Guest

Banat: rideri, munti, trupe si peisaje

Recommended Posts

Guest

Am deschis sectiunea Banat, extra pentru biciclistii din Banat.

Roby si Sergiu din Resita au urcat Semenicul cu rotile de 26er late, si s-au dus pana la Releu, de acolo de sus se poate privi asupra Tari Banatului. Mai bine spus circa 20km de urcare lenta si cu portiuni dificile pe piatra cubica sau sosea in constructie.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Vedere de pe Varful Gozna spre est, Muntele Mic, Tarcu si Godeanu, dincolo peste Caransebes si Valea Timisului. Se numeste Cerul Banatului, desi nu cel mai inalt, platoul dintre Varfurile Gozna si Semenic, cu eolienele aflate inca in teste, caci nu vor deloc sa functioneze, acolo este facuta si poza cu sirena Oana.

Si mai pun o poza de vara, daca chiar suntem la sectiunea Mutrele noastre :wink: . Imi plac aceste utilaje de padure si cred ca exista intre noi o asemanare. Un diesel vechi, care ruleaza de ani si va rula in continuare neobosit. Pe offroad >>> za king :wink:

Imagine postată

frumoase peisaje si la voi pe acolo. este o diferenta clara intre poze si muntii nostri din Macin, dar .. asta e ... o sa fie si la noi frumos. :D

Guest avmasi

Hai frate, mirific...

Imi vine sa imi dau demisia si sa vin si eu acolo :D

Mama mama ce imi iau mtb-u si ma duc pe Semenic :D .Dar mai intai sa vad daca gasesc pe cineva care are masina sa bagam troacele in ea si sa ne deplasam pana acolo :D

Guest

Continui istoria cu urmatoarele:

zona banatului a fost una printre putinele zone cu primii ciclisti cu ciclete serioase din intreaga tzara. Am fost o trupa serioasa, ce dateaza de mai mult de 10ani. In 1992 apar primele reviste Mountainbike Action Hungary in Banat, ele ne-au schimbat viatza, mie cel putin. 8) 8)

cateva VIP: :D

Imagine postată

Sergiu intr-un peisaj metaforic de iarna timpurie. Pe trailurile dealului Ghica, la 5km de Resita.

Imagine postată

Roby, precen de tura (bucata din traseul de maraton)

Imagine postată

catalin, presedintele clubului resitean Bike Attack si organizatorul maratonului Banatului pe traseul de maraton, deasupra de Lacul Secu pe dealurile de aur ale Tarnovei, io am facut poza, la marcarea traseului, in 2005

Imagine postată

Roby, Mitza Leu(un super-fotograf) si Mircea Florescu (A.S.Sports)

Imagine postată

Mitza Leu pe dealurile resitei.

Imagine postată

Fredy Wendl, originar din Lugoj, un bun biker, pardon :oops: , un biker excelent. 8) Fredy este un nebun, traseul scurt al Maratonului Banat sta sub concucerea lui, inca din 2005 8)

Fiecare dintre acestia au experientza multa la activ, insa nu le plac povestile de net. :wink:

Foarte fain! Pozele cu zapada sunt de anul acesta?

Pozele sunt superbe, atat din perspectiva fotografica cat si cea ciclistica.

Va salut, cine este pe forum din Resita ? O sa vin la Resita in cateva saptamani si mi-ar placea sa ne cunoastem si eventual sa pedalam cateva zile pe acolo impreuna.

Va salut, cine este pe forum din Resita ? O sa vin la Resita in cateva saptamani si mi-ar placea sa ne cunoastem si eventual sa pedalam cateva zile pe acolo impreuna.

G. Popovici e zeul ciclismului din sudul Banatului. Poti sa iei legatura cu el. Iar daca vii pe la Resita, da un semn, sa ne strangem si noi, cimisorenii.

G. Popovici e zeul ciclismului din sudul Banatului. Poti sa iei legatura cu el. Iar daca vii pe la Resita, da un semn, sa ne strangem si noi, cimisorenii.

Bine, multumesc pentru raspuns. Abia astept sa ajung acolo . Vreau sa revad Semenicul

Bine, multumesc pentru raspuns. Abia astept sa ajung acolo . Vreau sa revad Semenicul

Buna, si eu sunt din Resita X_X. Mi-ar placea si mie sa cunosc mai multi forumisti, asa ca in cazul in care va strangeti si veniti in Resita anuntati pe forum din timp si poate dam o tura.

Numai bine

Buna, si eu sunt din Resita X_X. Mi-ar placea si mie sa cunosc mai multi forumisti, asa ca in cazul in care va strangeti si veniti in Resita anuntati pe forum din timp si poate dam o tura.

Numai bine

ok. inainte sa plec o sa scriu aici si ramane sa ne vedem . o zi cat mai buna tuturor !

frumoasa zona; poti sa ma ajuti cu harti-trasee pe dealurile resitei? and some tips and tricks pentru biciclisti amatori?

ma gandesc sa vin prin zona.

Thx.

frumoasa zona; poti sa ma ajuti cu harti-trasee pe dealurile resitei? and some tips and tricks pentru biciclisti amatori?

ma gandesc sa vin prin zona.

Thx.

.::BikeAttack::. , acolo ai sa gasesti tot ce este necesar, inclusiv harti si trasee in jurul Resitei :-

salut prieteni, in seara aceasta ajung in Resita. mi-ar facea placere sa va cunosc la o plimbare pe doua roti . imi puteti scrie pe mesaj privat niste numere de telefon ale voastre sa luam legatura ?