Tonyy

Ture in Onesti

Recommended Posts

Azi pe la ora 11:30 , in Tg. Trotus , venea spre Onesti rutier cu un tricou galben . Cobora in viteza si nu m-am oprit . Nu avea bagaje deci e de prin zona . Poate intra si pe aici pe forum , mi-ar place sa marim gasca . Bafta !

Duminica pe la 12.30....era un ciclist pe cursiera galbena ...spre Filipesti...tricou galben...si...fara casca...un curajos....Cred ca stiu cine este...dar nu sunt sigur....Pacat..ca nu putem sa ne adunam mai multi...nu stiii ce pierdeti.....

Nu stiu ....am un numar de telefon...l-am contactat odata ,dar a zis ca nu e pregatit....are vreo 28 ani.....parca noi suntem ...pregatiti....

Sambata 05 iunie 2010 vreau sa fac o tura pana la Slanic Moldova (daca nu ploua :)). Plecare din Moinesti la 11:00, sosire in tg ocna pe la 12:30 sper. Daca vine cineva din Onesti spre tg ocna ne putem intalni acolo. Nr. meu de tel: 0745458967

Eu imi anunt prezenta . La 12:30 te astept la intersectia spre Slanic , la troita . Te sun daca intervine ceva .

Duminica , la 8:30 , la Scoala nr. 5 , Ghita Mocanu . Asteptam amatori de mers la Moinesti , cu cursiere .

Red Dragon are mina in ghips dupa ce a dat o masina peste el , asa ca o vreme nu este disponibil pentru iesiri si ies iarasi singur . Stiu ca mai sunt onesteni pe forum , dati si voi un pm , poate iesim impreuna !

iese cineva sambata la o tura de mtb prin imprejurimile Onestiului?

Nu posed bicicleta potrivita pentru off road ( astept bazarul :D ) , dar mi-ar placea sa ne cunoastem si sa schimbam doua vorbe , chiar daca pe urma plecam pe drumuri diferite . Poate mergem sambata impreuna pe sosea la Scutaru , sa iti arat zona . Merita ! Sau poate chiar un Slanic . Spune ora si locul si eu voi fi acolo .

iese cineva sambata la o tura de mtb prin imprejurimile Onestiului?

Hai la o tura de MTB in zona Valea Uzului. Ce zici ?

@gary fisher suna foarte bine poiana uzului. atunci o sa ma urc calare pe sa si ne intalnim la Darmanesti de exemplu. te contactez pe privat sa stabilim detaliile.

@ radudmc daca esti de acord, putem pedala pana la darmanesti pe sosea, in elemetul tau.

La 8:30 la benzinaria Mol e bine ?

da. ne vedem acolo. mersi

da. ne vedem acolo. mersi

Tura a iesit bine, George, sper ca nu te-a prins ploaia ;))

Tura a iesit bine, George, sper ca nu te-a prins ploaia ;))

frumoasa tura, frumoasa zona de la baraj, merita exploatata. m-au prins si vantul si ploaia dar aproape de casa, asa ca nu au fost probleme.

multumesc de tura si ma bucur ca m-am intersectat si cu radu de am schimbat cateva vorbe.

cand mai ajung pe acasa stiu pe cine sa sun!

spor la pedalat!

Si eu ma bucur ca ne-am intalnit . Si va anunt pe aceasta cale ca mi-am tras si mtb deci nu mai scapati de mine :D . Ne vedem la Azuga .

Edited by radudmc

A trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat pe acest topic.Ma bucur ca a fost de folos.Vara trecuta m-am intalnit cu un baiat,Radu din cate retin,si am facut o plimbare prin jurul onestiului.Mi-a fost mila de bicicleta 200 de km(a stat in cala autobuzului)la fiecare denivelare ma intrebam daca e intreaga.

Sunt entuziasmat cand vad pozele de pe Magura prima oara cand am urcat eram mic...Ultima oara am urcat singur vara trecuta uitasem cat e de antrenanta coborarea.

Vara aceasta este destul de incarcata sper sa ajung si prin Onesti cu tot cu bicicleta,daca nu poate ne vedem la Sibiu asta in cazul in care vrea cineva dintre voi sa participe.

Spor la ture!

Si eu ma bucur ca ne-am intalnit . Si va anunt pe aceasta cale ca mi-am tras si mtb deci nu mai scapati de mine :D . Ne vedem la Azuga .

pai daca esti posesor de mtb, poate bagam duminica ceva offroad, ce zici?

Pentru ca sunt posesor de MTB cred ca duminica voi fi la Muscel :) . Bineinteles , urmatorul week-end voi fi la Cartisoara . In august am concediu , deci sigur nu scapi de mine . Sper ca ai rabdare si talent pedagogic :P .

Pentru ca sunt posesor de MTB cred ca duminica voi fi la Muscel :) . Bineinteles , urmatorul week-end voi fi la Cartisoara . In august am concediu , deci sigur nu scapi de mine . Sper ca ai rabdare si talent pedagogic :P .

si eu vin la Campulung. Sper sa ne vedem data asta.

sa imi ziceti si mie cum a fost la Campulung. De noroi nu cred ca veti scapa, doar anul acesta e anul noroaielor la maratoanele din Romania.

L-am avut si eu pe Raducu,alaturi la bine si la rau..pe sosea. :) si l-am pierdut.....m-a tradat...,si-a luat MTB....gata l-am pierdut.... :( si eu care imi revenisem.....RADUUUUUUUUUU