Magnumutz

Plimbari prin Bucuresti (all-around, parc, bmx, street, alte evenimente)

Recommended Posts

Aici se va discuta despre turele/plimbarile organizate de voi, Bucurestenii de rand, pentru plimbari de placere X_X

eu azi o sa ma plimb de la munca la metrou. nu o sa fie de placere, dar numai asa ajung acasa

Aici se va discuta despre turele/plimbarile organizate de voi, Bucurestenii de rand, pentru plimbari de placere X_X

zi zau cu limba scoasa ca aici sunt numai amatori. am si eu o intrebare, cine acorda brevetele astea pentru piloti profesionisti de biciclete? sau care e rangul dupa care putem categorisi un biciclist amator sau profesionist? dupa numarul de posturi? dupa km parcursi? de ce trebuie sa facem diferente? ciudat rau

Aici se va discuta despre turele/plimbarile organizate de voi, Bucurestenii de rand, pentru plimbari de placere :)

si ceilalti merg pe bicicleta de NEplacere ? :X

am si eu o intrebare, cine acorda brevetele astea pentru piloti profesionisti de biciclete? sau care e rangul dupa care putem categorisi un biciclist amator sau profesionist? dupa numarul de posturi? dupa km parcursi? de ce trebuie sa facem diferente? ciudat rau

sa zicem ca sunt unii care se chiama sportivi de performanta legitimati pe la cluburi....sunt cativa printre noi aici.zabrizkie, f.leonte, sunt si niste baieti de la dinamo parca.etc.

Daca ma ajuta vremea , maine o sa fac 200 de km de placere :X ( sa nu vada Kentacul ca iar fuge de mine >:) )

Daca ma ajuta vremea , maine o sa fac 200 de km de placere

ce bine suna

dar afara suna a ploaie:-SS

daca dimineata e soare si pleci,baga un mes pe mobil si la mine

Guest am44

aici se stabilesc intalnirile, se mai face un pic de mess, se pun poze si pareri dupa? intreb ca sa nu mai fie discutii sau sa se bage unii in seama...aia razboinici.

p.s. nici nu s-a lansat bine thread-ul si vad ca deja se pomeneste de profesionisti si legitimati...putem si noi astia modesti si care nu ne pricepem la nimic biciclistic sa ne exprimam, sau trebuie sa cerem voie???

aici se stabilesc intalnirile, se mai face un pic de mess, se pun poze si pareri dupa? intreb ca sa nu mai fie discutii sau sa se bage unii in seama...aia razboinici.

p.s. nici nu s-a lansat bine thread-ul si vad ca deja se pomeneste de profesionisti si legitimati...putem si noi astia modesti si care nu ne pricepem la nimic biciclistic sa ne exprimam, sau trebuie sa cerem voie???

pei tot voi ati facut aceasta diferentiere:))))

hmmmm,hai sa-l lasam totusi:))

pei tot voi ati facut aceasta diferentiere:))))

neata buna;)

Heinz te asteptam la 7 In gara

Bine punctat Vlade ^:)^ Daca mergem mai departe de 30 de km de bucuresti nu inseamna ca suntem profi sau legitimati . A urcat tata cu mine in Austria la 1700 de metri pe bicicleta cu aproape 0 antrenament aproape 20 de km. Deci se poate X_X

P.S.: Heinzu' are de invatat!

Hai sa stergem toate aberatiile, si ori s-o continuam in spiritul topicului, ori sa postam cu totii la "ture pentru bucuresteni", indiferent daca mergem pana in Sinaia sau pana la Balaceanca. Sa nu ne mai cacam pe noi atata ca se umple bazonu' ^:)^

Hai sa stergem toate aberatiile, si ori s-o continuam in spiritul topicului, ori sa postam cu totii la "ture pentru bucuresteni", indiferent daca mergem pana in Sinaia sau pana la Balaceanca. Sa nu ne mai cacam pe noi atata ca se umple bazonu' ^:)^

hahahahah.

p.s deloc inflamat

Bine punctat Vlade ^:)^ Daca ne departe de 30 de km de bucuresti inseamna ca suntem profi sau legitimati . A urcat tata cu mine in Austria la 1700 de metri pe bicicleta cu aproape 0 antrenament aproape 20 de km. Deci se poate X_X

din nou punct lovitB-)

@E1,bazonu' s-a si rupt man:))

daca dimineata la 6 ploua,o amanam pt trenul de 12

E1,bazonu' s-a si rupt man:))

Eh, eu inca nu l-am rupt nici pe primu', sa nu mai zicem ca se sperie fetele X_X

Deci dam cu buretele, da ? ^:)^

Guest am44

s-a poluat si thread-ul asta, inainte de a incepe...in el ar trebui sa fie vorba de "plimbari" ( nu asa numitele ture), si de "amatori"...sau invers, de amatori care se plimba.

ca sa fiu ontopic, va propun o plimbare luni la ora 17, padurea baneasa, jonctiune cu six0clocii pe la 18,30

p.s. aici scrie ca thread-ul aste este dedicat celor care se opresc la 29 km de bucuresti, nu se antreneaza deloc, si au frica de inaltimi...

Unde se petrece jonctiunea aia de 18:30? Sunt incepator in ale pedalatului, dar nu ma dau in laturi de la o plimbare spre Baneasa.

@Graft: Umm.. ar trebui sa avem mai multe detalii stabilite in avans despre ambele ture, dar mai e pana luni. Poate prin Baneasa :-??

@am43: Daca e offroadu' cu care ma "amenintai" poti conta pe mine, desi probabil o sa ne vedem la fata locului ca sa nu mai ocolesc din Giulesti pana in Colentina :)

Guest am44

jonctiunea nu este obligatoriu sa se petreaca, este doar la stadiul de propunere...mai sunt doua zile, timp destul de organizare

jonctiunea nu este obligatoriu sa se petreaca...

ce faceti, boicotati intalnirea six0clocilor?:)

Guest am44

evident, nu....dimpotriva (doar ca unii dintre noi putem iesi mai devreme, atata tot)

liviustefan, nu stiu ce sa fac... ori sa-ti explic si sa cred ca tu intelegi mai greu, ori sa cred ca faci pe prostul si sa-ti dau warn...?

Acest thread are ca scop, discutarea plimbarilor scurte, pentru amatori, nu pentru sportivi. Deci, pentru cei care nu comenteaza ca e o plimbare de 20 km in loc de 200 km.

Pentru cei ca mine, care dupa 2-3 pedale isi da duhul. Înţeleseşi?

Fiind thread-ul meu am sa va rog sa nu va cacati in el, ca dupaia pe voi ma manjesc.

Adica, un pic de respect, va rog!

magnu, daca eu am fost azi 9 ore pe sosea alaturi de cativa prieteni la o pedala inseamna ca suntem sportivi ? ^:)^ din contra...a fost o plimbare de placere prin sudul tarii.sportivi am fi fost daca aveam o viteza medie de luat in consideratie si multi alti factori.

important este ca lumea sa iasa pe bicicleta sa faca miscare si de ce nu sport de amatori pentru ca mai in colo ne taxeaza medicii mai mult decat shimano sau campa ne taxeaza acuma la un lant sau un ergo.

succes fratilor !

Nu, nu inseamna asta, sunteti bineveniti sa discutati si aici despre turele voastre, doar ca aici nu vreau sa denigreze nimeni, pe nimeni, indiferent la ce nivel se afla cei care posteaza aici.

pacat ca se ajunge la "glume" ieftine cand si asa suntem o mana de cativa biciclisti in tara asta. ai dreptate: se tot iau la "glume" unii pe altii. unii sunt mai tari decat atii etc etc.....

sa auzim povesti, sa curga fotografiile si istorisirile de la pedalat " de placere " cum zici tu. ascultam cu mare sete de lectura ^:)^