adina_camelia

IASI-VASLUI-BARLAD-TECUCI-FOCSANI(Vidra)

Recommended Posts

Ai grija mare ca rutierul ala, pe cursiera sa KTM, scoate medie de 40Km/h pe Iasi-Sculeni-Iasi, ca sa nu mai spun ca la urcare dealurilor zici ca are nitro. :D

Ai grija mare ca rutierul ala, pe cursiera sa KTM, scoate medie de 40Km/h pe Iasi-Sculeni-Iasi, ca sa nu mai spun ca la urcare dealurilor zici ca are nitro. :D

merge super bine tipul, am vorbit azi cu el din nou, iar in Tg.Frumos ne mai asteapta un rutier, tot ce acelasi calibru, apropo, tipul cu bicicleta KTM a facut ieri 260km antrenament si azi se duce peste 100 km iar. Imi place ca vorbeste prin fapte nu prin vorbe ! Cine e bun e bun , acesta e adevarul !

Stiu, baiatul cu KTM se numeste Constantin, si se antreneaza pentru a fi acceptat de o echipa profesionista din Austria, eventual pentru Turul Austriei. Asa au ajuns departe cativa rutieri romani, ne fiind legitimati in tara, au posibilitati financiare si se duc peste hotare sa practice sport de performanata in cadrul unor faculati. Ceea ce la noi nu exista si mai mult de atat, sunt si criticati. In fine, baiatul vorbeste prin fapte, merge de rupe, un exemplu este mai mult decat concludent, ieri a facut antrenament de 260km, azi se duce iar peste 100 km. Cine e bun... e bun !

A fost in spatele lui basso la Bucuresti la concurs, pe locul 2... dintre ieseni, pe sosea cel putin, cred ca e cel mai rapid (il exclud pe Florin, care e italian).

S-a exacutat traseul, insa cu o modificare, nu s-a mai mers prin Vaslui-Barlad-Tecuci-Focsani, s-a mers prin Roman-Bacau-Sascut-Focsani, am plecat 2 din Iasi, la Tg.Frumos ne-am intalnit cu inca un rutier, am ajuns in Vidra, dupa 8h43min ( 275 km). Numai bine !

Asadar ati ajuns la destinatie inainte de ora 15:00, la niste temperaturi de peste 30 de grade, deci cam cat timp ati facut pauza pt. alimentare, din totalul de 8h43min?

N-ar strica si niste poze!

Edited by Jorjinio
Poze?

S-a mers nebuneste de tare, mai ales ca vantul a batut din sud spre nord, adica din fata. Pauza s-a facut doar in Bacau, trebuia sa mancam ceva rapid, caloric. Am mers la Mc Donald's , a durat circa 20 min de la intrarea in restaurat pana am parasit locatia. Pauze s-au mai facut de 5 min. sa luam apa plata . Din Focsani am mers singur pana in Vidra, colegii s-au urcat in tren inapoi in Iasi. Vantul a fost din spate, deoarece locatia e spre N-V, insa cei 35 km i-am facut in mai bine de 1 ora, aveam rucsac in spate ce cantarea aprox. 2,5 kg. Ne-am luat cu noi batoane proteice, pudre pe baza de cofeina, tot ce tine de alimentatie, mancam din mers , schimbam la trena periodic . A fost mai mult decat greu dar a meritat. Poze nu s-au facut deoarece nu am luat nimic cu mine de fotografiat, filmat. Si asa ca am renuntat la multe lucruri care e posibil sa imi fie de folos.

Edited by adina_camelia
lipsa inf.

Pentru rezultate mai bune, data viitoare va pot oferi niste combinezoane de TT.

Pentru rezultate mai bune, data viitoare va pot oferi niste combinezoane de TT.

Pai daca se tine cont de pauzele pe care le-au facut, aici s-a scos o medie de aprox. 35Km/h pt. o distanta de 275 km, deci nu-i de ici de colo!

Pai daca se tine cont de pauzele pe care le-au facut, aici s-a scos o medie de aprox. 35Km/h pt. o distanta de 275 km, deci nu-i de ici de colo!