dani96

Ciclistul preferat

Recommended Posts

Ciclistul meu preferat este FRANK =)) De la el am invatat cel mai mult despre (bi)ciclism.

Oricine poate sa mearga pe o bicla de 8kg, dar pe una de 40kg, putin s-ar incumeta sa pedaleze.

Vroiam sa zic si eu ce a zis Lucian si eram sigur ca el va zice asta X(

Ciclistul meu preferat este un individ pe nume Cioineag Alexandru. Are id pe forum, dar este undercover:)

Ciclistul meu preferat a fost Miguel Indurain.Asta pe vremea cand eram un naiv si nu auzisem de dopaj.Dupa asta nu mi-a mai trebuit nici un ciclist si am privit tururile doar pentru peisaje.

As putea insa sa spun care este ciclistul cel mai antipatic dar o sa supar pe multi care cred inca in Mos Craciun.

...si in American Dream.

lance armstrong, povestea de viata si succesul in cariera.

o viata avem si trebuie traita la intensitate maxima.

omul si-a vazut moartea cu ochii si s-a schimbat radical de asta a fost asa dedicat.

pai din vechea garda,kaiserul Ulle.preferatii care mai pedaleaza:Jens Voigt,David Moncoutie si foarte recent,Ivan Basso.

Ciclistul meu preferat este FRANK :-bd De la el am invatat cel mai mult despre (bi)ciclism.

Oricine poate sa mearga pe o bicla de 8kg, dar pe una de 40kg, putin s-ar incumeta sa pedaleze.

Bine zis ! ~O)

Alberto Contador. Traiesc pt a vedea inca o data si inca o data evadariile lui pe munte. Pt asta ma uit la ciclism acum. E un ciclist adevarat, nu vorbesc de cei ce au fost, respectele mele si pt ei, eu vorbesc doar de actualitate.

Toate cele bune!!!!

Poate e mai ciudat, dar sunt persoane care nu au "ciclisti preferati", care nu se dau in vant sa urmareasca Turul Frantei, dar totusi iubesc sa mearga pe bicicleta.Exista si cazuri de acest gen.

carlos pantani, de cand eram mic si am inceput sa ma uit la ciclism, fara casti si fara transmisii radio, ciclism adevarat.

si cine e acest misterios Carlos Pantani? ca eu unul n-am auzit de vreun ciclist cu numele asta... :))

Edited by maus

carlos pantani, de cand eram mic si am inceput sa ma uit la ciclism, fara casti si fara transmisii radio, ciclism adevarat.

sincer nu am auzit de un asemenea ciclist :)))

Richard Virenque

Am inceput sa ma uit la ciclism de prin '99, nu stiam nimic de Festina, de marea afacere a dopajului; Richard mi-a cazut cu tronc prin aerul sau flegmatic, degaja un calm de mare campion...in plus, era si o tinta constanta a bascaliei celor 2 Radu :))

Mi-a mai placut de Tonkov (acum nu mai inteleg de ce) si de Joseba Beloki.

In primii 2-3 ani de uitat la ciclism, il admiram si pe Lance, impresionat de povestea sa miraculoasa; pe urma am inceput sa am indoieli, era prea frumos basmul. Acum sunt dezumflat total de amploarea dopingului si nu-mi mai permit simpatizarea vreunui ciclist. Pai sa sufar alaturi de el pe o catarare, sa urlu de bucurie cand se distanteaza si apoi sa-l prinda aia cu seringa-n vena?! No way.

Oricum, cei mai frumosi ani raman cei de la inceput (99-2003), cand aveam timp sa vad macar 2 tururi integrale si eram la varsta iluziilor.

pana la proba contrarie: Thor Hushovd. Dupa evenimentele de azi, nu doar ca ciclist, dar mai mult ca om: a raspuns prin fapte si nu prin vorbe. eu il cred marele castigator al etapei.

Mi-e imi place Andy Shleck e foarte tanar si foarte bun pe munte sper ca in viitor sa poate castiga Le toure. Si ca echipa imi place SaxoBank:)>-

Poate ai vrut sa zici "Marco Pantani"

Cadel Evans.Mr 2 place cel mai bine legat ciclist din lume la ora actuala are putin din fiecare:Pe munte e ok,TT e ok,la sprint pe munte poate sa castige,stie sa se apere si mai nou am vazut la Mendrisio stie sa si atace.

Alti favoriti:Sastre,A&F.Schleck,Kreuziger,Sami Sanchez,Gesink,Nibali-Astia sunt de clasament general.La TT nu incape indoiala e Cancellara.Si la sprint Mark Cavendish,omul asta e teribil ce poate face la sprinturile alea e fenomenal.