Tonyy

Ture in Onesti

Recommended Posts

o spui de parca s-a lasat de bike de tot :)) Lasa ca e bine, in loc de aer poluat, la mtb va respira aer curat.... si rarefiat:D

Dragoane , felicitari pentru Transfagarasanul de azi . Mai bine mai tarziu decat niciodata . Alta data sa fii cu ochii pe forum , ca aici e toata lumea buna :D . Si sper ca experienta traita sa fi fost la fel de memorabila ca si a mea .

Cit despre MTB , mai socializez si eu :D . Astia sunt multi frate , nu ca noi pe sosele . Dar tot cursiera ramane iubirea mea . Asta nu inseamna ca nu poti socializa si tu :D . E plin bazarul de oferte .

Raducu credeam ca o sa mor ,am uat-o cam tare la inceput ,caldura mare.....mergeam greu si ma gandeam mereu la cei 1h si 40 min de care mi-ai zis...dar aia au 60 kg ,nu ca noi....A fost frumos...la urcare, nu prea am avut timp sa ma uit la peisaj.....si mersi ptr sfatul ....de-a merge pe Transfagarasan....In fine eu am facut 2h si 12 min...nu e rau....dar a doua oara nu-mi mai trebuie :blink: Poate daca eram mai multi dar singur... :P .

salut. sambata asta e maraton la harghita bai. vine careva?

Eu probabil la traseul scurt si probabil seful meu la ala lung .

:)) ok. nene radule, sa ma tragi de maneca sa ne cunoastem ;))

Salve Radu....sambata, Claudiu a facut 140 Km......iti dai seama ....spre sfarsit era gata,a vrut, sa cheme salvarea,era mort...

:D

Duminica trecuta am facut si eu cam acelasi lucru, ca pedeapsa ca nu m-am trezit la timp pentru a ajunge la Harghita . Onesti - Bacau - Moinesti - Onesti. Am avut luni o zi tare grea . :-))

in conditiile in care maine ajung pe la Onesti (inca nu stiu exact) e cineva interesat de o tura de mtb?

Te rog sa nu contezi pe mine . Am conjunctivita virala si ochiul drept parca vrea sa-mi iasa din cap .

Te rog sa nu contezi pe mine . Am conjunctivita virala si ochiul drept parca vrea sa-mi iasa din cap .

sanatate! refacere rapida! atunci o lasam pe alta data! poate prin octombrie, vin sa stau si eu mai mult acasa si poate dam o tura de mtb pe dealuri. numai bine!

Hai la Moinesti, avem dealuri cate vrei:))

Multumesc de invitatie mr fisher, dar trebuie sa te refuz din simplul motiv ca nu mai ajung in zona maine. Ca altfel...eram prezent. N-am uitat de tura de la Uz. :)

Poate reusim sa ne sincronizam la un moment dat toti 3 (si cu radu) si dam o tura prin zona.

Multumesc de invitatie mr fisher, dar trebuie sa te refuz din simplul motiv ca nu mai ajung in zona maine. Ca altfel...eram prezent. N-am uitat de tura de la Uz. :)

Poate reusim sa ne sincronizam la un moment dat toti 3 (si cu radu) si dam o tura prin zona.

Pai hai sa ne sincronizam pana nu da zapada:)). Deja dimineata e foarte frig, sper sa mai vina zile calduroase ca de iarna sunt satul.

Care-ai fost ,frate, sambata pe la Oituz cu bicicleta cursiera...costum galben.....da un semn.....sa stiu ...poate ne combinam....

Booster , vrei poze cu moacele baietilor din gasca onesteana sau cu frumusetile naturii din zona noastra ?

Am vrut sa pun alta poza,dar ne facem de cacao...cu burtile noastre.... :(

Eu am trecut de complexul asta....:rolleyes: . Distractia este aceeasi indiferent daca ai sau nu burta. Imagine postată

sau :

Imagine postată

port tricouri mai largi...si am rezolvat-o... :)

Salutare tuturor. Vroiam sa va intreb cat de greu este sa treci pasul Oituz pe cursiera spre Targu Secuiesc , daca cineva a incercat sau daca cineva a descris vreodata dificultatea pasului. Multumesc in avans

Salut ! E greu sa dau o nota pentru ca ce e greu pentru unu poate fi floare la ureche pentru altu . Catararea pe serpentine are cam 8 kilometri dar mai sunt cam 10 km de urcare continua dar lina de la popasul Poiana Sarata. Asfalt bun dar trafic intens . Nu ar trebui sa fie prea greu nici pentru un incepator daca isi dozeaza bine efortul . Detalii exacte cred ca iti da bikemap . Sau mai simplu : daca Transul ar fi de 10 , Oituzul ar fi cam de 4 ca dificultate . Asa ca te asteptam prin zona : merita !