ALY

Sa ne cunoastem fetelor!

Recommended Posts

In primul rand, multumesc LucianTheOne pentru ca mi-ai aratat topicul.

Ma numesc Stefana si pedalez de vara trecuta. Cu rusine marturisesc ca am invatat sa pedalez abia la 21 de ani, iar pana atunci nu ma mai urcasem pe o bicla niciodata. Curiozitatea a batut frica si cu chiu cu vai (si cu ajutorul logodnicului care a fost foarte, foarte rabdator) m-am decis sa invat sa merg. Dupa doua saptamani faceam un drum de aproximativ 50km (dus si inca 50 intors) cu el pana la Crevedia de Giurgiu :P Am strans cam 2500km vara trecuta si nu imi vine sa cred cat de frumos e. Am invatat sa merg pe o bicicleta Cube Kids WLS 26" (scunda fiind mi-ar fi fost greu sa invat pe altceva) care mi-a fost furata din fata firmei din rastel, legata si in vazul paznicilor (aviz celor care le mai lasa asa) si atunci am trecut la Scott YZ1 (modificata masiv) si cum nu vreau sa renunt la ea in ruptul capului, vreau sa-mi iau si una de oras, pliabila - motivul pentru care am venit la voi. N-as vrea sa mai stau cu grija pe unde ma duc ca mi-am legat bicicleta intr-un loc public si o sa ma trezesc fara ea.

Pentru fetele de pe forum: va admir, mi-ar placea sa ma invete al meu si pe mine sa umblu la ea, sa mi-o reglez singura, sa ii curat lantul si mai stiu eu ce. Din pacate si mie mi-e frica sa nu stric ceva, si probabil si lui i-ar fi greu sa ma invete. Pe vremea cand mergeam mult cu rolele invatasem sa mi le desfac singura sa le curat rotile si sa le schimb rulmentii etc, dar atunci eram mai mica si mai putin ma interesa daca stricam ceva :P Si va mai admir ca aveti curajul sa va dati pe munte si sa participati la tot felul de concursuri. Poate candva o sa am si eu.

Cam atat despre mine, ma bucur sa va cunosc pe toti.

The one.. nu mai folosi vaselina in loc de crema ptr. miini.

Vreau nu vreau trebuie sa o folosesc. Doar nu am sa pun Nivea in butuci.

Stefana bine ai venit pe forum. Eu tot dupa 21 de ani mi-am luat prima bicicleta din viata, nici nu stiam bine care-i fata si care-i spatele. Sa nu-ti fie frica sa mesteresti la bicla ta, ca sa repari ceva intai trebuie sa-l strici.

Gata, sa nu mai vad baieti pe aici, va uitati dar nu puneti mana.

Multumesc!

Poate imi adun si eu curajul si ies zilele astea la zapada macar pe stradute printre blocuri sa vad cum e si atunci o sa-mi fac o poza sa va arat "bebelusa" mea :D

Superba poza, mi-e dor de vara.

[...]Ma numesc Stefana si pedalez de vara trecuta. Cu rusine marturisesc ca am invatat sa pedalez abia la 21 de ani,[...] Am invatat sa merg pe o bicicleta Cube Kids WLS 26" (scunda fiind mi-ar fi fost greu sa invat pe altceva) care mi-a fost furata din fata firmei din rastel, legata si in vazul paznicilor [...] mi-ar placea sa ma invete al meu si pe mine sa umblu la ea[...]

Stefana, bine ai venit!

1. Nu trebuie sa te scuzi pt. ca ai invatat sa pedalezi doar la 21 ani. Conteaza ca te-ai urcat in sa si ti-a placut libertatea pe care ti-o ofera bicicleta.

2. Paza buna trece primejdia rea. Cumpara-ti un lacat serios pentru bicicleta de oras. Si ceva calmante daca totusi vreo roata, saua sau mai stiu io ce accesorii "pleaca la plimbare".

3. Nu e necesar sa te invete al tau despre surubareala la bicicleta. Aria tehnica are suficiente informatii si filmulete pentru a putea incepe cu un curatit de lant. Nu e greu daca stai bine cu logica si deosebesti cheile de clesti si de surubelnite :D

3. Nu e necesar sa te invete al tau despre surubareala la bicicleta. Aria tehnica are suficiente informatii si filmulete pentru a putea incepe cu un curatit de lant. Nu e greu daca stai bine cu logica si deosebesti cheile de clesti si de surubelnite

Iti multumesc si cred ca ai dreptate. Cu prima ocazie cand am nevoie de un reglaj sau un curatat de lant o sa caut pe youtube si o sa incerc sa ma descurc singura. Probabil ca cel mai usor e sa invat facand. :D

Buna fetelor!

Vad ca nu s-a mai postat de ceva timp, iar acum indraznesc si eu sa postez :> niste poze cu "je" . Mi-ar fi placut sa va intalnesc anul acesta la Cartisoara, din pacate am ajuns tarziu pe plaiurile nostre mioritice.

Pedalez de vreo doi ani si ceva , am schimbat vreo 4 biciclete pana sa ajung sa am una pe placul meu.

Sper sa ne vedem pe la o tura. :* post-13003-0-55306500-1343805936_thumb.jpg

post-13003-0-51467000-1343807107_thumb.jpg

post-13003-0-82747400-1343807159_thumb.jpg

• Upvote 1

Bine, ai venit, Burico! :)

Ma bucur ca ai dezgropat topicul asta ca mai sunt, cu siguranta, si alte fete pe forum, care nu au postat inca. Poate astfel le incurajam.

Ne mai citim noi,

Vera