iordache84

Transport bicicleta pe masina

Recommended Posts

Da. Eu, pe vremea cand aveam suport de bidon, prindeam sub el. Falca de jos a suportului e mai scurta, si la mine nu ajungea la foi (puneam chiar sub suport).

Asa cum ai prins acum, suruburile suportului de bidon vor fi fortate si vor ceda.

1 - strici filetul / sau indoi suiportul (si zgarii cadrul)

2 - se slabeste prinderea bicicletei 

Am fost si eu azi cu ale mele, astea nu mai fluiera deloc, se aude ceva ca intra in contact cu vantul dar pe la 80km/h si doar fara muzica... deci sunt total multumit, ieri am fost cu barele vechi, trebuia sa car ceva, deci fara suporti de bicle, doar barele vechi, si la 60 aveam concert :)  Astea din aluminiu sunt si usoare, si frumoase, si mai bune :) si nu in ultimul rand, fff ieftine :)

Eu, pe vremea cand aveam suport de bidon, prindeam sub el. Falca de jos a suportului e mai scurta, si la mine nu ajungea la foi (puneam chiar sub suport).

Am incercat ce propui si:

1) vin bacurile extrem de jos, uita-te la poza asta cat de coborat e suportul de bidon la mine: http://img849.imageshack.us/img849/9185/xo2r.jpg. Ma-ntreb cat de stabila o fi bicicleta daca e prinsa atat de jos.

2) "falca" de jos aproape atinge in dintii foii mijlocii. Are vreo 2mm distanta (cat am putut aprecia pe semi-intunericul de afara).