danyakuza

Ture Piatra Neamt

Recommended Posts

n-ai pierdut nimic măi ronnie. îs unu negru şi mic, aşa cum spune mausu.

Pai mai Krupp nu nu erai din chiatra? Ce tot ii tragi cu târgu'?

bre, în piatra nu prea sunt. caută pe la dumbrava sau săvineşti, găseşti garantat, numa să-ţi placă sexagenarele.

Salut. Poate sa-mi spuna careva daca drumul dintre IZV Muntelui si Durau merge facut cu o cursiera? Stiu ca el e asfaltat, dar nu mai stiu in ce stare e.

Am facut si eu in we prima tura in Moldova:

http://www.bikemap.net/route/1771030

Parte din ea a fost pe Drumul Axial (Izvorul Muntelui - Durau). Nu recomand ptr cursiere. E asfalt, dar praf, superpeticit si restul gropi. Cu MTB e parfum. De la Bicaz la Izvorul Muntelui e bun, doar cativa metri neasfaltat si putine gropi de ocolit.

Daca nu am reusit sa inchidem sezonul trecut,macar sa incercam sa il incepem pe acesta.Traseul mai mult ca sigur o sa fie spre Targu Neamt dar sa vedem si cand il facem.

Am un drum w/e urmator in Piatra Neamt si mi-as lua si bicicleta. Puteti va rog sa-mi recomandati un traseu frumos? Preferabil pe la 40km/1000m dif nivel fara ursi, caini sau daunatori pe 2 picioare.

Daca este si in zona Dobreni - Versesti ar fi absolut minunat

Multumesc:)

Salut,

Caut colegi de ture sosea/sau mtb.

Is in concediu >-)  si de duminica pana joi is in Piatra si vreau sa fac in fiecare zi cate un traseu.

Ceva amatori? lasati-mi un pm sau mesaj aici pe topicul asta.

Multumesc!

As putea eu sa merg cu dumneavostra.Cam care ar fi traseele pe care doriti sa mergeti?

Intre 18 si 20 iulie sunt si eu la Piatra Neamt, ca e competitia anuala de downhill de acolo. Concursul propriu-zis e sambata, iar sambata seara se lasa cu petrecere la strand.

Voi sta la camping, daca vremea nu se anunta absolut oribila.

Vreau sa imi iau bicicleta de XC si sa fac inainte niste ture de 40-60 km in zona, joi si vineri.
Nu as vrea sa merg doar eu pe trasee, pentru ca nu stiu zona si nu mi s-a parut niciodata distractiv sa n-am cu cine povesti pe drum. Daca am fi macar doi, ar fi excelent.

@@nrvant si @@booster: Joi, cel putin, am putea merge impreuna. booster, vad ca esti din Piatra Neamt - ne ajuti cu cateva propuneri?

Merita facut: Piatra Neamt - Pangaracior - Cuejdiu - Garcina - Valea Viei - Piatra Neamt (40 km)?

Asta e un traseu foarte frumos de facut.Din pacate stiu putine trasee off road eu fiind cu sosea 90% din timp dar gasim noi ceva si pe coclauri.

Perfect! Daca facem un ocol si pe la Lacul Cuiejdel, ne iese pe la 57 Km. Asta ar putea fi tura nr. 1, daca iti convine si tie.

Care sa fie traseul pentru cealalta zi?

Tura asta am putea sa o facem maine.Eu miercuri am o alta tura programata mai lunga pe sosea.Poate doriti sa va alaturati.

Eu sunt acum in Bucuresti. Doar de joi pana sambata sunt in Piatra Neamt. Daca mai ai chef dupa tura de sosea de miercuri, putem merge impreuna joi sau vineri pe traseul schitat de mine sau pe oricare altul, dar sa nu fie doar sosea.

@@nrvant: nu vii si tu?

Ma bag pt joi offroad indiferent de traseu.

Am fost pe la Cuejdel duminica.

Azi am mers piatra-tg neamt-poianalargului-bicaz-piatra.

Mi-am rupt picioarele si fundul. Tare proaste drumuri...

Booster: M-as baga si maine la o sosea nu f lunga, dar nu stiu daca ma tin dupa tine, is fricos tare pe coborari. Daca e drum prost as prefera sa iau mtbul in loc de cursiera.

Eu mai aveam in plan sa,merg la Ardeluta- cu mtbul.

Ce medie ati avut pe traseul asta?Ca si eu l-am facut ieri si am zis ca mor de la Bicaz pana dupa Dragos Voda(dupa ce se termina coborarea).