile de firmware de la Garmin, iar la ultima ușa de fapt apare un device nou.

• Haha 1

Doua tinere pe peronul garii vorbeau despre cum sa fie partida de sex in asemnararea cu trenurile:

Prima: A pai clar as vrea sa fie asa ca Acceleratul, merge relativ repede si are si ceva opriri pana sa ajunga la destinatie.

A doua: A nici nu se pune problema cel mai bine e sa fie ca Rapidul are putine opriri, merge cu viteza mare si ajunge repede la destinatie

O batranica care era langa ele le zice: Maica eu as vrea sa fie ca Marfarul.

La cere cere 2 tinere mirate intreaba pai cum asa, asta e un tren care nu  are nici o valoare.

Batranica zambind asa strengaresc le zice: Eheee maica ca marfarul ca e lunnnnng si sta mult in statieeeeeee. :P

• Haha 2

Știți ce zic copiii daca vad un Popă cazînd de la etaj?

- Batman-Batman!

• Haha 1

2 hours ago, pedale said:

Știți ce zic copiii daca vad un Popă cazînd de la etaj?

- Batman-Batman!

Another Sith falling?! 😅 #starwars

• Haha 2

Două doamne jucau golf cu multă pasiune, dar puțină îndemânare. La un moment dat una dintre ele își ia avânt și trage o lovitură așa, din umăr. Pune mâna streașină la ochi și vede cum ghiuleaua se îndreaptă spre un domn nevinovat. Peste doar o clipă domnul in cauză se tăvălea în poziție fetală cu mâinile între picioare, înconjurat de alți domni care strigau disperați după ajutor.
Vinovata o ia la fugă spre el și strigă:
- Pot să ajut! Pot să ajut! Sunt medic de urgență!
Ajunge lângă victimă. Ăsta tremura din tot corpul, chircit, dinții înclestați, mâinile strânse între picioare.
- Lasă-mă să te ajut, știu ce trebuie să fac!
Îi trage nădragii și chiloții în vine, scuipă în palmă și începe să îi maseze zona încet, cu mișcări fluide. Individul se relaxează încet-încet și gemetele își schimbă tonalitatea.
- E mai bine, nu?
- Da, e mult mai bine, dar degețelul încă mă doare...

• Haha 5
  • Sad 1

Într-un gest de mânie cu precedent, Dzeu Tatăl îl aruncă, iar, pe Lucifer pe Pământ. Din nefericire pentru el cade în Ferentari. Când își revine din șoc constată că nu mai are ceas, nu mai are bani și îl cheamă doar Luci!

• Haha 2

Ion și Gheorghe în spre casă. Noapte. Furtună îngrozitoare. În fața lor - un conac superb. Bat ăștia disperați la ușă - apare o tipă superba îmbrăcată sumar:
- Ce doriți, domnilor?
- Păi cucoană afară e urgie și ne intrebam dacă nu ai avea inimă să ne primești în noaptea asta la tine?
- Nu am cum să vă primesc pentru că sunt văduvă și nu vreau să îmi iasă vorbe in sat. Dar vă puteți culca în hambar.
Cei doi îi mulțumesc pentru amabilitate și se culcă în hambar. A doua zi de dimineață pleacă liniștiți spre casă.

După 9 luni Ion primește o vizită neașteptată: un avocat. Cum înțelege că e avocatul doamnei care i-a găzduit pe el și pe Gheorghe și când află motivul vizitei Ion se ridică tremurând tot și fuge la Gheorghe acasă:
- Ce-i cu tine, Ioane?
- Mă Gheorghe, acu 9 luni cand am înnoptat la femeia aia, tu te-ai dus cumva la ea după ce am adormit?
- Mhm!
- Și ai futut-o?
- Oho, toată noaptea, ca locomotiva.
- Și cumva la plecare i-ai spus numele meu?
- Da, mă, ca io-s însurat și mi-era să nu se afle. Dar de ce? AOLEU! Acu 9 luni? Te pomenești că...?
- Da, mă! A murit și mi-a lăsat toată averea.

• Haha 9

O femeie superbă şi voluptoasă merge la ginecolog. Doctorul îi aruncă o privire femeii şi tot profesionalismul îi zboară din cap. El îi cere imediat acesteia să se dezbrace.
După ce femeia se conformează, doctorul începe să-i pipăie coapsele, timp în care o întreabă:
- Ştiţi ce fac eu acum?
- Da. Verificaţi dacă sunt abraziuni sau anomalii dermatologice.
- Aşa este! spune doctorul, apoi începe să-i mângâie sânii.
- Acum ştiţi ce fac?
- Da. Verificaţi dacă nu sunt noduli sau semne de cancer mamar.
- Corect! replică doctorul, înfierbântat.
Imediat, îşi încalecă pacienta şi începe un sex nebun cu aceasta.
- Dar acum, ştiţi ce fac? întreabă doctorul gâfâind.
- Ştiu. Vă umpleţi de gonoree. Acesta era, practic, motivul pentru care mă aflu aici.

• Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1

Ion în vizită la Gheorghe, prietenul său bun. Chiar înainte să plece spre casă - furtună.

- Mă, Ioane, unde să pleci tu la ora asta, pe vijelie?! Rămâi peste noapte la noi! Și Maria mea e de acord, nu-s probleme!

Spațiu locativ insuficient - Ion e culcat în pat între Gheorghe și Maria. Orele se scurg, Ion e trezit de atingerea dulce a Mariei.

- Hai!

- Păi cum, așa cu Gheorghe lângă noi?

- Doarme tun! Dacă nu mă crezi ciupește-l!

Ion se întoarce spre Gheorghe. De unde să-l ciupească - de unde să-l ciupească... Îi smulge un fir de păr de la cur. Gheorghe - nimic.

Pe deplin liniștit se dedică Mariei. Termină. Se culcă. Nu pentru mult timp pentru că simte iar atingerea dulce sus pomenită. Asta e! Mai smulge un fir de păr din curu lu Gheorghe și trece la treabă. Se culcă.

Simte pentru a treia oară chemarea Mariei. Oftează, se întoarce spre Gheorghe și aude o șoaptă:

- Fute-o mă cât vrei, dar te rog eu, nu mai ține scoru pe curu meu!

• Haha 5