Axe

Username

Recommended Posts

Fiecare avem un username inspirat de undeva !8->

Hai sa vedem de unde si poate ne si distram pe tema asta !? ~O)

Sa incep eu :) : Axe a fost cainele meu care a murit cu cateva luni in urma :(( si care a fost botezat intr-o clipa de larga inspiratie pe cand ma barbieream si am vazut spray-ul !!! Nah ca acu' stiti :)

nick-ul meu trebuia sa fie Kamikaze dar nu stiu de ce am pus Mikaze; sursa de inspiratie a fost istoria Japoniei cum pilotii Kamikaze mureau pentru onoare prabusindu-se in inamic (poate ca asa sunt si eu) :)

De multa vreme am fost fascinat de revolverul Magnum .44, am si tinut unul in mana (gol, ce-i drept), apartindand unui colectionar, m-am indragostit de acel pistol, fiind cel mai puternic revolver (packs quite a punch).

Evident, cand am descoperit netul acum ceva ani buni, nick-ul Magnum44 era luat, asa ca am cautat si gasit o alternativa, cum eram foarte tanar atunci (~10-11 ani), am zis sa combin numele cu un diminutiv, de unde a iesit Magnumuţ. Nestiind sa folosesc diacritice pe acea vreme (naiba, abia prin 2006 am invatat), am folosit tz, oricum acestea sunt inutilizabile in majoritatea aplicatiilor.

am citit candva o nuvela (ceva de genu', a fost de mult) in care naratorul isi spunea ca daca ar fi fost rus l-ar fi chemat "mircevici", daca ar fi fost german l-ar fi chemat "von mircea", daca ar fi fost francez "mirceous", etc. la un momentat dat zice ca de-ar fi fost roman s-ar fi numit mircescu*-~O).

p.s. chestia cu "mircea" e o adaptare: nu-i mai tin minte numele exact :)

...@alfa=pisica mea care a plecat pe 16 ani!..batrana la fel ca si mine in viata de ciclist!...pardon, biciclist!:)

Sa-ti traiasca alfa, si eu am tot o birmaneza, dar e mai tinerica, are 12 ani si seamana destul de mult cu a ta, doar ca e mai "intunecata" :)

Sa-ti traiasca alfa, si eu am tot o birmaneza, dar e mai tinerica, are 12 ani si seamana destul de mult cu a ta, doar ca e mai "intunecata" :)

..mersi frumos!..sa traiasca si a ta!..cu multa dragoste si grija ajung la varste foarte inaintate!

bafta!

Asi - prescurtare din numele meu care e ceva mai lung.

In plus asa imi spune toata lumea.

nu vrei un birmanez sa faca minibirmanezi? ca am 3 bucati de unde sa alegi (si nu vreau bani pe el/ei)

Le_Cube...

Ma gandeam la niste chestii de tip Salvador Dali, apoi imi veni in minte ceva de Pablo Picasso, de acolo amintindu-mi ca si eu sunt din curentul cubist ca am doua bicle Cube, a iesit ca-mi pun user Le_Cube.

Nu, nu prea mi-au placut filemele din seria Cubul.

Mi s-au parut ca se vroiau mai inteligente decat erau; parerea mea, ati prieteni le-au apreciat si nu am sa-i contrazic.

Pe mine un film m-a inspirat The One (2001)

L-am vazut de vreo 6-7 ori in intregime, iar scenele de lupta de vreo 20 ori

Si imi place cum rimeaza Lucian-DăuanB-)

"After this it will be Only One!"

Trevizes, chiar eram curios de nick-ul tau. Am citit ceva carti de Asimov, dar se pare ca nu am retinut numele respectiv.:)

am citit candva o nuvela (ceva de genu', a fost de mult) in care naratorul isi spunea ca daca ar fi fost rus l-ar fi chemat "mircevici", daca ar fi fost german l-ar fi chemat "von mircea", daca ar fi fost francez "mirceous", etc. la un momentat dat zice ca de-ar fi fost roman s-ar fi numit mircescu*-:).

p.s. chestia cu "mircea" e o adaptare: nu-i mai tin minte numele exact :)

mircescu, da tu de fapt esti bestia, nu? :)

sau cel putin erai..:)

Mie mi-a ramas numele de Sindrom, de cand m-am jucat prima oara cs in retea. Nu stiam ce nick sa-mi pun, mi-a zis unu sindrom, si sindrom a ramas de 10-12 ani.

E-1 a ramas de cand ma chinuiam sa-i invat pe niste hamericani cum se pronunta numele meu. Cratima s-a adaugat pentru online, din motive de "uesrname too short".

CS acum 10-12 ani? :D

:))

si ce razi ?

eu joc si acum !m/

Hmm, cred ca nu trebuie sa va spun de unde vine "username"-ul meu :P

mda, unii s-au inspirat cam mult din CI ! :O)

Pe mine un prof de info m-a botezat VIRUSUL la un curs in 1995, nu ma putea dezlipi de calculator, era un 386 cursul era de la 8 la 2 eu veneam la 7 si plecam la 5 :))

"After this it will be Only One!"

finalul e meserias! :))

sau cel putin erai..:O)

da, eram.

eu joc si acum

facem un campionat intre forumisti? de cateva luni am si steam :D.