Bramburik

Egirdir ETU junior triathlon european cup

Recommended Posts

:)) Vreau si eu sa ma laud putin cu realizarile mele de "iron-baby" pentru ca sunt foarte mandra de ele;;)

Desi anul competitional l-am inceput oarecum cu stangul la Viena, reusind doar locul 28, a fost o experienta care m-a indarjit. Am dat cu nasul de competitiile internationale serioase care mi-au aratat ca am mult de munca pentru ceea ce mi-am propus.

Putin off-topic - sunt proaspata liceeana:D a colegiului sportiv Emil Racovita.

A urmat balcaniada de la Varna din 25 iulie, unde am reusit un onorabil loc II. Cu greu am inteles engleza prestata de organizatorii bulgari asa ca am avut probleme cu traseul. Am constata ca nici rezultatele juniorilor n-au fost publicate. Sper ca intr-un post viitor sa va pun niscaiva poze.

In sfarsit la Egirdir - 2 august (am fost pentru prima oara cu avionul) am reusit locul 3 desi antrenorul mi-a spus sa trag tare sa prind un loc 5 sau 6. Adevarul este ca mi-a cam fost fica de unele concurente din Croatia si Africa de Sud, care aveau un palmares bogat (le-am studiat eu rezultatele anterioare pe net).

Eram atat de concentrata la start incat l-am cam pierdut. Apoi am facut vreo 70 de m in plus pentru ca nu vedeam baliza. In invalmasala de la start cineva mi-a dat ochelarii jos si s-au umplut cu apa. Nu mai vedeam ni'ic. Asa am plecat la ciclism cu handicap. Am pierdut plasa primelor 2 fete. Am dus tot plutonul in spate si, desi am incercat sa scap, n-am reusit. La alergare m-am infuriat rau de tot, dar se pare ca nu am inca suficienta experienta si forta pentru ca, desi am redus din distanta n-am reusit decat locul III la 45 sec. de a doua clasata. Mentionez ca primele 2 fete au 19 ani$-). Clasament: www.triathlon.org -The Official Triathlon Resource.

Din nefericire de la acest concurs nu am poze prea multe pentru ca :D n-a avut cine sa mi le faca.

Voi reveni cu ceva poze.

Bravos Branburik!

Din pacate triatlonul este mort in Romania. Speram sa reusim sa reaprindem flacara odata cu evenimentul organizat la Mamaia, in 20.09.2009.

Sunt sigur ca o sa ne vedem pe acolo.

Excelent rezultat ,mai ales ca te-ai batut si cu fete de 19 ani !

Am o admiratie deosebita pentru cei ce practica triatlonul pentru ca sunt niste sportivi completi,fiecare proba necesitand alti muschi.

Tine-o tot asa si nu ma indoiesc ca o sa ajungi tu pe locul 1 !

Felicitari Bramburik si astepta si alte victorii. :-bd

Congratulation!

Poate ne vedem la Mamaia.

Daca ma primesti in siajul tau te iau in plasa mea...:). Se baga cineva la fuga?:-bd

Ei, uite de oameni ca astia ducem noi lipsa...

Noi ne certam pe treburi gen care a scos medie mai mare in spatele blocului X_Xsi altii (altele) iau premii la concursuri internationale.

Bravo, Bramburik :-T Multa bafta in continuare.

Imi pare rau ca n-am avut timp sa mai postez si sa pun si ceva poze, dar sper ca ne vom intalni unii dintre noi, la Reci in weekendul asta.

Va multumesc tuturor pentru incurajari. Ma ajuta mult pentru ca eu chiar imi doresc sa se auda de Romania si prin intermediul triatlonului.

Felicitari!

Sa te tina entuziasmul si pasiunea pentru TRIATLON macar pana la varsta mea! :-p

In weekend-ul trecut chiar s-a auzit despre Romania la ExtremeMan Nagyatad!

Pacat ca FRCT nu face nimic pentru incurajarea acestor sportivi de persepctiva (Mitza, Alex si Zsombor)!

Felicitari!

Pacat ca FRCT nu face nimic pentru incurajarea acestor sportivi de persepctiva (Mitza, Alex si Zsombor)!

:):D) Esti surprins Shony?

Daca totul merge bine la Constanta este posibil (daca un anumit domn vrea) sa readucem in calendarul competitiilor private de triatlon si evenimentul de la Sibiu.

Inot in Olt la Cartisoara, ciclism pana la balea si alergare in caldarea de la Balea Lac.

:);)) Esti surprins Shony?

Stii foarte bine ca nu... dar nu ma pot abtine! ;-)

Ca o povestioara de culise despre Mitza Baractaru (locul 11 la ExtremeMan HU si singurul roman la ora asta capabil de calificare la CM IronMan Hawaii)... anul trecut a fost dublu legitimat Joy Bike(Brasov)/Steaua si a "primit" o bicicleta MERIDA, care i-a fost luata in momentul desfiintarii sectiei de triatlon de la Steaua (in urma "celebrului" scandal de dopaj de la balcaniada) - atunci Marius si sotia lui au insistat pe langa "minunatii" de la Steaua (mutati intre timp la Olimpia) sa-i lase bicicleta, chiar si contra-cost - raspunsul fiind categoric NU! :-(

Baiatul asta chiar merita ajutat dar deocamdata nu i se arata... pacat.

Daca totul merge bine la Constanta este posibil (daca un anumit domn vrea) sa readucem in calendarul competitiilor private de triatlon si evenimentul de la Sibiu.

Inot in Olt la Cartisoara, ciclism pana la balea si alergare in caldarea de la Balea Lac.

Ar fi excelent iar un vis frumos ar include o adevarata serie de curse private:

- Cupa Haromszek (Reci) - org. ALPINSPORT Sf.Ghe.

(Cupa Sf.Ghe./Reci - org. ALUTA Sf.Ghe.)

- Triathlon Challenge Mamaia - org. SMART ATLETIC Buc.(Vlad Stoica)

- NEW!-Triatlon Sibiu - org. CCT Sibiu (Ovidiu Simen)

- NEW!- Triatlon Cluj - org. ORCA Cluj (Florin Precup)

- Triatlon Timisoara - org. Athletic Club Maraton (Dl.Dumitra)

Ar mai putea fi reinviate Ironman Zarnesti, Triatlon Odorhei(Subcetate), Triatlon Baia Mare... si-ar fi ca un vis frumos implinit! :-)

Eu sper ca exemplul din MTB va fi molipsitor si cu triatlonul.

Pana atunci parerea mea despre FRCT ramane aceeasi:

Triatlon Snagov - 2008 (Camp. National)

Edited by Sandor_B

Triatlonul de la Sibiu are o istorie lunga si se organiza acum 10 ani in locul precizat de mine. Nu va fi organizat de mine (daca se va organiza) ci de aceeasi persoana care l-a creat.

Sa speram ca a trecut peste perioada in care , tot din cauza federatiei, a renuntat la organizarea de evenimente.

Inseamna ca e vorba despre fostul Triatlon Surmont!

La un moment dat (acu' 3-4 ani) Andrei I. amintea de posibilitatea organizarii unui triatlon in Dumbrava si am crezut ca l-ati mutat... daca se creeaza un val, de ce nu? ;-)