ajdaleila

Fetele si bicicletele

Recommended Posts

asta e o discriminare pe faţă ;))

(în week-end plec la Vadu)

Pai thread-ul e destinat fetelor ca doar de asta se numeste fetele si bicicletele :P , nu e nici o discriminare; dar ce sa faca baietii la o plimbare intre fete, cu discutii despre moda, gogosi si floricele :P ...

Sa o stapaneasca sanatoasa, sotia virusului! e frumoasa bici... sa va plimbati impreuna prin locuri minunate!

Nu vad care e problema sa posteze si baietii pe acest thread, daca au ceva pozitiv si constructiv de spus... si ei pot avea pareri despre fetele pe bicicleta, sfaturi utile, chiar pot fi de ajutor etc.... atat timp cat e armonie

Scuzati expresia urmatoare nu vreau sa para mitocaneasca: ""Ba ma leshi ?"

DA! DA! DA!

Astazi mi-am luat bicicleta! Strang bani de 1 an de zile si astazi mi-am implinit visul ! Sunt super entuziasmata si nu-mi vine sa cred inca. Triky mi-am botezat bicicleta. Am baut o sampanie alaturi de ea si i-am dat sa guste un pic pe cauciucuri.

Imagine postată

:) Sa faci ture frumoase cu ea !

Toata stima pentru doamnele si domnitele pasionate de biciclit.

Este Trek 6500 sau 6300? Este modelul WSD?

Este 6300 simplu. Oricum daca pana si tata mi-a spus ca este o bijuterie (tata care habar n-are cu ce se mananca bicicleta). Trec prin sufragerie si raman cu ochii la ea.

Ce sa mai zic... Acum am intrat si eu in randul biciclistilor care nu se opresc din suta de metrii in suta de metrii sa repare ceva la bicicleta!

DOAMNE AJUTA!

Este 6300 simplu. Oricum daca pana si tata mi-a spus ca este o bijuterie (tata care habar n-are cu ce se mananca bicicleta). Trec prin sufragerie si raman cu ochii la ea.

Ce sa mai zic... Acum am intrat si eu in randul biciclistilor care nu se opresc din suta de metrii in suta de metrii sa repare ceva la bicicleta!

DOAMNE AJUTA!

Si mie mi se intampla sa trec pe langa a mea si sa uit scopul traversarii holului :)) din aceiasi cauza..

Frumoasa bicicleta. Sa te tina pana la adanci batraneti :)

Felicitari pentru achizitie!

Pai ce mai astepti, du-te si taie muntii-n doua :D

@Adriana - excelent! Să-ţi trăiască Triky şi să ai grija de ea/el (?) :(

DA! DA! DA!

Astazi mi-am luat bicicleta! Strang bani de 1 an de zile si astazi mi-am implinit visul ! Sunt super entuziasmata si nu-mi vine sa cred inca. Triky mi-am botezat bicicleta. Am baut o sampanie alaturi de ea si i-am dat sa guste un pic pe cauciucuri.

Imagine postată

bravo Aditza, ma intrebam ce-i cu tine si uite, tu lucrai ! :( Sa o stapanesti sanatoasa si fara evenimente !

foarte frumoasa!

Sa o stapanesti sanatoasa!

O curiozitate am.. de ce nu ai luat WSD?

Nu o aveau in magazin. Si o aduceau peste 1 saptamana. Din cate am inteles ala are ghidonul mai lung, saua difera si furca este o idee mai buna. N-am pretentii asa de mari incat sa astept 1 saptamana pentru astea.

Oricum sunt cu ochii pe rubricile de ture pentru ca inca nu am facut mai mult de 500 de metri cu ea (de la magazin pana la masina) si vreau sa o testez. Doamne ajuta sa se mai opreasca ploile

Va rog io mult sa nu transformati topicul in jurnal personal :). Ca cineva de pe aici s-a dus la plaja, s-a bronzat pe bicicleta si ca i-a zburat pleata in vant, e treaba ei.

Va rog io mult sa nu transformati topicul in jurnal personal :). Ca cineva de pe aici s-a dus la plaja, s-a bronzat pe bicicleta si ca i-a zburat pleata in vant, e treaba ei.

Felicitari Adriana, si ture placute

Imi place cum arata Trek-ul :(

Cat despre geometria ei, mie mi se pare destul de potrivita pt femei, asa ca nu mi-as face griji ca n-am luat modelul WSD.

Salutare fetelor,

I-am luat prietenei mele o bicicleta, un Focus Whistler, insa are probleme cu saua, care e prea dura (marca e Concept SL). Imi puteti recomanda o sa comoda de ture medii, lungi ? Multumesc anticipat.

Ciudat. Eu nu am probleme cu şaua (şi eu sînt posesoarea unui focus whistler), deci automat ţi-aş fi recomandat-o pe aia a lui, dar nu te-ar fi ajutat. Sper să găsiţi ceva mai confortabil. (chiar mă mir, mie mi se pare foarte confortabilă şaua whistler-ului)