razvansogodel

GIANT Fan Club

Recommended Posts

Sunt madrul posesor al unui Giant STP2 2005 :D , din pacate nu merge sa pun poza ... nu ma intrebati de ce ... si bicla inca nu e gata ;)

Edited by SuperSaint

Sunt madrul posesor al unui Giant STP2 2005 :P , din pacate nu merge sa pun poza ... nu ma intrebati de ce ... si bicla inca nu e gata :)

Aici se pun si cursierele? ca parca numai mtb am vaz

Aici - intr-un moment de respiro pe malul lacului, la Mogosoaia.

Batrana doamna,odata cum venirea calduri ma pregatesc sa o duc la infrumusetare,voi reveni cu poze atunci.

Imagine postată

Edited by LucianTheOne
  • Upvote 1

Imagine postatăImagine postată

Imagine postatăImagine postată

.............................................................................

Edited by LucianTheOne

Eu am o cursiera Giant Peloton 8400.

[ATTACH=CONFIG]15804[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15805[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15806[/ATTACH]

Deocamdata nui niciuna ca a mea , nu iam facut si eu nici o poza cand era mai misto acuma am cam stricat-o , am un giant echimpata full deore lx , vechime : in orice caz sub anul 1999 si pana in 1995 , cei drept toate piesele m-au tinut pana in 2009 , bineinteles mai tineau dar mi-am batut joc de ele , am prins 54 kmh cu ea pe drum drept avand in vedere ca am doar 15 ani , si bicicleta am luat-o de la un om din targ de ziua mea prin 2007 , si anul il stiu pentru ca am fost la un service si mi-au spus ca este un model vechi dar intretinut :D , asta prin primavara 2009 si prin toamna m-au lasat foile de angrenaj si schimbatorul de pinioane :( si nu merge sa pun modelul nou deoarece nu are acelasi sistem de prindere ,iar acuma am un deraiator de la rich si foi de angrenaj tot de la rich(destul de bune avand in vedere pretul aprox 30 de lei ) , si vreau sa iau 2 jante noi impreuna cu 2 butuci deore lx , cel de spate avand 9 pinioane tot deore lx nu 7 cum am eu acuma , monobloc pe ocatalink si angrenaj deore octalink si un deraiator eventual un shimano torney deoarece este singurul care se potriveste cu sistemul meu de prondere sau un deore mai vechi SH , o sa pun si niste poze cu ea dar nu stiu cum

Prietene nu e un comentariu rautacios insa nu vad nimic special la bicicleta ta, de zici ca nu e nici una ca a ta.

Si nu pare a fi culoarea originala deci clar, nu e a ta cea mai cea in plus a mea e clasica. Clasica este sau nu?

Edited by LucianTheOne
Scris neingrijit

Baieti (Daniel14, Bonane, etc.) aici este un FORUM, nu Messenger. Ce-i aia nimk, vzt... Sa nu mai zic de puzderia de greseli gramaticale. Nu va alearga nimeni. Invatati sa va exprimati.

Da stiu ce greseli am facut dar am vazut tarziu , si nu stiu cum sa modific , plus ca m-am grabit sa scriu , de acum incolo o sa incerc sa scriu cum trebuie fara prescurtari de messenger si greseli si apropo Liviu G. tu nu ai gresit niciodata, tu te-ai nascut direct perfect nu ai facut nici-o greseala gramaticala sau altceva in fine si daca e sa o luam asa ca tot este forum parca la un forum sunt niste reguli stricte si una dintre ele este sa nu schimbam tema subiectului cum ai facut tu .

Da stiu ce greseli am facut dar am vazut tarziu , si nu stiu cum sa modific , plus ca m-am grabit sa scriu , de acum incolo o sa incerc sa scriu cum trebuie fara prescurtari de messenger si greseli si apropo Liviu G. tu nu ai gresit niciodata, tu te-ai nascut direct perfect nu ai facut nici-o greseala gramaticala sau altceva in fine si daca e sa o luam asa ca tot este forum parca la un forum sunt niste reguli stricte si una dintre ele este sa nu schimbam tema subiectului cum ai facut tu .

Pe ACEST FORUM este la mare cinste urmatoarea adresa:

http://www.ciclism.ro/forums/f7/campania-scrie-corect-sau-esti-analfabet-luat-startul-1633.html

Nu eu am deschis acel thread, dar eu si multi altii il apreciem. Eu incerc sa sa il fac observat din cind in cind. Da si tu o raita pe acolo. Si nu strica sa inviti si pe altii.

Pe ACEST FORUM este la mare cinste urmatoarea adresa:

http://www.ciclism.ro/forums/f7/campania-scrie-corect-sau-esti-analfabet-luat-startul-1633.html

Nu eu am deschis acel thread, dar eu si multi altii il apreciem. Eu incerc sa sa il fac observat din cind in cind. Da si tu o raita pe acolo. Si nu strica sa inviti si pe altii.

da o cursiera GIANT NU AVETI ? si este adevarat ca sunt produse in TAIWAN?

Da,sunt facute in Taiwan. Au cea mai mare fabrica de cadre din lume (daca nu ma insel),multe alte firme mari la ei isi fac de fapt cadrele dupa specificatiile lor,insa.

Majoritatea cadrelor sunt facute in Taiwan dar asta nu inseamna ca sunt rele!Sunt cateva fabrici mari care fabrica aproape toate cadrele pentru majoritatea brandurilor. Asa ca nu poti sa zici ca esti fan unui singur brand ca s-ar putea ca respectivul cadru sa fie identic cu altul care are o alta denumire si o alta culoare:)).Un articol interesant unde a fost facuta bicicleta mea?

Avand in vedere outsourcing-ul masiv practicat de americani si europeni ar fi culmea ca o companie Taiwaneza sa aiba productia prin SUA, nu crezi?

va arat si eu "racheta" mea, de oras.

GIANT FCR2 - putin modificata

Avand in vedere outsourcing-ul masiv practicat de americani si europeni ar fi culmea ca o companie Taiwaneza sa aiba productia prin SUA, nu crezi?

Pe a mea scrie "Made in Netherlands". Acum, ei stiu daca doar le asambleaza in Europa, sau si fac si cadrele pe aici.

Pe a mea scrie "Made in Netherlands". Acum, ei stiu daca doar le asambleaza in Europa, sau si fac si cadrele pe aici.

Păi le ansamblează. Au colaborări cu diverse firme din Olanda, am înțeles că există un parteneriat chiar și cu Batavus.

Acuma, între noi fie vorba, pentru a obține prețuri bune la cadre, cred că și ai noștri de la DHS ar aloca linie de ansamblare pentru Giant (doar că ăștia-s taiwanezi... și au cerințe de calitate peste oferta DHS)...

Batrana doamna,odata cum venirea calduri ma pregatesc sa o duc la infrumusetare,voi reveni cu poze atunci.

Imagine postată

felicitari o bikla adevarata care niciodata nu o sa fie batrana