Magnumutz

Animalele noastre

Recommended Posts

Deoarece biciclistul trebuie sa fie iubitor de natura, evident trebuie sa iubeasca si animalele. Asa ca m-am inspirat din alte posturi si am facut acest thread, unde ne putem mandri cu potaile care le ingrijim si iubim.

Eu sunt primul, asa ca eu pun prima poza :))

Potaile din imagine sunt femele, Chucky fiind Husky-ul alb, iar Gretty potaia neagra :)

Voi urmati ;)

Imagine postată

Mandra posesoare de 3 caini (dintre care o femela) si 4 pisici (dintre care doar una e femela).

Ladies first...

Mandra posesoare de 3 caini

de ce nu-i prezinti? pare-mi-se a fi un rotweiller.

eu le am cu biclele, fratele mai mare le are cu cainii => la anu' isi ia dog argentinian:-bd.

fostu meu caine Jack (a fost femela, numele are utilitatea lui).

Cele doua pușlamale ce îmi mai descrețesc fruntea când ajung acasă:

Negruța:

Imagine postată

...si Scorpy:

Imagine postată

(p.s. sa trăiești, magnumutz, salutari si pt Chucky si Gretty :) )

Edited by yo6ial
am utat de Gretty.... :P

Din cate stiu, "doamna caine" este metis ciobanesc german - rott. E adoptata, la fel ca si restul patrupedelor. Mai am 2 catei de talie mica: unul batran luat din fata blocului inghetat-jumatate mort si inca un pitic foarte sperios (fostii stapani il bateau in mod constant, asta a fost motivul pentru care catelul a fugit de acasa si a aterizat la mama in curte de urgenta: aici cu siguranta nu ii va aplica nimeni vreo corectie fizica).

Edited by Cat
typo

Asta e chestia mea are 8ani, stie sa latre afara, in casa ii place la nebunie sa se tolanseasca peste tot, sa manance cat mai mult.

Ii mai place sa ma enerveze pe mine si sa inoate.

P.S.: Dupa ce a crescut, am renovat apartamentul, iar unele lucruri sunt inca ridicate la +1m din cauza ca avea prostu obicei sa traga de orice. Iar in momentul de fata, tot programul meu il fac in functie de el. Pana nu ies la pensie sau imi fac casa la curte, numai vreau alt caine. E un chin pentru el in apartament cu toate ca il scot mai tot timpul la alergat, iar duminica se duce la inot toata ziua.

P.S.2 : Cand era mai tinerel avea rabdare sa mearga cu mine cu bicicleta, acum din pacate numai vrea.

Potaia mea, Dixy.

Ea a fost Natalia. Din pacate acum 3 luni a murit.

Pe-aci nu detin niciun animal, imi sunt suficienti cainii vecinilor (javrele drecu' Imagine postată )

Doua din cele trei de la Constanta:

Imagine postată

Imagine postată

Cei 2 motani ai mei ...

[ATTACH]8424[/ATTACH] [ATTACH]8425[/ATTACH] [ATTACH]8426[/ATTACH]

Si unul mic ce are acum 3 saptamani (in poza avea 2 zile).

[ATTACH]8427[/ATTACH]

Eu nu am "potaie", da am un motanel, il cheama Palika (in romana probabil ar fi Paulica) si ii placea enorm sa doarma pe monitor, din pacata mi-am luat un LCD asa ca nu mai are loc pe monitor :P

Iata si cateva poze cu el :

locul preferat : pe monitor

http://www.ciclism.ro/forums/attachment.php?attachmentid=8436&stc=1&d=1247645197

ocupatia preferata : sa-mi ocupe tastatura (fie se culca pe ea fie se plimba pe ea)

http://www.ciclism.ro/forums/attachment.php?attachmentid=8437&stc=1&d=1247645197

mai tot timpul doarme (ceva tipic pentru pisici)

http://www.ciclism.ro/forums/attachment.php?attachmentid=8438&stc=1&d=1247645579

dar ii place si la "aer curat", se cere afara dimineata si pana seara nu mai da pe-acasa

http://www.ciclism.ro/forums/attachment.php?attachmentid=8439&stc=1&d=1247645579

P.S. cineva zicea ca seamana cu Garfield doar ca nu e asa gras si luand in calcul ce face ii cam dau dreptate (:|

Eu nu am "potaie", da am un motanel, il cheama Palika (in romana probabil ar fi Paulica) si ii placea enorm sa doarma pe monitor, din pacata mi-am luat un LCD asa ca nu mai are loc pe monitor 8-)

P.S. cineva zicea ca seamana cu Garfield doar ca nu e asa gras si luand in calcul ce face ii cam dau dreptate ;))

=)) super tare motănelul :)

Sa va prezint si eu, de prin iarna, o postura care mi s-a parut interesanta ;))

Sa va prezint si eu, de prin iarna, o postura care mi s-a parut interesanta =))

superba poza ;))

sincer?! sectiunea asta ma inveseleste mai mult decat galeria mtb :">.

Am si eu un ciobanesc german pe nume Max cand intra hotu in curte sare pe el si il linge pana lesina, daca vede alt animal atunci e agresiv8-)

nu are nimeni pasari ? eu am bugdie(perus) o cheama Pitiu nesstind ca e o ea pana s-a ouat, mi-a dat-o un tovaras ca si amintire cu 50 bani si poate pe viitor achizitionez si un cocos japonez

Pasari nu tin pentru ca fac galagie, prea multa mizerie si nu au destula "personalitate". Stau toata ziua pe bat in colivie si imprastie fulgi prin casa sau balcon. Nu bag mana in foc ca toate pasarile sunt la fel dar tot nu reusesc sa ma "atasez" de ele.

De exemplu la perusi n-am vazut ceva diferit intre ei. Si am 3 prieteni cu perechi de astfel de pasari. Nu e nici o diferenta intre ei :))

Pe Mishu nici nu mai tin minte de cat timp il am, foarte posibil sa aiba in jur de 10 ani.

Misha este prietena lui cam de 2 ani, am gasit-o la mine la birou cu maxilarul spart, cred ca o batuse cineva si o abandonase.

A umblat pe la veterinar si s-a vindecat, a stat o vreme pe la locul meu de munca si apoi am luat-o acasa. Acum leneveste fericita alaturi de Mishu.

Sharky este catelul prietenei mele, insa tinand cont de faptul ca l-am crescut impreuna de cand era un prichindel, este intr-un fel si al meu.

Epurele familiei, fetita de 1 an jumate pe nume Luigi

Max, felicitari pt fetita Luigi ;)

Am mai gasit o poza haioasa cu cainii mei

"Viata de caine" si nu cumva sa credeti ca-s in pauza de smotruiala!