Rhadoo

Pro Cycling Manager 2009

Recommended Posts

am si eu o intrebare cum pot sa fac sa nu mai creasca atributile la cariera Credeam ca ele cresc ca la 2008 si cresc si la ceilalti ex:Andy Schleck a ajuns in jumatate de sezon la 84 MO si Contador a ramas la 83 MO.Plus ca Fugsalng a ajuns deja la 81 MO :)

fiecare ciclist are o limita pana unde poate creste ... si in functie de antrenorii de la echipa pot creste sau pot scade ;) ... dak nu vrei sa mai creasca nui mai lasa sa se antreneze :D

Eu zic ca nu e bine sa pui ciclistii sa se antreneze acolo la Training Camp pentru ca scade Fitness-ul foarte mult (cateodata pana la 60) Antrenamentele din Ianuarie si Febriarie (cele galbene) sunt bune, dar restul nu fac decat sa le dea ciclistilor un bonus timp de 15 zile. Mai bine pui ciclistii in cat mai multe curse, mai ales cei tineri!

am si eu o intrebare cum pot sa fac sa nu mai creasca atributile la cariera Credeam ca ele cresc ca la 2008 si cresc si la ceilalti ex:Andy Schleck a ajuns in jumatate de sezon la 84 MO si Contador a ramas la 83 MO.Plus ca Fugsalng a ajuns deja la 81 MO :))

Pai cand incepi cariera ai o optiune. Evolution of atributes. Dai acolo la minim si o sa astpeti vre`o 4 sezoane sa ajunga Andy Schleck la 84 MO

Eu zic ca nu e bine sa pui ciclistii sa se antreneze acolo la Training Camp pentru ca scade Fitness-ul foarte mult (cateodata pana la 60) Antrenamentele din Ianuarie si Febriarie (cele galbene) sunt bune, dar restul nu fac decat sa le dea ciclistilor un bonus timp de 15 zile. Mai bine pui ciclistii in cat mai multe curse, mai ales cei tineri!

nu e bine sa pui tinerii in multe curse. Le-ar putea afecta potentialul;)

Pai eu stiam ca "Training Camp"`urile cresc fitness`ul. E Imposibil sa scada, deoarece se antreneaza intr`un ritm mai intens.Si ca sa nu faci alea degeaba, le programezi inaintea unor tuturi/curese importante pentru tine, deoarece efectul dureaza 30 de zile.

Se vede ca in ziua de azi nu se mai oboseste nimeni cu cititul. S`a inventat manualul! Ce e ala? O chestie pusa asa degeaba, deoarece se vede ca nimeni nu il foloseste!

nu e bine sa pui tinerii in multe curse. Le-ar putea afecta potentialul;)

Tu se pare ca nu prea esti atent la acest joc. NU le afecteaza potentialul daca participa in multe curse. Hai ca iti dau un exemplu ... ai un ciclist 50 pe MO sa zicem, potential *******. Il pui in multe curse si scade potentialul la *****. Sau cel putin asa zici tu. Tu nu ai observat ca si pe MO a ajuns la 60. O data cu cresterea ciclistului normal ca si potentialul scade, deoarece acela este potential de crestere. Daca s`a dezvoltat ciclistul nu mai are acelasi potential (Potentialul reprezentand maximul la care ar putea ajunge ciclistul. Daca ajunge la 85, normal ca acel ciclist nu mai are potential, deoarece nu mai are unde creste

Edited by B3k0

Pai cand incepi cariera ai o optiune. Evolution of atributes. Dai acolo la minim si o sa astpeti vre`o 4 sezoane sa ajunga Andy Schleck la 84 MO

pai stiu si dar am dat la max,nu credeam ca o sa creasca asa repede.

Pune antrenament inainte de o cursa si o sa vezi ce creste fitnessul...asa faceam si eu si nu stiam dc pierd.

Tu se pare ca nu prea esti atent la acest joc. NU le afecteaza potentialul daca participa in multe curse.

:))

Alex, sa nu fii rau cu el.

Ce prosti sunt aia cica Turul al Romaniei :P. Si oricum Tusnad Cycing Team sunt foarte slabi si mi se pare ca au un roman sau doi asa ca degeaba...Cat despre ciclistii tineri, crede-ma ca nu ii pun in 80 de curse...50-60 maxim ciclistilor intre 20-25 de ani (ex: Bellis, Goss, Steensen), restu (ex Arvesen, O`Grady, Larsson) vreo 80. Deaia si in realitate echipele evita sa puna ciclisti tineri in mari tururi. Iar despre sponsori, vedeti ca vin oferte in luna ianuarie de la sponsori. Dati la Manager - Sponsors si o sa vedeti.

Ce prosti sunt aia cica Turul al Romaniei :P. Si oricum Tusnad Cycing Team sunt foarte slabi si mi se pare ca au un roman sau doi asa ca degeaba...Cat despre ciclistii tineri, crede-ma ca nu ii pun in 80 de curse...50-60 maxim ciclistilor intre 20-25 de ani (ex: Bellis, Goss, Steensen), restu (ex Arvesen, O`Grady, Larsson) vreo 80. Deaia si in realitate echipele evita sa puna ciclisti tineri in mari tururi. Iar despre sponsori, vedeti ca vin oferte in luna ianuarie de la sponsori. Dati la Manager - Sponsors si o sa vedeti.

Nu sunt prosti. Incearca tu sa vorbesti intr-o limba de care haba n-ai. Probabil au folosit vreun transalot aiurea care le-a pus ambele articolo. Cel putin au incercat:P

ciclistii tineri n-ar trebui sa aiba mai mult de 40-45 de zile cu curse pe sezon.

Si PPDB Giant 2008, un pack pentru PCM 2006, o sa contina echipe romanesti si turul Romaniei, daca va fi terminat vreodata.

in sfarsit am terminat si eu un sezon cu Saxo Bank.Am o intrebare...Poti sa cumperi doar ciclisti liberi de contract.Pt ca am ajuns in noiembrie si vad cu nu merge sa cumpar nimic...Multumesc anticipat

in sfarsit am terminat si eu un sezon cu Saxo Bank.Am o intrebare...Poti sa cumperi doar ciclisti liberi de contract.Pt ca am ajuns in noiembrie si vad cu nu merge sa cumpar nimic...Multumesc anticipat

pai in ciclism nu prea se vand ciclisti intre echipe si din cate am auzit au scos asta din pcm09. Nu stiu sigur pt ca inca nu am terminat un sezon.

pai in ciclism nu prea se vand ciclisti intre echipe si din cate am auzit au scos asta din pcm09. Nu stiu sigur pt ca inca nu am terminat un sezon.

da..probabil.M-am ca fraierit pentru ca am asteptat sa fac transferuri la sfarstit si nu pream am cumparat in sezon.Noroc ca l-am luat pe Dekker,Burghardt si inca un tanar de 21 de ani foarte bun de la Rabobank CT.Din pacate l-am pierdut pe Cancellara(la Cervelo)caruia i-am oferit un salariu maxim dar nu a vrut sa mai ramana.