Recommended Posts

Vrei neaparat frana pe disc proasta? Daca da,ia-ti Acera D,daca nu ia-ti Acera si cu diferenta de 50 lei vezi tu ce faci.

Vrei neaparat frana pe disc proasta? Daca da,ia-ti Acera D,daca nu ia-ti Acera si cu diferenta de 50 lei vezi tu ce faci.

Acera D are frana disc doar pe fata. Daca tii neaparat sa ai frana pe disc, experimenteaz-o pe asta, dar nu te ashtepta sa fie shi fiabila. Din punctul meu de vedere franele in V sunt mai simple, mai usoare si nu dau batai de cap cu reglajele.

hy all. sunt nou si despre bicle nu stiu extraordinar de multe. momentan am o bicla care pt multi este un cosmarX_X. da e un FB care sincer sa fiu are deja 700 km, il am de vreo 18 luni si merge destul de bine(ajunge chiar la 60 km/h,riscand foarte mult). nu este chiar un cosmar, iar jantele duble Beretta si suspensia ,unica, de pe fata par chiar de calitate.([-O< sau am fost foarte norocos) am citit destule topicuri si ma gandesc la o bicla de vreo 1000 lei, cu tot cu niste imbunatatiri. M-ar interesa urmatoarele:

ALTRIX - ATX 200

ALTRIX - Mistral 70

ALTRIX - Mistral Acera D / Double

as vrea sa stiu daca exista magazine specializate aproape de Pitesti, si niste pareri de la alti posesori.astept raspunsurile voastre.=D>

Pe Frati Golesti, vizavi de hotel Yaki, gasesti un magazin de biciclete deschis recent - baietzii de acolo stiu cu ce se mananca o bicicleta. Fa-le o vizita.

Eu am un Altrix Airborne Dirt Jump, este robusta; i-am schimbat pedalierul pentru a putea face Transfagarasanul, are deraior spate si pinioane SRAM, jantele sunt rezistente - am dat intr-o groapa cu ea de mi-a picat portbagajul, dar roata spate n-a simtit nimic.

hy all. sunt nou si despre bicle nu stiu extraordinar de multe. momentan am o bicla care pt multi este un cosmarX_X. da e un FB care sincer sa fiu are deja 700 km, il am de vreo 18 luni si merge destul de bine(ajunge chiar la 60 km/h,riscand foarte mult). nu este chiar un cosmar, iar jantele duble Beretta si suspensia ,unica, de pe fata par chiar de calitate.([-O< sau am fost foarte norocos) am citit destule topicuri si ma gandesc la o bicla de vreo 1000 lei, cu tot cu niste imbunatatiri. M-ar interesa urmatoarele:

ALTRIX - ATX 200

ALTRIX - Mistral 70

ALTRIX - Mistral Acera D / Double

as vrea sa stiu daca exista magazine specializate aproape de Pitesti, si niste pareri de la alti posesori.astept raspunsurile voastre.=D>

Daca e vorba tot de biciclete pana in 1.000 de lei eu iti pot recomanda ce am mai recomandat deja prin prima pagina, la ce concluzie am ajuns si eu dupa vre-o doua saptamani de cautare :

Neuzer Mistral 800-900 ron (depinde de echipare)

Magellan Hydra ~ 950 ron

Merida Matts ~ 900-950 ron

Sau daca vrei mai mult pentro oras decat pentru coborari montane Merida Crossway 5 cam la acelasi pret

Preturile sunt cele pe care le-am vazut in Bucuresti, insa cred ca nu difera prea mult....treaba e sa gasesti un magazin unde sa le aiba :)

ok multumesc pt ajutor. :P am sa le fac o vizita curand baietilor de pe golesti.

pt toti cei care vreti biciclete noi sub 10 milioane..

am o merida matts 5v noua... cadru de 20. Las pretul la 8 milioane doar astazi daca veniti sa o luati pana in ora 5 pm.

sunt plecat pana in octombrie incepand de maine, deci, daca nu o ia nimeni o sa stea la pastrare vreo 3 luni.

2 milioane pana la 10 le investiti in ce vreti voi...

am fost ieri in brasov la playbike, playride si probike. am vazut un TREK 4300. pretul in magazin era 1400 ron. nu stiu de ce pe site e 1799. ce parere aveti? merita?