danyakuza

Ture Piatra Neamt

Recommended Posts

Eu joi dimineata vin direct de la Bucuresti. Daca pe la un 11 nu vi se pare tarziu sa plecam Piatra Neamt - Pangaracior - Cuejdiu - Garcina - Valea Viei - Piatra Neamt (cu sau fara bucla la lac), I'm in! Pe mtb. Si sa nu ma intrebati de medii orare, ca nu stiu ce-s alea! :)

A! Si ca sa nu va uitati stramb, ca aurelian 7 la Mihailesti, va spun de pe acum ca miau-miau nu e un skinhead fioros si plin de lanturi, asa cum ar parea sa sugereze numele, ci arata mai degraba asa:

9294323476_a3ea421378.jpg

Booster@ imi e rusine sa zic media.

Am plecat la 8.45 si am aj la 17.45 acasa. Da am circumstante atenuante: vant din fata si lateral, drum proooooost, ploaie ultimii 10 km si morcov ca imi e frica de coborari si tiruri :).

Deci circa 160 km in 9 ore :). Cu ceva pauze de poze si mancat.

De la Bicaz spre Piatra, e varza drumul, si trafic o gramada. Consiliul local are frigiderele pline!

Miau Miau:

Facem si bucla cu lacul. E si oleaca de push bike. Si traseul din padure e tehnic. Daca te dai dhill o sa iti placa maxim.

E Tare ca piatra weekendul asta?

Joi facem traseul si pe la Cuejdel,e prea frumos ca sa fie ratat.nrvant,maine ai merge la o tura scurta?

Bun: Joi, cu gand sa ajungem la lac la Cuiejdel, vom fi:

nrvant

booster

miau-miau

Calare pe mtb-uri. Plecarea de la strand/camping, cel mai probabil pe la 11. Daca voi credeti nu ne incadram in timp pentru cei 57 Km, ganditi-va la un "plan B" si lasam lacul pentru vineri.

Aveti o harta?

Ne auzim la telefoane de dimineata.

Completarea listei de participanti - aici pe topic.

Pentru cine inca mai ezita, pun aici cateva poze convingatoare pro Cuiejdel:

9344764928_8f563162bb.jpg

9344761396_c6a8fc827d.jpg

9341977335_6f0b3ccbfb.jpg

9341976051_7e6051ed2b.jpg

9341973457_5f4740802a.jpg

Salut, Ce îmi puteţi spune despre DN15C, porţiunea cuprinsă între Piatra Neamţ şi Targul Neamţ? Un prieten vrea să treacă pe acest drum cu auto și ar vrea să stie dacă este OK.

Sper ca nu e prea tarziu sa raspund acum.Acea portiune este perfecta din toate punctele de vedere.

Se mai intapla ''lucruri ''pe acest forum o iesire ,ceva?

Cineva interesat vineri de o iesire pe TransRarau? Eu vin din Bucuresti la Iasi joi, iar vineri as fi liber de o tura :) Astept mesaj privat daca e cineva interesat.