gheo

Saboti cursiera

Recommended Posts

Așa arată șurubul.

Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_9911.jpg

s-au tampit aia de pe alixpress.

Acum 2 ani mi-am luat cu 6 usd 2 perechi de saboti mai de firma nu din aia no-name

Azi ma uit dupa niste saboti sa mai dau comanda a ajuns 5 dolari numai pt o roata.

10 euro + transport

13 hours ago, mosu cu plete said:

s-au tampit aia de pe alixpress.

Acum 2 ani mi-am luat cu 6 usd 2 perechi de saboti mai de firma nu din aia no-name

Azi ma uit dupa niste saboti sa mai dau comanda a ajuns 5 dolari numai pt o roata.

10 euro + transport

N-aș face rabat la saboți. Probabil nici la cască. Înțelegi tu :) 

9 minutes ago, Mookyama said:

N-aș face rabat la saboți. 

Nu face nici el, erau "mai de firma nu din aia no-name" *-:):>

Pacat de jantele alea BOR...

• Haha 1

BOR era numele chinezului din aliexpress care aplica autocolantele pe jante, sau sunt marca BisericaOrtodoxaRomana a prefericitului Dani  si daca e asa sunt udate cu apa sfanta nu au probleme de la gumele de saboti din aliexpress. 

• Like 1
  • Haha 1

11 hours ago, majikstone said:

Nu face nici el, erau "mai de firma nu din aia no-name" *-:):>

Pacat de jantele alea BOR...

pai nu am dat mult pe ele:))

Mai mult  costa saboti Kool Stop

parca 200 lei 2 cercuri pe rcz daca imi amintesc bine

Am inteles, deci faptul ca au fost ieftine (din cauza ca le-ai luat la reducere, ca in mod normal costa vreo 70€ janta) inseamna ca poti sa iti bati joc de ele folosind saboti chiar mai de proasta calitate decat aia stock cu care au venit franele. Excelent rationament. 

PS: un set de Kool Stop nu doar ca o sa iti dubleze sau tripleze durata de viata a jantelor si ca s-ar putea sa faca diferenta in ziua cand va trebui sa faci o franare de urgenta, ba chiar o sa reziste mai mult decat chinezariile alea "mai de firma nu din aia no-name" de pe Aliexpress. Sigur, altii isi cumpara jante de carbon de pe Aliexpress cu bani de DT Swiss R460 ca sa rupa gura targului la ture si din pacate tot ce ajung sa rupa sunt proprii dinti :-J

saboti FOURIERS sunt la fel de buni ca aia Kool Stop m-au tinut cam 2 ani si cauciucul din care sunt facuti este mai moale.

se pot gasi saboti buni si la 10-15 lei nu numai la 50 lei

acum cu clesti noi nu sunt multumit cum tin aia originali, au cauciucul foarte tare si tin mai prost ca aia chinesesti