ALY

Sa ne cunoastem fetelor!

Recommended Posts

Salutare tuturor! Ma numesc Alina si sunt sotia lui LucianTheOne.

Citesc si eu forumul, de fapt mai mult imi citeste Lucian, si am observat ca tot mai multe fete se inscriu pe forum, asa ca am hotarat sa ma inscriu si eu.

Am deschis acest topic pentru ciclistele de pe forum, pe care le rog sa se prezinte, ca sa stim si noi cate si cine suntem. Unele fete au un User Name mai ciudat ca nu stiu cine e fata si cine e baiat.

Imi place foarte mult sa pedalez, mai ales in paduri si la munte, anul trecut am fost cu Luci intr-o excursie de 8 zile pe biciclete. Il ajut pe Luci si la reparat, eu demontez bicicletele si el le monteaza:) Stiu sa folosesc toate uneltele din atelier si nu mi-e frica sa ma murdaresc pe maini, dar specialitatea mea este vopsitul.

Am sa pun si cateva poze cu mine, cine stie poate intr-o zi o sa ma intalnesc cu cineva de pe forum si o sa ne recunostem.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

he heee.. pe bicicletă scrie Alina Explorer ;)

welcome!

Bun şi eu sînt una dintre fetele noi. Mă numesc Doina şi am devenit fan 6 o'clock-ului. (sună de parcă am fi la întîlnirea alcoolicilor anonimi :D )

Imagine postată

Imagine postată

Hello!

Ma bucur ca v-ati gasit si ca si ii impartasesti pasiunea lui Luician. ;)

Recunosc ca pana acum n-am prea mers pe la munte, pe drumuri forestiere si prin paduri desi ma tot minunam de peisajel;e pe care le vedeam in pozele celor de pe forum. Eu sunt, pana acum, cel putin, mtb-ista- soselista si in ultima vreme mai ales, biciclista de tastatura...dar gata! Muntii ma cheama :D

Chiar in uichendul asta plec spre munte si vreau sa incerc si cateva drumuri forestiere.

Pai cam atat, deocamdata :-J

Sper sa ne tot citim de-acum incolo!

Salutare tuturor! Ma numesc Alina si sunt sotia lui LucianTheOne.

Citesc si eu forumul, de fapt mai mult imi citeste Lucian, si am observat ca tot mai multe fete se inscriu pe forum, asa ca am hotarat sa ma inscriu si eu.

Am deschis acest topic pentru ciclistele de pe forum, pe care le rog sa se prezinte, ca sa stim si noi cate si cine suntem. Unele fete au un User Name mai ciudat ca nu stiu cine e fata si cine e baiat.

Săru'mâna, bine aţi venit!

În legătură cu sexul membrilor, vom rezolva cu nişte semne de genul male/female, în dreptul fiecărui membru, pentru o cunoaştere mai bună ;)

La mine sa-l faceti mai mare.

;)

Guest am44

buna doina, bine ai venit (desi ne cunoastem deja de ieri), chiar la intalnirea de care pomeneai ne aflam:))...sort of...

Ar mai trebui un semn de genul un inel, ceva ca sa stim cine-s doamne si cine domnisoare. :P

Domnisoarele sa-mi raspunda numai prin private message, ca altfel ne bate nevasta-mea X_X

V-am pupat bostanilor (traducere directa din engleza - pumpkin - care suna mai bine bostan decat dovleac)! 8->

he heee.. pe bicicletă scrie Alina Explorer :P

welcome!

Bun şi eu sînt una dintre fetele noi. Mă numesc Doina şi am devenit fan 6 o'clock-ului. (sună de parcă am fi la întîlnirea alcoolicilor anonimi X_X )

<):D helou, mai draga!

Ar mai trebui un semn de genul un inel, ceva ca sa stim cine-s doamne si cine domnisoare. :)

Asta am zis si eu mai sus bre, doar ca in loc de inele, vom folosi ceva de genul asta:

Imagine postată

buna doina, bine ai venit (desi ne cunoastem deja de ieri), chiar la intalnirea de care pomeneai ne aflam:))...sort of...

he heee. multţumesc. da, ulei de măsline. corect. eraţi aşa de mulţi, că am renunţat oarecum să fac cunoştinţă cu fiecare, mai ales că aveam de reţinut atît numele cît şi nickname.

Si chilotii (rosii) peste pantaloni, nu ?

Si tocmai ce radeam ieri cand am citit in nu stiu ce ziar de cum se vor identifica din 2011 masurile la haine, cu coduri de gen A0412RTZ ... uite asa le-o luam inainte astora de la CE... o sa aven user cu 20 de flaguri, functie de culoarea preferata, tipul de bicicleta, marca si marimea ei :D ca sa se lase de dialoguri gen "Bai! la intalnirea de azi vine si B09MERB095432AC45alex?" "Nu, dar am vb cu B09MERB0958732AC45gigi" :D

Ar fi mai simplu ca fetele sa-si ia nickname-uri feminine, iar barbatii nickname-uri masculine.

Sunt si unele nume mai ...neutre, precum Trevizes spre exemplu:D Si cei atata tam-tam pe tema sex-ului:D Daca-s fata primesc alt tratamet pe forum ...mi se adreseaza altfel un forumist?

Pe tine n-ar trebui sa te mai intereseze. Sau daca totusi te intereseaza, de ce ar mai conta?

Ca sa ma oftic!

Sa sufar ca nu-s musulman, ca n-am zeci de kile de aur in banca si sume cu 6 zeoruri la coada in cont, ca nu-s ele musulmance, ca n-am case cat sa le dau cate una fiecareia, ca unele-s deja maritate... etc. Gasesc eu motive, dar sa am pentru ce si sa stiu pentru fiecare in parte de ce sa sufar.

Cum scria si Alex mai sus, sa aiba langa sau sub nikname initiale de ex.:

_Nickname_Femini_

0+ 0S 0L 0I 03

adica:

0+ = fata, daca era baiat scria 0->

0S = zero sot, alternativ 1S

0L = zero logodnic, altfel 1L

0I = zero iubit sau 1I, 2I, 3I, ... etc.

03 = 3 decenii de la propria nastere 2,4,5,...10, etc.

Daca vede nevasta-mea post-ul si voi constatati ca n-am scris de 3 zile, puteti veni direct la inmormantarea mea, totul e sa nu va recunoasca, spuneti ca sunteti colege de servici...

PS.

nume mai ...neutre, precum Trevizes spre exemplu:D

Ca moderator trebuie sa pastrezi o pozitie neutra din punct de vedere forumist.

Guest am44

sa inteleg ca toti cei care au postat pe ultima pagina sunt femei/fete???

Deocamdata am cunoscut mai multi baieti decat fete.

Haideti fetelor curaj!

Deocamdata am cunoscut mai multi baieti decat fete.

Haideti fetelor curaj!

Am curaj da-s ocupata cu "restauratia sentimentala", vreo 5 arii mai in jos:-bd

Mai mult, azi am schimbat locatia si proiectul la servici si toata dupamasa am tinut-o in intalniri ale developerilor anonimi

"Buna! Sunt Simona!

Buna Simona...."8-)

Buna Simona, sunt Alina:)

Lucian mi-a spus ca esti priceputa la mecanica. Ma bucur sa te cunosc, nu credeam sa mai intalnesc o fata cu aceleasi preocupari ca ale mele.

Sper sa-ti repari bicicleta repede si bine.

[...]

Lucian mi-a spus ca esti priceputa la mecanica. [...]

Neah! Cel mai bine ma pricep la desfacut (a se citi: strica) lucruri. Ca la asamblat...e tata, e fratelino, e BF-ul... :-

Eniuei, ma bucur ca nu-s singura la care-i place sa manuiasca unelte-sculem/