toporas

Alegere bicicleta pentru munte

Recommended Posts

ok....pai atunci asteptam bazarul.

---------- Post added 19th May 2010 at 13:26 ---------- Previous post was 18th May 2010 at 22:23 ----------

tot prin bazar [dar pe alt forum] am gasit urmatoarea bicla:

http://www.dirtbike.ro/bazar/biciclete-intregi/36069-cube-limited-cc.htm

Cadru Cube Limited CC Alu 7005

Furca Rock Shox Reba SL Polplock 80 mm

Frane disc hidraulice Magura Louise

Ghidon FSA XC 282 alloy

Pipa FSA OS 150 alloy

Butuci Deore XT

Angrenaj Deore XT

Monobloc Shimano Hollowtech

Pedale Shimano PD-A530 cu prindere SPD

Schimbator pinioane Deore XT

Schimbator foi Deore LX

Jante RIGIDA DB Taurus 200

Cauciucuri Schwalbe Racing Ralph

Shiftere Shimano Deore

Tija sa FSA SL 280

Sa Lookin 3D gel

Greutate 12.5kg

Stare buna

Pret 3200Lei

Cica ar fi un model de prin 2007/2008. In cazul asta mai gasesc eu piese de schimb potrivite pt ea ?

E super bicicleta care ai gasit-o :).

Dai 3000 ron daca e tipla bicicicleta , daca nu 2500.

N-ai probleme cu piesele, la ce dotari are s-ar putea sa nu schimbi nici o piesa ani de zile(in afara de placute , lant , cabluri si camasi :)) , iar ca raspuns - da se gaseste orice numai bani sa ai :D.

Iar daca mai ai sa pui putin in plus , uite aici http://www.dirtbike.ro/bazar/biciclete-intregi/10974-vand-mtb-xc.htm si a zis negociabil , probabil pana la 35 mil.

ma sperie gandul ca este veche si ''plimbata''.sa nu aibe defecte ascunse.

la cea din linkul de la tine distanta este o problema...mare.

Ia-ti o bicicleta, oricare,numai ia-ti una(glumesc). Dar serios, trece timpul si pierzi partea cea mai frumoasa, pedalatul! Daca vrei noua eu iti recomand un focus, de exemplu highland peak. Pentru un incepator eu cred ca e foarte buna. Incepi cu una mai simpla (dar de calitate) si apoi in timp in functie de necesitati(fiindca in timp inveti si simti ce ai nevoie) iti faci upgrade. La fel de bine si la mana a doua gasesti la 500E biciclete foarte bune. Bicicleta perfecta (pentru un incepator) poate sa fie si la banii astia. Succes la cumparaturi!

gataaaaaaaa, mi am luat asta: http://www.dirtbike.ro/bazar/biciclete-intregi/36069-cube-limited-cc.htm

am scos o la 2700.e zgariata pe ici pe colo, dar asta n are mare importanta,nu ma duc la expozitii cu ea.

imi place foarte tare.foarte nerabdator , am ajuns acasa si am dat cateva ture cu ea prin cartier.merge bine , dupa pararea mea de incepator, dar in orice caz o sa o duc la o revizie completa la un service.abia astept weekendul.

Va multumesc foarte mult pentru sfaturile acordate si ne mai ''auzim'' pe forum..

Numai bine

Nu e mare, ca are 188cm. Felicitari pentru bicla sa o pedalezi sanatos.

Pentru cei ce mai citesc subiectul asta: Studiati problema 'bicicleta' cu un an inainte de a face o investitie, va familiarizati cu termenii si foarte important cunoasteti piesele componente. Asta e strategia mea si cand o sa cumpar ceva, o fac deosebit de bine. Ai vazut de la 1000 de lei ai ajuns la 3000...multi considera ca a lua o bicicleta e foarte simplu, ei, nu e asa!

P.s. Am si eu un limited edition si e un cadru foarte bun(depinde ce faci cu el). Sanatate.