Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

Ce primeşti la un restaurant moldovenesc dacă ceri creier pane?

Mimorie di porc prăjită!

Cum ceri sa ti se umfle anvelopele la o vulcanizare din Basarabia?

Pune-ti-mi vazduh in gume

Asta e adevarata :). insa nu stiu daca tipul de la vulcanizare a facut misto sau nu

Eu stiam de faza asta tot din Piatra Neamt, insa era pt un Mitsubichi Eclipse. Tipa era vecina de bloc cu mine si am crezut ca e adevarata faza; m-am saturat de cate autocare Romania-Turcia erau parcate peste noapte langa blocul meu.

...in sfarsit cineva care s-a saturat :)

Cum ceri sa ti se umfle anvelopele la o vulcanizare din Basarabia?

Pune-ti-mi vazduh in gume

Asta e adevarata ;). insa nu stiu daca tipul de la vulcanizare a facut misto sau nu

cred ca tot tipul de la vulcanizare a si scris-o.

Cum se numeste grasimea din jurul pi#@ii?

Femeie.

EL:Ce are copilu asta , nu poti sa-l faci sa taca?

Ea:Ba da , o sa ii cant ceva.

El:Mai bine lasa-l sa urle.

Si pentru cei pasionati de matematica :

De ce sunt femeile considerate convergente ?

Pentru ca sunt marginite si monotone.

Un copil intra cu tatal sau intr-o magazin dintr-o benzinarie. In timp ce tatal se ocupa de plata copilul gaseste niste chestii.

- Tati , tati ce sunt astea?

Iar tatal ii raspunde si ii ofera si explicatii:

-Baietii la o anumita varsta au nevoie de ele pentru a nu face copii sau a lua diferite boli.

-Aha. Dar de ce sunt 3 in punga.

-Pentru ca elevii de la liceu au nevoie in weekend de ele: unul vineri, unul sambata, si unul duminica.

Mai cauta copilul ce cauta si gaseste o alta punga.

-Tati, dar aici de de sunt 6?

-Sunt petru baietii de la facultate: 2 vineri, 2 sambata si 2 duminica.

Apoi copilul gaseste o alta punga.

-Dar aici de ce sunt 12?

-Astea sunt pentru barbatii casatoriti: 1 pentru ianuarie, 1 pentru februarie, 1 pentru martie, ... .

Si apropo...

Cum poti sa prinzi un iepure?

Te ascunzi intr-un tufis si faci ca morcovul.

Bancul zilei!...sau ce a facut Romania cu 13 mild euro intre 2005- 2009!!!!!

Dumnezeu s-a saturat ca lumea tot trecea din Rai in Iad si invers.

A hotarat sa faca un gard intre Rai si Iad. A chemat pe organizatorul de licitatii Sf. Petru si i-a cerut sa-i gaseasca cei mai buni constructori.

Sf. Petru dupa indelungi licitatii electonice a adus in fata Domnului 3 constructori: un rus, un american si un român.

Dumnenezu ii ia la intrebari:

- Rusule cu cât imi faci gardul?

Rusul raspunde:

- Cu 5000 de euro. Folosesc tehnologie ruseasca de ultima generatie, muncitori rusi toti unu si unu.

- Americanule cu cat imi faci gardul?

Americanul raspunde:

- Cu 10 000 de euro, dar folosesc tehnologie de ultra-noua generatie, stalpi cu senzori de miscare, fire wireless, camere de filmat prin satelit cu servere etc.

- Romanule cu cat imi faci gardul?

Romanul raspunde:

- Pai cu 15 000 de euro.

- Pai si ce faci de banii astia, intreaba Domnul.

- Pai (si apropiindu-se de urechea Domnului) iti dau Tie 5000 de euro ca mi-ai dat licitatie, 5000 de euro ii tin eu ca am castigat licitatia, iar restul de 5000 ii dam rusului sa faca gardul.

Un bogat bancher evreu isi insoara baiatul.

- Simon, fiule, maine zburam la Tel Aviv pentru nunta ta. Imi dau brusc seama ca nu ti-am spus multe lucruri despre viata. De maine vei fi impreuna cu sotia ta, trebuie sa stii unele lucruri. Uite, spre exemplu, cunosti degetele de la mana ?

- Sigur, tata, degetul mare, aratator, mijlociu, etc

- Nu, fiule, stai sa-ti explic : exista degetul calatoriei, al directiei, al placerii, al casatoriei si al distinctiei.

- Ah, nu stiam asta, tata...

- Degetul calatoriei este degetul mare, care iti permite sa faci autostopul; degetul directiei - indexul -, il intinzi casa indici un anumit lucru; degetul casatoriei - inelarul -, pe care pui verigheta, iar degetul distinctiei - cel mic - pe care-l ridici cand bei cafea.

- Am inteles, tata, dar ai uitat degetul placerii.

- Ah, Simon, l-am lasat pe cel mai bun la sfarsit... degetul placerii este degetul mijlociu, cel mai lung si mai frumos... pentru placere, fiule.... il umezesti cu limba... si numeri bancnotele..

O pushtoaica intra la frizerie cu tac'su. Sta linga scaunul frizerului, mancand o gogosica, in timp ce tac'su se tunde. Frizerul zambeste la ea si ii spune cu amabilitate: - Draguta, o sa ai par pe gogosica. :) -Stiu, raspunde ea. O sa-mi creasca si tzatze

:|)))))))))))) cel mai tare banc

extras din el ''are in jur de 5kg..are kilometraj..frane,schimbator,pedale si alte accesorii shimano ultegro de ultima generatie..''

=)))

CIA cauta sa angajeze un agent-asasin. La sfarsit, ramân 3 finalisti: 2 barbati si o femeie.

Testul final: primul barbat este dus lânga o usa , i se da un pistol si i se spune ca dincolo de aceasta usa , pe un scaun, se afla sotia lui.

- Ucide-o!

- Glumiti!? Nu-mi pot ucide nevasta!

- Atunci nu este o slujba pentru tine!

Al doilea barbat primeste aceleasi instructiuni, intra în camera si dupa 5 min de liniste, iese afara plangand:

- Am încercat, dar mi-e imposibil...

Vine rândul femeii. I se spune ca trebuie sa-si ucida barbatul. Ia pistolul, intra în camera si se aud mai multe împuscaturi, apoi strigate, troznete, lovituri în pereti. Dupa 10 min, se face liniste, iese femeia obosita si transpirata:

- Pistolul avea gloante oarbe; a trebuit sa-l omor cu scaunul!

Bicicleta e NoName din cate observ; pe cauciucuri sau janta nu e scris "mai nimic", si apoi suportul pentru bidon are cel putin 100g (ca am avut si eu 2 la fel). Poi la cele "5 kg" ai nevoie de un suport de maxim 20g.

Avantajul este ca veti primi un ciclocomputer cu cadenta!

Pt o bicla de 5 kg ar trebui asta: http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=11357;page=1;menu=1000,5,128,68;mid=109;pgc=94:317

4,5 grame

Promisiunea DUPA MOARTE ....

Un cuplu a făcut o înţelegere pentru ca cine moare primul sa se întoarca şi sa-l informeaze pe celalalt cum e viata de apoi. Cea mai mare frica a lor a fost că nu există viaţă după moarte.

După o viaţă lungă împreună, sotul a fost primul care a murit. Tinandu-se de cuvânt,el a făcut primul contact:

"Marion ... Marion !"

"Tu esti , Bob?"

"Da, am venit înapoi,cum ti-am promis."

"E minunat.Cum iti place ?!"

"Ei bine, mă trezesc dimineaţa, am sex la micul dejun şi apoi ma opresc la terenul de golf si fac sex din nou, vine amiaza şi apoi fac sex de cateva ori mai mult. Apoi am un pranz minunat cu multa verdeaţă .Mai zburd putin in jurul terenului de golf, apoi fac sex restul de după-amiază. După cină, sunt înapoi la terenul de golf si iar am mult sex, până noaptea târziu. Am nevoie de putin timp sa prind ceva somn si a doua zi e la fel "

"Oh, Bob, eşti în Rai?"

"Nu ......... Sunt un iepure în Arizona ....

Nu vazusem ca ar avea 5 kg bicicleta. Posibil ca omul sa fi avut ceva mai multi muschi si cand a ridicat-o el asa sa-si dea cu parerea ii s-a parut a avea doar 5 kg.

"...penultima bicileta in trecera la roata 26..." si care ar fi ultima? aia cu roata de 25? %%- super tare anuntul de la bazar.

Eh...bine ca are culori agresive @};-

Un pieton traversează fără să se asigure într-o intersecție și e lovit de un biciclist... Se ridică de jos, se scutură de praf și zice:

- Băi să știi că asta a durut... că nu m-am asigurat e una, dar să dai așa peste mine....(și-i arată obrazu')

-Ai noroc zice biciclistul, în mod normal eu conduc un autobuz... azi e ziua mea liberă de merg pe bicicletă.

Fiul ciobanului e homosexual si nu stie cum sa-i spuna batranului .Intr-o zi bea niste rachiu sa-si faca curaj si-i zice : tata ,sunt gay !La care batranul intreaba :ai costume Armani ? nu! , ai bijuterii scumpe? nu ! ai Ferrari ? nu ! - atunci esti un p***nar nenorocit !

Pleaca unu' de la serviciu in pauza de masa sa dea o fuga la administratia financiara, sa-si plateasca impozitul pe garsoniera.

Intra si, fericit ca nu mai e nimeni, se apropie de ghiseu:

- Buna ziua, as dori sa platesc impozitul ...

Casierita, sictirita, fara a-si ridica ochii de la pila de unghii:

- Dom'le, intoarceti-va la coada, asteptati-va randul ca toata lumea !

Omul nostru, nedumerit, se uita in jur, iese din sala, apoi intra din nou, tot nimeni. Asteapta putin, apoi merge iar la ghiseu:

- Buna ziua... am de platit un impozit, va rog.

Casierita il invita iar sa astepte la coada pana-i vine randul.. la care omul nostru se intinde peste ghiseu si PAC! ii arde o palma sanatoasa.

Asta tresare zbuciumata:

- Cine-a dat ?!?

- Nu stiu, nu vezi ce aglomeratie e aici ? :)

- Nu stiu, nu vezi ce aglomeratie e aici ? :))

=)) genial!

Q: How many bikers does it take to change a light bulb?

A: It takes two. One to change the bulb, and the other to kick the switch.

- How many Vietnam war veterans does it take to change a light bulb ?

- You don't know, man, 'cause you weren't there !