Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tonyy

Ture in Onesti

Recommended Posts

Maine voi pleca in tura.Daca vrea cineva sa ma insoteasca uitati numarul meu de telefon:0761326782.

Stiu de tine :) Ma bucur ca ati putut veni . Imi pare rau pentru pana ta . Noi ne-am pregatit cu camere de rezerva si puncte de depanare in alte 3 zone mai fierbinti , care chiar au fost fierbinti . Aceleasi tufe ca la Garboavele au actionat si la noi :)

Noua ne pare rau ca nu am fost mai multi. Desi dus-intors am facut vreo 900 de km plus o pana, nu ne-a parut deloc rau ca v-am vizitat.

Legat de pana mea, nu ai cum sa scapi de ele. anul trecut am avut solutie antipana in camere si nu am avut nicio problema. Anul asta am schimbat bicicleta si nu am mai pus solutia minune. se pare ca trebuia :D

Oricum, de laudat ca v-ati pregatit cu camere pe traseu, nu stiu daca erau mai mult de 20% dintre oameni pregatiti ptr o pana.

Buongiorno a Tutti.

Din 22-27 decembrie 2011 voi fi la Onesti cu Nepotul Robert.

Cautam echipa de antrenament, MTB sau Sosea (zilnic), indiferent de vremea !

Salutari Ulisse

De obicei vin in Onesti de Craciun, adica acasa. Ar fi un motiv bun sa car bicicleta dupa mine. Am putea continua discutia avuta la My Race ;)) la un vin fiert dupa o tura, la o cabana in padure pe care deja o stiu. ;)

Tare mi-ar mai place !!!! :D Cu echipa nu va pot ajuta . Dar va astept cu mare drag . Si va astept si dupa fiecare antrenament zilnic cu vin fiert sau orice alt incalzitor :D

Buongiorno a Tutti.

Din 22-27 decembrie 2011 voi fi la Onesti cu Nepotul Robert.

Cautam echipa de antrenament, MTB sau Sosea (zilnic), indiferent de vremea !

Salutari Ulisse

Salut, ma voi alatura si eu, sper sa pot tine ritmul ;)

Ulise, lasa un nr de telefon pe private sa putem lua legatura.

Azi a fost o zi superba..cine, nu a iesit cu bicla, a pierdut.Neasteptat de multi bike-ri pe soseaua Onesti-Scutaru...doi cu ,cursiera,trei cu mtb...Dupa 2 luni de pauza ,am profitat de acesta frumoasa zi si am iesit.A fost greu, dar placut..acum, cine stie ,cand mai ies....Imi pare rau ca ,cel care era cu mine, a facut pana si nu l-am putut ajuta....

Stimati Ciclisti, programul nostru de antrenament la Onesti este urmator

23.12 ora 14.00-17.00;

24.12 ora 10.00-14.00;

25.12 ora 09.00-12.00;

sper sa fiti numerosi si sa ne trageti trena !!

0722-341864 Ulisse

Ulisse , eu unul te astept cu drag . Mai vorbim in preajma evenimentului pentru a stabili detaliile .

Azi a fost o zi superba..cine, nu a iesit cu bicla, a pierdut.Neasteptat de multi bike-ri pe soseaua Onesti-Scutaru...doi cu ,cursiera,trei cu mtb...Dupa 2 luni de pauza ,am profitat de acesta frumoasa zi si am iesit.A fost greu, dar placut..acum, cine stie ,cand mai ies....Imi pare rau ca ,cel care era cu mine, a facut pana si nu l-am putut ajuta....

Cu cine ai iesit , Dragoane ? Pe mine nu ma mai iei ? Eu am inghetat singur la Slanic . Nu vii si tu cu baietii ?

Salut..am iesit cu patronul de la Data Tech...merge bine pentru varsta lui...stiu ca te-ai bagat pe mtb si cum ies foarte rar...nu prea te-am cautat....Baietii ceilalti erau ...prietenii lu Marian(dmc) mergeau spre Scutaru....si eu nu prea am treaba cu el...

.

V-ati impacat ? Cum de ati iesit impreuna ? Poate totusi ma anunti cand mai iesi , mi-ar face mare placere .

Mos Craciun nu ma va lasa sa va insotesc, asa cum am spus mai sus cu mult entuziasm.Chiar daca vin prin Onesti nu cred ca voi avea si bicicleta dupa mine si voi ajunge dupa 26.

Sa va fie vremea buna si antrenamentul de folos!

Bai l-am visat pe Gheduzi azi noapte ,si l-am intrebat ce cauta el la Onesti...Dupa vreo 2 ezitari mia zis ca e la gagici ,si ca la luat pe nepotu ca acoperire.

Nu iti pot confirma ca sunt la Galati la socri . Eu banuiesc totusi ca vrea doar sa faca 100 de postari pe forumurile regionale *-:) . Dar nici de asta nu sunt sigur dupa tot ce am "consumat" pina la ora asta . Cat despre gagici , are Onestiul peste . Nu-l vad bine nici pe nepotu' :D

La multi ani! Un 2012 cu multi km pe bicicleta! (poate o parte reusim sa-i facem si impreuna)

La multi ani ! Sa fiti fericiti si sa fiti pe biciclete ! Sper si eu sa ne vedem mai des si mai mult , nu doar la competitii , unde suntem pe fuga :D .

cam asa e, greu reusim sa ne sincronizam .... poate tootusi reusim in 2012 :)) ********LA MULTI ANI !!!!!*************

La MULTI ANI Onesti !!

Dupa ce Onesti m-a dat o Nevasta frumoasa si desteapta, a inceput sa-mi placa si sa ma dau cu bicicleta pe dealurile voastre.., adica noastre.. !

Ne am tinut de promisiuni si ne am antrenat mai mult decat a fost postat.

Alatur de mine si de Nepotul, comunitatea de la Onesti a fost un pic "slabuta" ca numar, numai Marian a venit si Dragos de la Buc.

Ne vedem de Paste, pregatitiiva bine ca vom invita si pe Dl Maus la ture !

Salut. Ma bucur cand vad ca sunt multe legaturi intre oamenii cunoscuti din randul ciclistilor si Onesti.

Ca o aducere aminte spun si eu ce trasee faceam acum 12 ani prin Onesti.

Urcam Perchiul pe toate potecile si faceam "creasta"coborand spre Slobozia.Cel mai bun traseu de urcat si coborat fiind cel amenajat pentru a materialele necesare montarii cunoscutei cruci.

Tot pe Perchiu, fostul traseu de motocros, daca isi mai aduce cineva aminte.

Clasicul Onesti - Slanic Moldova cu urcare si la Manastirea Magura de la Tg. Ocna si pana la lacul din zona.

Onesti- Rm. Sarat in scartait de bile sparte la roata pe spate.

Locuid pe Marasesti, langa ACR, mergeam zilnic pe Red unde gaseam o curba de nivel prin padure de la drumul Dallas-Sera spre cimitir.

Zona de sus a Redului cu coborare la fostele rezervoare strategice si o foarte veche unitate de pompieri de langa ele.

Era o nebunie ;)) sa cobor scarile din parc pe suprafata lunecoasa

La bunici Onesti-Comanesti-Palanca si pe Valea Raului Şanţ din zona Ghimes Palanca.

Sper macar la concursul din vara sa ajung la Onesti.

Hibernare usoara!