Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tonyy

Ture in Onesti

Recommended Posts

Sambata 23 aprilie e in plan o tura la coada lacului Valea Uzului. Doritorii pot posta aici.

dacă duminica viitoare vi se face dor de o tură până la poiana sărată, să știți că v-aș putea însoți. mie mi-ar face mare plăcere. eu voi trece oricum prin zonă. :D

despre scopul și durata vizitei am scris aici http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/8348-tura-solo-bucuresti-bacau-brasov-bucurestisfaturisugestii/page__pid__432215#entry432215

Daca e vorba de duminica 29 , voi fi bucuros sa te insotesc . Cel mai scurt drum Bacau - Brasov trece prin Onesti . Cand te hotarasti sa pleci imi spui si iti dau telefonul meu .

Raducule...am fost ieri sambata pe traseul Onesti-oituz-Tg.Ocna-Onesti.....superb pana la coborare...panta prea abrupta,aproape ca veneam incap,mergeam cu franele la maxim....nu cred ca o sa mai mrg vreodata...pacat..era un traseu nou.....am facut cam 1h si 10 min...dar e greu ...

Am fost si eu acolo , acum o luna parca, dar din Targu Ocna am facut un ocol prin Slanic . Coborarea nu m-i s-a parut chiar asa de tare .Doar ma stii : la vale sunt primul :D . Poate ai probleme cu cauciucurile sau cu franele . Daca vrei , iti dau niste saboti noi , Ultegra . N-am mai fost la Tg. Secuiesc ieri si nici azi la Ploiesti . Azi am facut un Scutaru si la intoarcere am intalnit un cuplu nou de ciclisti , probabil familie , echipati corect , cum iti place tie . Iar de maine sunt hotarat sa ies zilnic , dupa servici . Vii duminica sa il conducem pe ciprian_m pana la Poiana Sarata ?

Salve ...Raducu...nu stiu ,sunt de serviciu si sambata si duminica...da...vreau sabotii..am sa-ti dau un tel.sa-mi spui, cat costa si cum sa ne intalnim....poate ca...daca mergeai cu,,,, cursiera era altfel...cu MTB ,pui mai usor frana...sau ,am o teama...de cand am avut accidentul...Ne auzim.....

Maine 28 mai voi face o tura la tabara Valea Uzului. Cine e interesat poate sa ma contacteze, in principiu trebuie sa ne intalnim la Darmanesti in jurul orei 10 AM.

Ce-ai facut Raducu....ai mai fost spre Poiana Sarata.....eu am facut o tura pe Scutaru....new record..1h14min.....dar trebuie sa ma mai calmez....

Am fost dragoane , l-am insotit pe ciprian_m de la Bratila pana la camping Poiana Sarata . A fost greu sa ma opresc sa nu merg si eu mai departe . Cand facem si noi un Brasov ?

radu, când ți-am arătat harta aia printată de tine, era vorba, de fapt, de harta de la radub. o literă în plus, confuzie de useri. știu că ai să mă înțelegi. :)

Chiar vreau sa fac...dar sa mai treaca vreo luna ..doua...sa mai creasca fetita mea(probleme cu colici)....dar, numai dus ,ca la intors nu mai pot....

Daca tu crezi ca eu as putea , ma simt magulit :D . Ori a 2-a zi pe bicle , ori cu masina inapoi . Pentru colici iti recomand ceaiul anticolici si ceva cald pus la burtica imediat dupa masa . Si in primul rand rabdare : trece in maxim 6 luni . Toate 3 solutii au tinut la baiatul meu acum 16 ani :D

Ciprian , sigur ca inteleg . Sa vezi ce confuzii o sa fii in stare sa faci peste inca cativa ani . Vorbesc din proprie experienta :D

Raducule....crezi ca poti ...veni ,cu mine la BV(cu bicicletele, pe data de 23.iulie...ar fi singurele mele, zile libere.... dar sa fie si vreme buna...daca mai sunt doritori...ar fi excelent....

Sigur ca pot , Dragoane . Numai sa fie in weekend .

Tin sa felicit si eu pe Mihaela Zlavog pentru premiul luat la Medias. M-am bucurat mult cand am vazut poza de la premiere in care se vedea deopotriva efortul, emotia si bucuria momentului.

Sunt mandru cand vad onestenii pe la concursurile la care reusesc sa merg si eu. Urmatorul ar fi DHS Corvin MTB marathon.

Sper sa ajung si eu odata in Onesti cu bicicleta sa urc Perchiul ca la 18 ani pana sus la cruce si apoi o plimbare pe coama dealului pana la izvor.

Numai bine!

Multumesc in numele sotiei mele ! Nu ca eu nu as fi la fel de mandru , chiar si din pozitia de antrenor :D . Din 5 concursuri , primele la care participa , are 3 locuri 1 , la Botosani , Sf. Gheorghe si Medias si un loc 3 la My Race Iasi . La Galati a abandonat din motive tehnice . Spre rusinea mea , nu am urcat inca pe Perchiu si nici nu stiu pe unde este urcarea . Aflam noi ... Sper sa ne vedem la Azuga la o bere si sa terminam discutia inceputa la Sfantu Gheorghe . Sau la intalnirea ciclism.ro de pe trans . Bafta !

Salut booster. In functie de ora la care vrei sa pleci si conditiile meteo , cred ca te pot insoti eu . Cand stabilesti locul si ora ma contactezi , sau mai bine postezi aici poate vin si altii .

Tura o sa fie facuta Joi sau Vineri cu plecarea pe la 8-9 dimineata ca sa am timp destul.Mai exact o sa revin Miercuri.

Tura o voi face Vineri cu plecarea la 8 dimineta.Puteti sa imi dati numarul dumneavoastra de telefon pe PM ca sa va pot contacta.

Scuze booster , dar la ora 8 nu pot veni . Oricum , drum bun si distractie placuta !

Tura de amana pe luni si Radu,plecarea din Piatra este la 8 dimineata dar eu ajung pe la 1 in Targu Ocna.