Magnumutz

Plimbari prin Bucuresti (all-around, parc, bmx, street, alte evenimente)

Recommended Posts

Guest am44

han, poate ajungi luni la o tura de amatori de la ora 16, la lukoil in tei...facem jonctiunea si cu sixoclocii, daca este posibil ...ai mai fost cu noi, sti bine ca nu dormim totusi in pedale.

43, mergeti bine. poate bagam si un munte pe mtb candva. mi-ar placea sa mergem luni la o pedala prin praf cu balarii si paduri ilfovene.tinem legatura.

Guest am44

ok, weekend-ul a trecut, vremea se anunta frumoasa (sper)...deci, pentru amatori, tura in zona de nord astazi 29 iunie, ora 16, la lukoil lacul tei cu doamna ghica. mergem spre moara vlasiei si in functie de cum se prezinta terenul la fata locului intram si pe camp sau padure.

daca cei de la sixoclock vin spre nord (baneasa) putem face jonctiunea cu ei

1. am43, cu un prieten

2. han

Edited by am44

Guest ciupanezu

As fi venit si eu dar cica se anumta ploaie :)

Guest am44

@ciupanezu: nu avem de unde sa stim..

O plimbare scurta maine ? oriunde ,cu oricine :)

Sunt deschis la orice optiune doar pentru MTB. X(

Edited by Tibica

Cand maine?Poate mergem dar sper sa nu ploua.Unde ne intalnim pentru o cursa ,fara fugareala serioasa, asa mai ca pentru incepatoriO:-)

Guest am44

am reusit sa scapam azi de ploaie patru ore, timp destul pentru o pedala vioaie, stat un pic la povesti, o tura pana la moara vlasiei cu intoacere prin colentina, si la sfarsit o plimbare prin padurea andronache...cu totul 60 km si 7 participanti. horia (han) a dus trena aproape tot timpul, atasez si trei poze facute de mynameisionut, multumiri ambilor.

reeditam tura miercuri, la aceeasi ora

a fost o plimbare pe cinste.oameni frumosi si de mult bun simt; miercuri la ora 16 in acelasi loc: benzinaria luk oil la doamna ghica langa palatul ghica.ora 16; intalnire pentru o tura de mtb. daca nu ploua facem un traseu mai serios.

Nu cred ca mai facem nimic ...

1. S-a anuntat ploaie.

2. Deja a inceput ziua cu multi nori .

O lasam pe alta data . O exista o zi si pentru noi :))

pai maine miercuri 1 iulie ora 16. in benzinaria lukoil doamna ghica loc de intalnire.

Motto: "Eu sunt amator cu bicla, mai sunt si din Bucuresti, cred ca aici ar trebui sa postez..."

Maine 31 iunie(1 iulie rit vechi) fac o plimbare pe raul Arges in jos de baraj. Traseul va trece prin Bragadiru, Cornetu, mai apoi vom coti la stanga pe cursul raului, pe malul stang. La aproximativ 8 km de Cornetu banuiesc ca se afla "Portul Bucuresti", pe care intentionez sa-l vizitez, pe linga asta mai este si padurea Cornetu care are si ea cateva sute de hectare bune de vegetatie, plus campurile aferente. Dar scopul "plimbarii" o reprezinta baia in raul Arges, unde se poate inota linistit in apa curata, si bautul de bere la umbra. Ora plecarii va fi in cursul dupa-amiezei. Pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati pe privat(id mess: gardaneagra) si sa nu faceti spam. Voi fi insotit de tatal meu momentan. Nu exista restrictie de tip de bicicleta, puteti veni cu ce vreti, vor fi drumuri asfaltate si neasfaltate.

pantru azi se anunta iar furtuna, m-a luat ameteala cu atatea ploi in perioada asta, cica la 19-furtuna !;)

Guest am44

pai maine miercuri 1 iulie ora 16. in benzinaria lukoil doamna ghica loc de intalnire.

tura de mtb, in zona de nord, traseul il ajustam in functie de conditiile meteo.

pantru azi se anunta iar furtuna, m-a luat ameteala cu atatea ploi in perioada asta, cica la 19-furtuna !:P

începe în 2 minute.

săptămîna viitoare mă bag şi eu la ceva "de şosea".

ce ar fi daca mutam posturile cu ture la "planificato ture" ? 60 de km sau 80 de km pe mtb nu e chiar plimbarica. ce zici magnumutz ?

60 de km sau 80 de km pe mtb nu e chiar plimbarica

Eh, daca nu te grabesti prea rau e plimbarica :P

cum zici. dar ideea e ca sunt prea multe topicuri pt bucuresteni. iese o varza.

Guest ciupanezu

Ar fi fost bine sa se faca pe cartiere NU pe tot Bucurestiul , ca doar nu ma duc io din Colentina sa ma intalnesc cu o gasca in Militari.

Asa fiecare vine unde ii este mai aprope , mai comod si nu in ultimul rand unde se simte bine in gasca!

Parere Mea!!!

Mnah, mie nu mi-au picat pedalele sa merg din Giulesti pana in Colentina, Pantelimon sau Berceni, avand in vedere ca se pleca in tura in partea aia :(

Mnah, mie nu mi-au picat pedalele sa merg din Giulesti pana in Colentina, Pantelimon sau Berceni, avand in vedere ca se pleca in tura in partea aia :(

Chiar intra in logica deplasarii pe 2 roti sa faci o incalzire de acasa pana la locul turei, cu bicla.

"Mnah", sunt oameni care nu au toata ziua la dispozitie. Sa zicem ca ai de lucru de la 8 dimineata apoi vrei sa faci putin sport, asa cum se poate... de ce sa pierd 2 ore pe drumuri cand in cele doua ore pot sa pedalez alaturi de amici pe coclauri cu mtb-ul sau pe sosea cu calul naravas. :D unii au si familie si treburi ... poate ca timpul este foarte pretios...

pe de alta parte este foarte bine sa fim un grup unit sa ne cunoastem. sa iesim macar duminica impreuna toti bucurestenii. ori mihailesti ori snagov.

vineri ora 18 parcul tineretului "ziua bicicletei" sa ne adune pe toti la o plimbare prin oras sa ne facem putina reclama in trafic, apoi socializare si o cafea un suc o vorba.

Corect. Desi pierzi vreo 40-50 de minute ;))

Ce ar fi util insa, ar fi sa existe o oarecare planificare a traseului inainte. Astfel s-ar putea face jonctiuni pe drum (de exemplu, daca se pleaca din Colentina catre Baneasa, as prefera sa ma intalnesc in Baneasa cu grupul).

Guest am44

Eh, daca nu te grabesti prea rau e plimbarica ;))

daca e plimbarica, este exact pe tipicul thread-ului....desi han are dreptate, nu cred ca tii prea usor 30 la ora, cu vant din fata, km intregi...

iarasi, pe vremea asta instabila, ce traseu sa stabilesti dinainte, cand megi cu bicla cu ochii la cer, sa nu te mureze?

cat despre jonctiuni, de aia exista mess-ul si telefoane, se pot face bineinteles, dar si asta depinde de chef-ul individual...si mie mi se pare aiurea sa merg la tnb la 6, ca dupa aia sa am motiv sa ma intorc in baneasa, adica aproape de unde am plecat.

dar nu se pot satisface toate dorintele, mereu.

Ar fi fost bine sa se faca pe cartiere NU pe tot Bucurestiul , ca doar nu ma duc io din Colentina sa ma intalnesc cu o gasca in Militari.

Asa fiecare vine unde ii este mai aprope , mai comod si nu in ultimul rand unde se simte bine in gasca!

Parere Mea!!!

din colentina ajungi foarte bine si usor la intalnirea de la ora 16 de la lukoil doamna ghica, deci te asteptam...