Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Nu mi s-a intamplat mie, nici nu am zis asa ceva

Asa se intampla atunci cand postezi un text la persoana intai singular, fara precizari suplimentare (fara ghilimele, fara sursa citatului, etc.). Lumea presupune ca povestesti din propria experienta.

mea culpa !

trebuiau ghilimelele de rigoare,pur si simplu mi s-a parut super amuzanta am ras cinci minute dupa ce am citit, nu am pretins copyright nici domn doctor nu are nevoie de reclama.

era si mai misto sa o muste si baba, de oftica ce avea pe ea ! ;)

Soarta a lovit crunt Polonia, tara prietena a Romaniei. In aceste momente grele, ar fi crestineste sa ne ajutam semenii aflati in necaz si sa donam ce nu ne mai trebuie: presedintele si guvernul.

Soarta a lovit crunt Polonia, tara prietena a Romaniei. In aceste momente grele, ar fi crestineste sa ne ajutam semenii aflati in necaz si sa donam ce nu ne mai trebuie: presedintele si guvernul.

1. :D rad, pt ca nu ma asteptam la asta.

2. DA! sunt total de acord.

"Iceland's last wish: to have its ashes scattered all over Europe"

Nu stiu ce s-a intamplat dar il mai scriu o data: De ce a murit Hitler? R: de infarct cand a vazut factura la gaz

Uniunea Europeana vrea sa amendeze Romania pentru cruzimea cu care taie porcii de Craciun. Pentru a rezolva problema, geneticienii romani au inventat porcul EMO, care se taie singur.

Bula propune in sedinta Guvernamentala sa se construiasca apartamentele fara WC-uri. Intrebat cum se vor repartiza aceste locuinte, Bula a explicat:

- La parter bagam oltenii ca astia se c*ca numai dupa casa;

- La et.I bagam pensionarii ca astia tot ce fac duc la laborator sa vada cat mai au de trait;

- La et.II bagam curvele ca astea se c*ca toata ziua una in gura altora;

- La et.III bagam Politia ca astia baga orice c*cat la dosar;

- La et.IV bagam Justitia ca stie sa faca c*catul praf;

Iar daca blocul are mai multe nivele, dela et.V in sus bagam restul populatiei care se c*ca in politica Guvernului.

Şi la ultimul etaj îs parlamentarii care se cacă peste noi toţi... :)

Imagine postată

Congresul Mondial al Femeilor.

In seara fiecarei zile se organizeaza o licitatie de vinuri. In prima seara, francezul:

- Doamnelor si domnisoarelor! Va prezint faimosul vin Chateau Latour! Din soi nobil, crescut pe dealurile Pauillac-ului, strugurii culesi bob cu bob. Doamnelor, daca il bea barbatul, garantat ii creste cu 25%.

Nebunie generala, cumpara fetele cate 10-20 de sticle o data.

A doua seara, spaniolul:

-Doamnelor si domnisoarelor! Din vestitul soi Manto Negro, un vin de colectie cum nu mai gasiti nicaieri in lume! Daca il bea barbatul, garantat ii creste cu minim 50%.

Isterie generala, se vand cate 100 de sticle o data.

A treia seara, olteanul:

- Doamnelor, va prezint zaibarul pandurilor. Doamnelor, acest vin este o adevarata nebunie! Crescut in spatele casei, boabele sunt zdrobite cu piciorul de cei mai aprigi barbati din lume. Daca il bea barbatul i-o face ca pepenele!

Sala este pur si simplu innebunita! Femeile cumpara cate 2-3 vagoane de zaibar fiecare.

O americanca, pragmatica de felul ei, intreaba:

- Domnu' oltean, ca pepenele de lunga sau de groasa?

- De dulce, doamna, de dulce...

Vine un student in caminul de fete. Paznicul intreaba:

- La cine mergeti?

Studentul:

- La cine ma sfatuiti?

Sotia unui informatician:

- Draga, du-te la magazin si ia salam. Daca au oua, ia zece.

Programatorul ajunge la magazin:

- Aveti oua ?

- Da.

- Atunci dati-mi 10 salamuri....

- De ce barbatii nu pot avea mai multe neveste ?

- Pentru ca ii protejeaza legea!

Merge pe strada o doamna cam plinuta. De ea se apropie un cersetor:

- Doamna, de cinci zile nu am mancat nimic.

- Ehee, daca as avea si eu asa vointa...

Patru prietene tinere si frumoase si-au petrecut concediul impreuna la mare, fara barbatii lor. La intoarcere, pe una dintre ele au apucat-o remuscarile:

- Fetelor, am sa-i povestesc lu' barbatu' meu de cate ori l-am inselat in concediu.

Bruneta: - Ce idioata!

Roscata: - Ce curajoasa!

Blonda: - Ce memorie!

Mama molie cu puiul molie.

- Puişor, te rog frumos să papi ciorăpel...

- Nu pap ciorăpel!!!

- Ba, te rog frumos, îţi spun pentru ultima oară: papă ciorăpel!

- NU pap ciorăpel!!!

- Bineee, să ştii că cine nu papă ciorăpel nu papă nici mohair.

4 persoane intr-un compartiment de tren: un englez, un francez, o blonda superba si o femeie batrana.

La un moment dat trenul intra intr-un tunel. In intuneric se aude sunetul puternic al unei plesnituri. Trenul iese din tunel si francezul se freca de zor pe fata, avand o mare pata rosie pe obraz.

Femeia batrana se gandeste: “Pun pariu ca francezul a pipait-o pe blonda pe intuneric si aceasta l-a pleznit!”

Blonda superba gandeste: “Pun pariu ca francezul a vrut sa ma pipaie si a nimerit baba, care l-a pleznit!”

Francezul gandeste: “Pun pariu ca englezul a pipait-o pe blonda, dar ea a crezut ca am fost eu si m-a palmuit!”

Englezul gandeste: Sper sa mai vina inca un tunel in curand, ca sa-i mai dau o palma francezului!”

Passenger, to a Sexy Air Hostess: What is your name ?

Air Hostess : Mercedes, Sir !

Passenger : Lovely name. Any relation with Mercedes Benz ? Air Hostess: Same price, Sir !

Edited by LucianTheOne

de ce-a murit melcul?

pentru ca s-a uitat in priza :))

Ha ha ha! :-W Lu' animaloo o sa-i placa bancu asta... cica ii aduce aminte de tinerete, de vremea cand era la gradinita! :))

Ha ha ha! :-W Lu' animaloo o sa-i placa bancu asta... cica ii aduce aminte de tinerete, de vremea cand era la gradinita! :))

Daca o lovesti, se cheama maltratare; daca te loveste ea, e autoaparare.

Daca iei decizii fara sa o intrebi, esti nesimtit; daca ea ia decizii fara sa te consulte, e femeie emancipata.

Daca-i ceri sa faca ceva ce nu-i place, e dominare masculina; daca te roaga ea ceva asemanator, iti face o favoare...

Daca apreciezi formele unei alte femei si lenjeria sumara a acesteia esti pervers; daca nu, esti homo.

Daca-i oferi flori, urmaresti ceva; daca nu, esti lipsit de romantism.

Daca esti mandru de realizarile tale, esti plin de tine; daca nu, esti lipsit de ambitie.

Daca o doare capul, e obosita; daca te doare pe tine, n-o mai iubesti.

Daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat; daca nu, ai pe altcineva.

Daca o lovesti, se cheama maltratare; daca te loveste ea, e autoaparare.

Daca iei decizii fara sa o intrebi, esti nesimtit; daca ea ia decizii fara sa te consulte, e femeie emancipata.

Daca-i ceri sa faca ceva ce nu-i place, e dominare masculina; daca te roaga ea ceva asemanator, iti face o favoare...

Daca apreciezi formele unei alte femei si lenjeria sumara a acesteia esti pervers; daca nu, esti homo.

Daca-i oferi flori, urmaresti ceva; daca nu, esti lipsit de romantism.

Daca esti mandru de realizarile tale, esti plin de tine; daca nu, esti lipsit de ambitie.

Daca o doare capul, e obosita; daca te doare pe tine, n-o mai iubesti.

Daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat; daca nu, ai pe altcineva.

App de mecli. De ce nu alearga melcul? Sa nu-i fluture ochii.