Tonyy

Ture in Onesti

Recommended Posts

Eu am trecut pe la magazin in una din zile dar sefu nu era pe acolo. Cred ca ai dreptate cu banda albastra. Ea pleaca spre stanga iar un traseu urca pe versant prin spatele Manastirii Magura.

Camera am fixat-o cum am putut pe curelele de la rucsac dar poti pune ecranul pe verticala ;)).

• Upvote 1

La multi ani, Red Dragon ! Sa ne traiesti, sa ne duci la trena ! Peste 40 de ani nu te mai las sa ma iei pe catarari :D

Radu macar pe catarari , sa te mai pot lua ,daca la distanta mare sunt varza....Dar imi revin...Trebuie sa-mi pun bicicleta la punct ,asa ca tre sa-ti fac o vizita...

Duminica ies cu Florin la un Scutaru, cu MTB, usurel tare. Vii?

Salut. Cred ca mai mult ca sigur duminica va fi vreme buna. Eu vin. Mtb sau cursiera?

Cursiera. Sper si eu sa se indrepte vremea, mai ales sa nu fie vantul ambitios. Daca totul e in regula, in jur de 9,30-10,00 sper sa fiu in Onesti, poate mergem impreuna. Pt. orice eventualitate 0740032673.

Salutare. Un prieten cauta un service pentru o bicicleta mai modesta in Comanesti / Moinesti sau Onesti. Vrem sa facem o tura impreuna in zona, dar pentru asta trebuie o revizie calumea la bicicleta, din cate stiu eu era intr-o stare jalnica dupa ultima tura pe Lapos acum 3 ani. :D  

Daca exista in zona cineva care sa aiba rabdarea sa puna o bicicleta la punct, va rog sa imi dati detalii, ca sa stiu unde sa-i pun prietenului sa aduca bicicleta.  Multumesc.

Service Bike Plus Onesti, fix 0234313111, mobil 0740399504

Ok Radu. Multumesc. (Citisem pe aici ca ar fi magazinul Bike Plus, nu intelesesem exact daca e in Onesti, am zis ca poate o fi ceva mai aproape de Comanesti)

I-am trimis sms prietenului cu adresa si a zis ca o sa ajunga zilele astea la service. Dupa ce o sa-i faci o diagnoza completa la bicicleta, ar fi bine sa ne auzim noi la telefon ca sa vedem ce e poate iesi din ea, ca el nu se pricepe.

Salutare tuturor....Nea Radu, duminica m-ai lasat singur in bataia vantului cam 60-70 de km. Nu-i bai, dar data viitoare imi ramaneti dator cu o...trena pana la Slanic. Toate cele bune!!!

ssminkly, nu stiu ce adresa i-ai dat prietenului tau, eu ti-am dat doar niste numere de telefon. Cat despre faptul ca vrei sa fii contactat tu in legatura cu bicicleta lui, cred ca e un pic deplasat. Ai putea sa ii faci tu o constatare, daca te pricepi, iar el sa vina cu lectiile facute, stiind clar ce vrea. Voi vedea cand va ajunge la mine.

dan munteanu, Nea Dan, duminica nu puteam sa astept de la 9:30 la 10 intr-un loc neprecizat din Onesti in care sperai sa ajungi (nu ca Onestiul ar fi mare metropola)  :))  Mi-am facut tura la Tg. Secuiesc, Daca mai treci prin zona si vrei sa schimbi doua vorbe cu cineva, 0740399504.

Adevarate cele afirmate dom'' Radu....si poate, mai  inspirat traseul catre Tg.Secuiesc.  Spun asta deoarece de la Adjud la Slanic (si retur evident) a batut vantul din toate partile (normal, foarte putin din spate) de mi-am "amintit" de toti sfintii !! Asta e, Valea Trotusului mi-a trebuit.....

De ajuns catre Onesti, in mod sigur o voi mai face, multam de nr., am sa anunt din timp...

Invitatia este reciproca, daca Adjudul iti sta in cale, pt. un popas la o bere rece.

Spor la pedalat !!!!!

• Upvote 1

Obisnuiam sa mai arunc o privire pe aici sa vad ce trasee mai faceti. :D Vad ca mai mult pedalati decat postati ceea ce e foarte bine :D Postarile cred ca vor fi la iarna , la un pahar de ceva fiert :)

Salut gasca de (bi)ciclisti din Onesti !!!

Vant din spate !!!

Salut, nu mai face nimeni ture de sosea din Onesti? Lasati un mesaj aici daca e cineva doritor!

Merge cineva la întâlnirea Ciclism.ro cu trenul de Brașov vineri 03.07.2015.

Eu urc din Bacău.

Salut, eu as merge da nu sunt inca sigur, lasa un nr de telefon daca e sau mail sa vorbim poate vin si eu...