Magnumutz

Plimbari prin Bucuresti (all-around, parc, bmx, street, alte evenimente)

Recommended Posts

Ar fi fost bine sa se faca pe cartiere NU pe tot Bucurestiul , ca doar nu ma duc io din Colentina sa ma intalnesc cu o gasca in Militari.

Asa fiecare vine unde ii este mai aprope , mai comod si nu in ultimul rand unde se simte bine in gasca!

Parere Mea!!!

Si la Six O'Clock, vine lume din tot orasul, nu doar din Vitan, ca aici stau eu.

Si din Militari, si Titan si alte cartiere. Ca tot aia faci, mergi pe bicicleta.

@han: faci cum crezi, thread-ul este deschis pentru toti.

Guest am44

da magnumutz, ai dreptate, dar tnb-ul este exact in centru, iar din vitan pina acolo nu e foarte mult. dar daca te-ai duce din colentina pana la rondul rahova la antrenament, de exemplu, ar fi un efort destul de important, mai ales ca e printre masini, si e dus si intors.

la ora 16 la lukoil doamna ghica, pe mtb, si sa ne rugam sa scapam de ploaie !

Edited by am44

Guest ciupanezu
am43 dar eu NU stau in Colentina am dat doar asa un exemlpu , stau pe langa Magnumutz asa ca... :)) :P

Asa, ca ne-a stricat Magnu' combinatia de pe topicu' cu sicsocloc :o3

Eram vreo trei abonati, din pacate nu prea retin nume, era vorba ca ne vedem sambata la noo dimineata in statia de microbuze de la Cora Pantelimon, si traseul era ceva de genul asta:

http://img189.imageshack.us/img189/9288/traseupustnicubranesti.jpg

Cu observatia ca ar fi mici modificari in functie de starea drumurilor, mai ales in zona podului de pe A2.

Optiunea A ar fi o bucla masurata pe harta la aproximativ 42km, posibil sa se mai lungeasca un pic. Optiunea B cred ca-i tot pe-acolo.

Va rog, care are, sa ia si o presa de lant la el/ea. Noroiul prin padure ar trebui sa fie mai light decat ala pe care l-am indurat pe camp sambata trecuta, dar Justin Case.

De asemenea nu strica un impermeabil, avand in vedere ca prognoza meteo anunta posibilitate 70% de averse de ploaie incepand cu ora 15.

Edited by E-1

vin. cu un rock rider maro/gri ... + ochelari ( de vedere, nu de cal :o3 ) Edit: eu presa de lant.

Duminica cineva cu MTB-urile ? Ca maine am alte treburi si sa stiu daca e duminica cineva pentru vre-o tura mai mica .

Astept optiuni :D

Deci ma gandeam pentru maine la o tura pentru MTB-uri la manastirea Baldana . Locul este de vis , am mai fost odata pana acolo . Sunt 30 de km fix de la Gara de Nord . Avem si o terasa/carciuma pe drum , exact la intersectia catre Targoviste / In cazul nostru Pitesti . Putem sta acolo pentru o bere sau ce va aduceti . De acolo mai avem 1 / 1.5 km pana la manastire efectiv . In principiu se merge pe DN7 . Alte detalii cereti prin PM .

Ora la care ma gandeam pentru intalnire / plecare este 9 (intalnire) /9:15 (plecare) , iar locul sa fie la vis-a-vis de Gara de Nord , adica unde are statie 45-ul parca . Eu m-am bagat la somn , va astept maine acolo .

Imagine postată

Lista: 1.Tibi.

Eu vin , stau pana la 9:30 maxim , vad daca vine cineva , daca nu ... Alta data .

Daca ai cursiera poti sa vi , dar in principiu noi mergem mai incet .

Ramane marti la aceeasi ora , acelasi loc .

V-am lasat mai mult timp acum ... pana marti

Lista : 1. Tibi

2.

3.

4.

Edited by Tibica

Guest am44

maine, luni 06 iulie , ora 16, intalnirea obisnuita pentru zona de nord, la lukoil doamna ghica cu lacul tei, se merge pe mtb, incepem cu o tura prin padurea baneasa si continuam pe campii...

vreau sa initiez si eu o tura cu bicicleta, cine se baga?

maine, luni 6 iulie TURA PILOT

plecare pe la 8:15 din piata muncii si pana in floreasca, ne intoarcem pe la 5 jumate dupa ce termin programul de lucru.

Intre timp, va faceti si voi de lucru prin zona.

Ce sa intelegi? El vrea pe cineva care sa-l conduca la munca si acasa.

Guest am44

ne-am adunat astazi 5 insi, am adunat si vreo 55 de km pe camp plus sosea, ne-am vazut si cu sixoclock-ii (mai multi), totul s-a terminat ca deobicei in ultima vreme cu o balaceala generala...noroc cu parcarea de la feeria care ne-a scapat de grindina. s-au facut si poze, poate le va pune cineva pe site...oricum, intalnirile de ciclism devin din ce in ce mai "hardcore", cu vremea asta.

Acu am ajuns si eu... A trebuit sa termin vreo 7 beri intr-o terasa langa Zoo ca ploua torrential. Doar tura mea de ciclism a fost cu adevarat "hardcore". Am facut un recensamant si se pare ca mi-am pierdut peste 70% din neuroni, pe langa asta jumate' de ficat s-a intercalat cu plamanul stang, care plaman a luat locul inimii, inima care imi bate si acum prin tot corpul... In rest nici macar o pana...

Acu am ajuns si eu... A trebuit sa termin vreo 7 beri intr-o terasa langa Zoo ca ploua torrential. Doar tura mea de ciclism a fost cu adevarat "hardcore". Am facut un recensamant si se pare ca mi-am pierdut peste 70% din neuroni, pe langa asta jumate' de ficat s-a intercalat cu plamanul stang, care plaman a luat locul inimii, inima care imi bate si acum prin tot corpul... In rest nici macar o pana...

mestere, sa nu ne minti: te-a protejat sau nu masca de gaze impotriva ploii torentiale ? :)

am43 pune niste poze de ieri daca ai.

Pozele si relatarea, daca exista, la impresii va rog

Mersi frumos!

Guest am44

nu am poze, a facut altcineva, altfel am inteles foarte bine unde trebuie puse acestea, vera...

gardaneagra a indraznit cu cursiera pe camp, de aia s-a zdruncinat asa.

urmatoarea plimbare, maine miercuri 07 iulie, tura in zona de nord, pe mtb.

Hmm..din pacate eu nu am cum sa ajung astazi, am o programare la ora 17. Poate maine daca se anunta vreme si nu am nimic de facut la munca ma alatur si eu unui grup in tura de nord.

nu am poze, a facut altcineva, altfel am inteles foarte bine unde trebuie puse acestea, vera...

gardaneagra a indraznit cu cursiera pe camp, de aia s-a zdruncinat asa.

urmatoarea plimbare, maine miercuri 07 iulie, tura in zona de nord, pe mtb.

Si marti 7 iulie nu se pune?

In fine... pe Joi sau Vineri (9 sau 10 iulie), se anunta ceva? Ca maine (8 iulie) muncesc :D

Va aștept maine dimineață 8 iulie la 9:35 la Arcul de triumf pentru o plimbare pe dn1 .

0731.493.758 pentru intârzieri si alte intrebari.

Noapte buna! :)

Edited by Tibica

Guest am44

astazi, miercuri 08 iulie, la ora 16,00 la lukoil doamna ghica (lacul tei), tura in zona de nord...dupa ploile din ultimele zile, probabil vom merge mai mult pe sosea.

Vreau sa stiu cine mi-se alatura maine la o plimbare pe DN1 .

Plecarea , maxim la 10 de la Arc .

Telefonu e mai sus ^^.

PM-u e si el .

Guest am44

tot nu inteleg rostul thread-ului asta, pana la urma...azi am facut cu cei inca 5 colegi de la tura de ora 16, peste 90 km, pe sosea si camp...e tura sau plimbare? trebuie pus aici, sau la planificator?

E tura toata ziua :)

Dar aici, mai sus, te-ai exiprimat cu "tura in zona de nord" ...inteleg ca ati mers mai mult de-atat..

Momentan lasam threadul asa.