Axe

Bancuri bune si bancuri vechi

Recommended Posts

A, scuze, mi-a scapat. Important e ca ai prins ideea ;)

Un tanar vroia sa-i cumpere iubitei sale un cadou de Craciun, si nu prea stia ce pentru ca erau de putina vreme impreuna.. Dupa ce s-a gandit cu grija, a ales sa ia o pereche de manusi ca fiind cadoul cel mai potrivit: romantic, dar nu prea personal .Insotit de sora mai mica a iubitei, s-a dus la magazin si a cumparat o pereche de manusi albe. Sora iubitei si-a cumparat o pereche de chiloti.

In timp ce-i impacheta, vanzatoarea a incurcat pachetele, asa ca sora a luat manusile iar tanarul a luat chilotii.Fara sa verifice continutul, el a expediat pachetul iubitei sale impreuna cu urmatorul mesaj:

"Am ales acest dar pentru ca in timp ce ne plimbam seara prin parc am obsevat ca nu obisnuiesti sa porti asa ceva. Daca n-ar fi fost sora ta as fi ales modelul mai lung, cu nasturi, dar ea poarta modelul scurt, care se da jos mai usor. Chiar daca culoarea e mai pastel, nu se murdaresc usor. Vanzatoarea mi-a aratat ca si ea poarta aceeasi culoare si chiar dupa o purtare de trei saptamani aratau inca bine. Am pus-o sa incerce perechea pe care am cumparat-o pentru tine si ii venea minunat. As vrea sa fiu langa tine sa te ajut prima oara cu imbracarea lor; sunt gelos ca alti barbati vor atinge matasea lor delicata inaite de a te vedea din nou.Dupa ce te dezbraci, aminteste-ti sa sufli inauntru putin pentru ca altfel va ramane umezeala ce se formeaza in timpul purtarii. Ah, de cate ori voi saruta acest dar in anul care vine! Sper ca miercuri seara, in ajun de Craciun, cand ne vom intalni vei purta darul meu numai pentru mine.

Cu toata dragostea !

P.S. Am auzit ca ultima moda e sa nu se traga chiar pana sus, ca sa se vada putin blanita......

• Upvote 8

Un cuplu casatorit are un accident in urma caruia fata femeii ramane foarte arsa. Doctorul ii spune sotului ca nu poate lua piele de pe corpul ei, pentru ca este prea slaba. Prin urmare, sotul se ofera sa doneze piele de la el.

Dar singura parte a corpului pe care doctorul o considera adecvata este fundul. Cei doi se hotarasc sa nu spuna nimanui de unde au luat pielea si i-au cerut si doctorului sa pastreze secretul.

Dupa operatie, toata lumea se mira cat de frumoasa era femeia si cat de tanara arata. Intr-o zi, sotia se emotioneaza si-i spune sotului:

- Dragul meu, vreau sa-ti multumesc pentru tot ce ai facut pentru mine. Nu stiu cum as putea sa ma revansez vreodata.

- Iubito, raspunde el, nu te mai gandi la asta. Sunt atat de multumit cand o vad pe soacra-mea ca te saruta pe obraz...

• Upvote 2

Vand Chiuvetarie ... :blink:

(vezi bazar)

• Upvote 2

La restaurantul "Golden Blitz"acum cateva zile,fiind impreuna cu niste amici, am remarcat ceva foarte bizar.

Toti chelnerii si picolii aveau o mica lingurita in buzunarul camasii.

Atunci cand a venit chelnerul sa ia comanda, l-am intrebat:

- De ce purtati toti o lingurita?

Mi-a explicat ca Golden Blitz a cerut consultanta de la Super Best Consulting care, dupa cateva luni de investigatii de tip diagnostic, a ajuns la concluzia ca lingurita este tacamul care cade cel mai des pe jos, la o frecventa de 3 lingurite/masa/ora. De atunci nu mai e nevoie sa Mergi la bucatarie sa cauti o noua lingurita. Economia de randament de timp de lucru este estimata la 5,21%. Indicele satisfactiei clientului a crescut de asemenea cu 3,75%.

Doua minute mai tarziu mi-am scapat lingurita pe jos si imediat chelnerul mi-a adus lingurita lui spunandu-mi ca el va lua alta la urmatoarea lui trecere prin bucatarie. Bravo Super Best Consulting!

Dar, si mai curios, chelnerii aveau o mica sforicica care iesea un pic afara din slitul lor.

Cand ne-a adus nota, l-am intrebat pe chelner la ce serveste acea sforicica.

- Ati observat corect, mi-a spus el cu voce joasa, Super Best Consulting a observat de asemenea ca am putea castiga ceva timp la toalete. Sforicica este legata in jurul penisului, deci il putem scoate fara sa il atingem si nu mai trebuie sa ne mai spalam pe maini, ceea ce reprezinta economie de apa si timpul petrecut la toaleta scade cu circa 7,39%.

- Si dupa ce l-ati scos, cum faceti sa-l bagati la loc fara sa il atingeti?

am intrebat eu.

Ei bine, imi spune el in soapta, nu stiu cum fac altii... dar eu folosesc lingurita...

• Upvote 7

De ce stau vietnamezii cu fata spre nord?

Ca sa le creasca muschi pe piept :blink:

Numai vietnamezii?

e, eu asa l-am auzit. acu' tu poti sa spui cu ce vrei, inclusiv cu moldoveni, olteni, chinezi, rusi, bosimani, zulu sau aborigeni :D

Un tip merge cu un trabant la cea mai tare firma de tuning. Are norocul de il intalneste chiar pe proprietarul firmei si il intreaba:

- Domnule, am o intrebare.

- Spune, cu ce te pot ajuta?

- Vreau sa imi modific trabantul! Vreau motor de 6000 de cmc, spoilere, jenti de 19 zoli, capota de carbon, woofer de 2000 de watti etc. Se poate?

- Se poate!

- Cat ma costa si pana cand este gata daca o las acum la dumneavoastra?

- Va costa 10$ si este gata intr-o ora.

- Domne, iti bati joc de mine???

- Pai cine a inceput primul?!

- Un trabantist la benzinarie, catre benzinar: "As vrea doua stergatoare de parbriz pentru trabantul meu."

La care benzinarul: "Ok, mi se pare un schimb corect!"

Doi prieteni discuta pe strada:

- Tu ai facut vreodata sex in trei?

- Nu!

- Atunci, du-te repede acasa, poate mai apuci!

• Upvote 2

Un doctor cheama deoparte pe sotia pacientului.

- Nu stiu cum sa va spun, dar nu-mi place cum arata sotul d-voastra.

- Nici mie doctore, dar e un tata atat de bun pentru copilul nostru...

Chuck Norris poate fi observator la 2 meciuri, care se dispută în paralel.

Chuck Norris nu ţine cu nici o echipă. Echipele ţin cu Chuck Norris.

Odată Chuck Norris a intrat nervos pe teren. Lumea l-a confundat cu Ganea.

Chuck Norris prinde GSPTV în reţeaua Dolce.

Forţa lui Chuck Norris îl obligă să joace fotbal, doar cu mingi medicinale.

Dacă Chuck Norris e schimbat la pauză, nimeni nu intră în locul lui. Revine el mai tîrziu.

Chuck Norris iese la încălzire, numai dacă temperaturile scad sub -50 C.

Chuck Norris e supărat pe Becali, care îl preferă pe Zmărăndescu.

Chuck Norris deţine steluţe ninja cu siglele tuturor cluburilor.

Chuck Norris e singura persoana din lume (era sa zic "om") care a terminat Super Mario fara sa sara.

• Upvote 1

O femeie suna disperata la medicul veterinar:

-Domnule doctor, pisica mea a baut benzina. Apoi s-a invartit ca nebuna prin casa vreo trei ore si acum sta pe canapea si nu se mai misca deloc. Ce s-a intamplat?

Sta medicul si se gandeste apoi raspunde calm:

-Cred ca a ramas fara benzina doamna...!

• Upvote 3

Tipurile de salarii din Romania:

Salariul Ceapa: il vezi, il iei in mana si iti dau lacrimile.

Salariul Nenorocit: nu te ajuta la nimic, doar te face sa suferi, insa nu poti trai fara el.

Salariul Dietetic: te face sa mananci din ce in ce mai putin.

Salariul Ateu: te indoiesti de existenta lui.

Salariul Magic: face cateva miscari si dispare.

Salariul Furtuna: nu stii cand o sa apara si nici cat o sa tina.

Salariul Umor Negru: razi ca sa nu plangi.

Salariul Prezervativ: iti taie pofta.

Salariul Impotent: atunci cand ai mai multa nevoie te dezamageste.

Salariul Menstruatie: vine o data pe luna si tine 4 zile.

• Upvote 3

Ea goală în fața oglinzii:

- Când mă uit văd o persoană grasă și ridată. Am mare nevoie de un

compliment …

El: - Ai vederea foarte bună.

• Upvote 1

Ea goală în fața oglinzii:

- Când mă uit văd o persoană grasă și ridată. Am mare nevoie de un

compliment …

El: - Ai vederea foarte bună.

El gol in fata oglinzii:

Daca ar fi cu 3 cm mai mare as fi regele ....

Ea: ... daca ar fi cu 3 cm mai mica ai fi regina!

- Un trabantist la benzinarie, catre benzinar: "As vrea doua stergatoare de parbriz pentru trabantul meu."

La care benzinarul: "Ok, mi se pare un schimb corect!"

Imagine postată

chiar daca mergeai cu trabantul... :blink:

pentru discutii despre trabant, iti dau numarul lu' tata. nu-l mai are, da' era bmw-ul lui :rolleyes:

RASPUNS COMPANIA RENAULT:

"Dear Mr. Radu D.

We have received and analyzed your complain letter regarding the "greierashi" issue on Renault Megane cars.

Unfortunately, we were unable to find this term (greierashi) in our databases and we kindly ask you to send to us more detailed specification about.

Also, please be so kind to translate in English the following expressions: "bagamiash poola in mashina voastra", "nenorocitilor, sinteti nishte hotzi" and "ma pish pe el de servis reno".

Sincerely yours,

Michel Mouton

Customer Service Representative

414 Avenue Miramax, DC668, Douai, France "

......................................................................................................

To: All Romanian Speaking Staff

Subject: Improper Language Usage

It has been brought to our attention by several officials visiting our office in Romania that offensive language is commonly used by our Romanian speaking staff. Such behavior, in addition to violating our policy, is highly unprofessional and offensive to both visitors and staff. All personnel will immediately adhere to the following rules:

1. Words like "futui", "în pula mea", "pula" and other such expressions will not be tolerated or used for emphasis or dramatic effect, no matter how heated a discussion may become.

2. You will not say "si-a bagat pula" when someone makes a mistake, or "s-a cacat pe el" if you see someone being reprehended, or "baga-mi-as", when a major mistake has been made. All forms and derivations of the verb "a se caca" and "a se fute" are utterly inappropriate and unacceptable in our environment.

3. No project manager, section head or administrator under any circumstances will be referred to as "pula de om", "cacanaru'" or "boul".

4. Lack of determination will not be referred to as "pulalau" nor will persons who lack initiative be referred to as "muiangiu".

5. Unusual or creative ideas offered by management are not to be referred to as porcarii.

6. Do not say "futu-ti mata" if somebody is persistent, do not add "pula mea", if a colleague is going through a difficult situation. Furthermore, you must not say "am pus-o" (refer to item 2) nor "o sa ne-o traga" when a matter becomes excessively complicated.

7. When asking someone to leave you alone, you must not say "du-te-n pula" nor should you ever substitute "May I help you?" with, "ce pula mea vrei?".

8. Under no circumstances should you ever call your elderly industrial partners "bosorogi imputiti".

9. Do not say "ia mai mereti-n pula cu cacatul asta" when a relevant project is presented to you, nor should you ever answer "futu-te-n cur" when your assistance is required.

10. You should never call partner representatives as "boul dracului" or "tampitul ala".

11. The sexual behavior of our staff is not to be discussed in terms such as "pizdulica buna", "futaciosu'" or "homalaul lui peste.

11. Last but not least, after reading this note, please do not say "ma sterg la cur cu textul asta''.

Just keep it clean and dispose of it properly.

Thank you.

• Upvote 1

Localitati din Romania cu nume ciudate/haioase:

1. Capatana Porcului(Brasov)

2. Amarastenii de Sus (Dolj)

3. Craciunelu de Jos (Alba)

4. Spermezeu (Bistrita-Nasaud)

5. Mirosi (Arges)

6. Labasint (Arad)

7. Mierlestii de Sus (Olt)

8. Cacacioasa (Valcea)

9. Pârţeştii de Sus si de Jos (Suceava)

10. Maciuca (Valcea)

11. Madulari (Valcea)

12. Urlati (Prahova)

13. Baicoi (Prahova)

14. Buda (Ilfov)

15. Fierbinti (Ialomita)

16. Iepureni (Iasi)

17. Fundatura (Cluj)

18. Tetcoiu(Dambovita)

19. Cioara de sus (Alba)

20. Cotofenii din dos (Dolj)

21. Capruta (Arad)

22. Prajesti (Neamt)

23. Belis (Cluj)

24. Calu (Neamt)

25. Iapa (Maramures)

26. Afumati (Ilfov)

27. Toporu (Giurgiu)

28. Varsatura (Braila)

29. Cumparatura (Suceava)

30. Jena (Timis)

31. Jupa (Caras-Severin)

32. Ciperceni (Golj)

33. Cocosesti (Alba)

34. Sculeni (Iasi)

35. Cacaina (Vaslui )

36. Sacu (Caras-Severin)

37. Carpa (Caras- Severin)

38. Vartescoiu (Vrance)

39. Milcoiu (Valcea)

40. Muereasca ( Valcea)

41. Bulbucata (Giurgiu)

42. Paros (Hunedoara)

43. Stalpu (Buzau)

44. Boldu (Buzau)

45. Colti (Buzau)

46. Lungesti (Valcea)

47. Insuratei (Braila)

48. Udati-Manzu (Buzau)

49. Flamanzeni (Ilfov)

50. Gogosari (Giurgiu)

51. Fututa (Sibiu)

Mai adaug şi eu Şanţ, judeţul Bistriţa-Năsăud.