razvansogodel

GIANT Fan Club

Recommended Posts

Aici sunt doua (de fapt 1+1/2 momentan.....jumatatea asteapta ceva piese).Un Giant XTC 840 model 2002 (el e jumatatea :) ) si un XTC Composite 2006.

Ca să faceţi un mic fan-club, puneţi cîte una două trei poze plus descrierea bicicletei. E doar o idee :).

salutare, un giant xtc 840 cross-country am si eu. inca nu am ajuns sa ma bucur deplin de el pt ca nu am terminat inca reconditionarea.

in poza puteti vedea in ce stare era.

:P Cadrul este de 21?Asa pare in poza.Spor cu reconditionarea,dupa umila mea parere merita bataia de cap.Am atasat si eu o poza cu al meu....asa arata inainte de a transplanta o parte din piese pe cadrul de carbon.

salutare tuturor!

Ma bag si eu ca musca.. :) Am auzit ca s-ar fi deschis un magazin specializat Giant undeva pe strada Traian. E adevarat?

Uau ! =D>Fa si tu o poza mai clara,pune si piesele,greutatea,etc sa vada si ochiu' nostru mai bine!

O poza ceva mai clara :P.Greutatea e cam 10.5 kg cu tot cu computer,stop spate si cu tija furcii netaiata.Din 10.5 kg pedalele sunt aproape 600g...o sa le schimb cu eggbeaters dupa ce termin cealalta bicicleta.Deocamdata trebuie s-o pot folosi si fara SPD-uri.

Salut,ma alatur si eu voua iubitori de Giant.Am si eu un Giant xtc 2.5 carbon exact ca al lui ionux21;) si sunt foarte multumit de el.

Salut,ma alatur si eu voua iubitori de Giant.Am si eu un Giant xtc 2.5 carbon exact ca al lui ionux21;) si sunt foarte multumit de el.

salutare, am terminat partial reconditionarea la XtC 840. trebuie sa-mi cumpar niste cauciucuri (cele din poza sunt imprumutate) si placute pt frane. din pacate am cadru pt cross-country XL, cu toate ca am o pozitie confortabila as fi vrut ceva mai mic... BAFTA TUTUROR!

salutare, am terminat partial reconditionarea la XtC 840. trebuie sa-mi cumpar niste cauciucuri (cele din poza sunt imprumutate) si placute pt frane. din pacate am cadru pt cross-country XL, cu toate ca am o pozitie confortabila as fi vrut ceva mai mic... BAFTA TUTUROR!

De curiozitate....ce inaltime ai?Si cat de lunga e pipa pe care o folosesti?

Eu am luat anul trecut modelul de baza Giant Boulder. Nu am schimbat decat pedalele la ea. Si am facut cateva trasee grele. A rezistat f bine. Sunt multumit de ea. Poate cu timpul o sa-i fac upgrade la anumite piese. Dar asta cand vor ceda cele existente.

Edited by rivalul

Nu pot sa nu salut fan clubul Giant, in calitate de fost posesor al unui Giant Terrago.

M-a slujit acea bicicleta cum a putut ea mai bine... si am ramas cu amintiri placute!

Imagine postată Imagine postată

Salut Prieteni!Posed un giant terrago2,model 2009,as fi foarte recunoscator daca m ati ajuta intr o problema.vreau sa i schimb cauciucurile,momentan am unele semi-slick de1.5,cu unele de 2.35,dar nu stiu care e limita grosimii cauciucurilor pe acest cadru si furca rock shox dart 2,multumesc anticipat!