Magnumutz

Plimbari prin Bucuresti (all-around, parc, bmx, street, alte evenimente)

Recommended Posts

Guest am44

E tura toata ziua :)

Dar aici, mai sus, te-ai exiprimat cu "tura in zona de nord" ...inteleg ca ati mers mai mult de-atat..

Momentan lasam threadul asa.

vera, thread-ul ramane asa, plimbarea s-a transformat in tura ca am avut cu toti chef de pedalat, vremea a fost buna, km nu mai conteaza ca oricum au fost multi (niji , bogdan au sarit cu siguranta de suta, poate chiar spre 115-120, cu drumul de acasa pana in doamna ghica si retur), si in conditii de camp si padure a fost destul de solicitant. oricum o sa ramana o plimbare memorabila pentru cei care au fost, cu portia de urzici, praf, cazaturi, pene, caini, mers noaptea sub clar de luna si caterica aferente.

Guest am44

da trevizes, nici o problema, totul e foarte clar...o sa punem pozele la impresii

Guest am44

astazi la ora 16,00, intalnire la lukoil doamna ghica (lacul tei), tura de mtb in zona de nord...stabilim traseul in functie de dorinta participantilor, conditiile meteo si umiditatea "decorului".

Guest am44

astazi la ora 16,00, intalnire la lukoil doamna ghica (lacul tei), tura de mtb in zona de nord...stabilim traseul in functie de dorinta participantilor, conditiile meteo si umiditatea "decorului".

care este traseul? poate ma alatur si eu pe parcurs, dar abia dupa 17:00 ca atunci ies de la servici.

care este traseul? poate ma alatur si eu pe parcurs, dar abia dupa 17:00 ca atunci ies de la servici.

ne poti contacta cand iesi de la munca

Traseul in stabilim acolo in funcie de dorintele participantiilor exact cum a spus si am43. Deobicei zona de nord spre moara vlasiei, snagov,

salutare tuturor... as vrea si eu sa facem plimbari cu bicla? eu sunt liber in orice weekend si in perioada 20 iul - 3 aug am concediu si as vrea sa-l petrecem cu bicicletele ce ziceti?

eu am un mtb cu suspensii - ii dau cam 20 km pe ora

@shobo, nu se deschid zeci de topicuri noi pentru subiecte care exista. Integreaza-te ;) Esti nou, nu ai stiut, altii au insistat prea mult si si-au luat suspendari grele.

ok am inteles nu mai deschid ca si asa sunt o groaza

my mistake...sorry

Guest am44

o plimbare la munte pentru bucurestenii amatori, miercuri 15.07.2009? un traseu busteni-sinaia-babele, sau o varianta similara (pe care o putem stabili de comun acord maine, marti), plecare cu trenul dimineata si intoarcere seara?

p.s. poate asa intram si noi in randul lumii

o plimbare la munte pentru bucurestenii amatori, miercuri 15.07.2009? un traseu busteni-sinaia-babele, sau o varianta similara (pe care o putem stabili de comun acord maine, marti), plecare cu trenul dimineata si intoarcere seara?

p.s. poate asa intram si noi in randul lumii

da voi nu lucrati? :)

Guest am44

da voi nu lucrati? :)

lucram, dar oamenii care lucreaza mai fac si pauze:D

Guest am44

tura de la ora 16,oo, maine 15.07.2009, plecarea pe mtb de la lukoil doamna ghica (lacul tei), poate s-a mai uscat si iesim si prin padure sau campii.

Cati biciclisti ai adunat pana acum la intalnire?

Guest am44

Cati biciclisti ai adunat pana acum la intalnire?

de ce? sau ce importanta are? iar daca vrei sa te lamuresti, baga un ochi la pozele de la turele mai vechi...

Lasa turele mai vechi, eu te intrebam de ieri si astazi. Se pare ca astazi bagam si noi tura in nord, pe la Balotesti.

Guest am44

doc, o sa fim probabil 6-7 persoane, putem face jonctiunea la balotesti sau in zona, fara probleme.

Guest am44

maine, 20 iulie, tura de la ora 16.00...plecarea ca deobicei, de la lukoil doamna ghica (lacul tei), tura in zona de nord, preferabil mtb (daca este uscat, bagam off road). id mess: mokanel65, sau pm aici.

...

La polul opus, cel mai groaznic drum descoperit, din soseaua Bucuresti - Branesti, stanga spre Cozieni, catre manastirea Pasarea, 4km, cu asfalt doar pe o banda pe anumite portiuni, gropi mai rau ca dupa bombardament, exista utilaje care lucreaza si in weekend si desi e drum prin padure, praful este ca pe santier.

Si nu ai pus la socoteala cainii care ies pe neasteptate din padure si nu se lasa pan' nu te insotesc latrand o portiune de drum:D

Iese cineva in seara asta la o plimbare de noapte prin Bucuresti, undeva dupa 21:00?! Dam intai o tura pri parcuri si apoi pe sosele dupa ce se mai linistesc masinile.

Prin parcuri pe unde ? Eu m-as baga la o tura asa de seara / racoare, dar sa vad la ce ora scap de la job.

Keep in "tuci"

Tineretului, Carol, Titan(Ior)- pe unde vedem cu ochii.. Racoare caut si eu :-bd..

Sa ai lumini si eventual o vesta reflectorizanta.