Magnumutz

Animalele noastre

Recommended Posts

Am 2 pisici (Ciși și Elmo) pe care le-am gasit pe rand, pe strada, la care tin ca la ochii din cap; si un caine (Lucky) pe care l-am luat de la hingheri si care acum locuieste la fratele meu - care tine la el ca la ochii din cap.

Nu stiu la voi ce conditii sunt la serviciul de hingheri

Am luat si eu un catel de acolo si am fost profund marcat de ce am vazut :)

Cainele era asa de stresat in mediul ala ca a trebuit sa strig tare la el ca sa ma recunoasca, statea parca cu ochii pierduti si nu mai vedea nimic.

Ca sa fiu sincer nu era atat de rau pe cat ma asteptam, eu sunt abonat la tot felul de asociatii, si am primit mail ca este un Amstaff la hingheri; M-am dus fuga sa ma uit, si am declarat ca daca nu il revendica nimeni il iau eu.

De fapt este dita-mai Pitbull-ul, am mai luat Pit. de la hingheri, pentru ca daca nu ii ia nimeni, astia ii vand la "diferiti" sa isi antreneze "campionii" cu ei.

L-am luat cu toate bolile din lume, a stat 2 - 3 luni numai prin spitale.

Imagine postată

Îți pleacă de acasă, la o petrecere, iar 63 de zile mai târziu... <:-P

Doua fete și un băiat. :))

[

Îți pleacă de acasă, la o petrecere, iar 63 de zile mai târziu... <:-P

Doua fete și un băiat. ;)

ce ti-e dom'le si cu sexul asta neprotejat...!

o fi fost dragoste le prima vedere ;)

Pe langa poza din avatar pe care unii deja au observat-o va prezint aici cateva poze cu Rott-ul meu cel mic de 55 kg =)) :

E cel mai fioros Rottweiller din lume, daca il scarpini un pic pe cap esti prietenul lui cel mai bun :D

Aici e mic mic:

Imagine postată

Aici e un pic mai mare:

Imagine postată

Imagine postată

Si aici e in zilele noastre la aproape 5 anisori:

Imagine postată

• Upvote 1

frumoase animale :) . Si eu am 2 pisici :-T , frati , o pisica si un motan de 3 ani si un pic , luati de la sat, adica salvati de la moarte sigura . O sa pun si eu poze cu ei in curand :D

Spunkitza!!! hamster pitic siberian. o am de vreo 9 luni ^:)^

Astă toamnă a apărut un arici care le păpa toată mâncarea pisicilor. Iarna n-a mai apărut (probabil hibernează). Oricum cert e că a terorizat pisicile care nu mai apucau nimic de mâncare. ;))

[ATTACH=CONFIG]15577[/ATTACH]

Eu am un pisic luat de la tara,puiul pisicii mele care a avut un trecut cam zbuciumat.Acum vorbesc despre mama lu' asta micu.Intr-o zi ma intorc de la niste prieteni si vad pisica uda invelita intr-o patura,cand intreb ce s-a intamplat raman masca:a fost spalata in masina de spalat.In fiecare zi verificam daca mai vede cu un laser si pana la urma ne-am dus la veterinar si ne-a dat niste picaturi de pus in ochi si si-a revenit.A doua intamplare a fost din cauza parintilor care o lasau pe geam,dupa vre-o 4 luni de la prima intamplare,m-am dus la tatal meu sa il intreb unde e pisica si mi-a spus ce era pe geam dar nu mai era.Am inceput sa cautam prin casa(ii placea foarte mult sa se ascunda dar iesea repede cand auzea o minge de ping pong sau o cheie aruncata pe jsc)dar acum nu a mai iesit.Intr-un final am gasit o gheara pe pervaz si mi-am dat seama ca a cazut.Cand am vazut,m-am dus la calculator si am inceput sa ma uit la poze si sa plang:(.Dupa vreo 15-20 minute aud sunand la usa,erau acei prieteni de la prima intamplare sa imiu spuna ca pisica mea e la etajul 2 pe prej in fata unei usi.Am ramas masca,nu imi venea sa cred dar asa era,era in viata.Dupa a inceput sa faca tampenii si am dus-o la tara.Acolo a dat nastere la 2 pisoi(un mascul si o femela).Femela a dat-o bunica mea cuiva din sat si pisoiu-l l-am luat noi ca incepuse sa manance pui.Si pisoiu-l care il am acuma a patit faza cu geamu si l-am gasit tot pe acelasi pres(coincidenta).

Doua poze cu mama.

Sa va prezint si cateii mei. De la stanga la dreapta: Tedy (10 ani) si Maria (varsta necunoscuta... in jur de 15 ani) iar jos este Anouk (2 ani si jumate).

Imagine postată

Tedy, desi are 10 ani (poate fi considerat batran) este foarte jucaus si alearga toata ziua. Anouk, copilul rebel, se tine tot timpul dupa el ca manzul dupa iapa. Sunt nedespartiti.

Maria e o batranica in adevaratul sens al cuvantului. Se misca greoi... deh... oasele, artrita.

Fain clipul si toate animalele prezentate pana acum.

Am placerea s-o prezint si pe Black Betty, fel ca in melodie.

Este in crestere, asa animale am mai multe ca stau la casa :)

Frate nu stiu de ce apare mosul, si nu reusesc sa-l sterg dar vroiam sa apara alta poza :)

ma las pagubas :D

gata, nu stiu de ce aparea dar se pare ca era legata cumva de cea de-a treia poza a ta

[ATTACH]15609[/ATTACH][ATTACH]15610[/ATTACH][ATTACH]15611[/ATTACH][ATTACH]15612[/ATTACH]

Acesta este Bruno, un catel aparent normal, dar e din tata catel extraterestru (se observa intr-una din poze)

Edited by BogdanTimisoara

Catelu meu cu care ies in padure cand ma duc acasa la parinti :))

[ATTACH=CONFIG]15614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15615[/ATTACH]

Vera spune: Cika, poza ta nu se vede, am incercat sa o fac sa functioneze dar nu se poate, te rog, mai posteaza-o inca o data. Mersi!

Edited by vera

Fain clipul si toate animalele prezentate pana acum.

Am placerea s-o prezint si pe Black Betty, fel ca in melodie.

Este in crestere, asa animale am mai multe ca stau la casa :D

Tot pe domnita Black Betty o prezint si eu. Marinika n-a putut pune pozele:

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Comentariu propriu: e tare frumusica! :)

• Upvote 1