lulusor

dintre 2 rele, care e mai buna?

Recommended Posts

bun.......vreau o bicicleta pana in 540 de lei, nici macar un leu in plus, si mai intai vreau sa stiu ce fel de tip. Bicla va fi pt 10km intre mihai bravu-baba novac(stiu cei din Buc) si iancului, deci soseaua e buna. Acuma..... de oras sau cursiera. De oras vedeti aici DHS Eurosport

Cursiera vedeti aicihttp://www.dhsbike.ro/print.php?id=303&style=5

Nu vrea sa aud decat pareri practice,nu chesti de genu: nu lua cursiera ca ramai fara mostenitori, sau '' bicicleta de oras'' e de mosi si babe. Nici lucruri ca.mai bine ia-ti un neuzer nelson ca e ''UNGURESC'', deci e mai bun, sau un SH. Parerea vostra STRICT intre astea 2 biciclete.

Cursiera daca tot e sa fie, in 2 saptamani oricum o sa mai trebuiasca sa bagi bani in ea ca doar ai ales singur DHS. PUNCT

mai lasatima cu firma............ca in afara de schimbatoare si probabil ca nu are monobloc nu e nimic prost, iar astea tin inca un an. Cadrul nu imi trebuie aluminiu, cel de otel e mai comod si is multumit cu 12kg. Angrenajul tine si el 3 ani ca am mai avut o bicla dhs folosita in fiecare zi si atata a tinut.

Io cred ca tu nu vrei nici un sfat ci doar sa-ti confirme cineva ca DeHSeurile sunt bune de ceva, surpriza este ca pentru tine sunt perfecte esti genul de client care mai bine ia o Dacie doua ca doar are "garantzie" decât un Golf 4 , ca oricum dai in gropi cu ea si manelele merge mai tare.

nu vreau sa-mi confireme nimeni nimic, doar ce ar alege el daca nu ar avea alta posibilitate. Si da, mias lua dacia(daca golf e second), daca e nou atunci normal ca golf (6, ca 4 nu se mai fabrica).Si nu e de garantie, doar ca nu imi plac SHurile

Daca o vrei doar pentru oras si pentru 10km in medie mai bine o alegi pe asta DHS Eurosport Un vecin de-al meu o foloseste de 1 an si multumit de ea. Ai 3 viteze in butuc si nu trebuie sa iti mai faci griji cu reglat shimbatorul sau altceva.

esti genul de client care mai bine ia o Dacie noua ca doar are "garantzie" decât un Golf 4

cazul ala este un caz de om destept.

la faza cu dhsul nu prea pare.

parca aveam un topic pentru fanii DHS.

discutii deschise cu scopul de a lua peste picior pe cei care iti dau sfaturi nu-si au rostul, domnul de fapt nu accepta nici o parere decat a lui si nu inteleg ce asteapta de la aceasta discutie.

nu vreau sa-mi confireme nimeni nimic, doar ce ar alege el daca nu ar avea alta posibilitate. Si da, mias lua dacia(daca golf e second), daca e nou atunci normal ca golf (6, ca 4 nu se mai fabrica).Si nu e de garantie, doar ca nu imi plac SHurile

Bicicleta aia devine SH de cum o scoti din magazin si urci pe ea.

Acum 3-4 ani si DHS-urile erau mai bune. Dar pe cand altii evolueaza, astia lucreaza din ce in ce mai prost. O sa te tina 3 ani numai daca o folosesti odata pe saptamana.

Dintre cele doua rele eu as alege-o pe aia de oras.

Poti sa consideri de pe acum, ca bicicleta aia costa 1000 lei. Ai sa bagi o gramda de banii in reparatii: angrenaj, pinioane, butuc pedalier, jenti, butuci etc. De fapt pe asta se bazeaza Dhs, si FirstShit ca mai sug o gramada de bani dupa ce clientul a cumparat bicicleta. Intr-un final nu o sa mai poti repara nimic la ea si o vei arunca la gunoi.

aici nu ma prea pricep, cum adica in butuc? adica stiu cum insa cum schimba vitezele? tot cu o maneta schimbator? Sau cum?

Eu nu am zis ca sunt fan dhs.

Insa nu am ce alege, deoarece: nu vreau sh, neuzer nelson nu e de oras, e MTB si nu prea iubesc eu mtb-urile, iar dhs am inteles ca e mai bun decat FB sau doamne fereste rich bike

Cu 540 de leuti, nici o letscaie mai mult, mai bine ia o capra.

Mai da si lapte, si poti sa pui si sunerie pe coarne.

Pozitia pe ea ti-o alegi singur.

Nu lua mortaciunea aia ca-s banii tai. Daca nu i-ai gasit pe jos, si sunt restul ce a ramas dupa dedicatia primului detinator, cauta un Peugeot sau o bicla de 15 ani.

Gasesti.

DHS-urile scot niste sunete..., care dupa ce ca nu le dibui sursa nici nu dispar, sau daca dispar sunt inlocuite de altele.

Esti prea sarac sa-ti iei DHS. Mai gandeste-te la sugestia cu capra.

Cu 540 de leuti, nici o letscaie mai mult, mai bine ia o capra.

Mai da si lapte, si poti sa pui si sunerie pe coarne.

Pozitia pe ea ti-o alegi singur.

Nu lua mortaciunea aia ca-s banii tai. Daca nu i-ai gasit pe jos, si sunt restul ce a ramas dupa dedicatia primului detinator, cauta un Peugeot sau o bicla de 15 ani.

Gasesti.

DHS-urile scot niste sunete..., care dupa ce ca nu le dibui sursa nici nu dispar, sau daca dispar sunt inlocuite de altele.

Esti prea sarac sa-ti iei DHS. Mai gandeste-te la sugestia cu capra.

cei drept e amuzant.........si atata=))

MBZ

*****user

Imagine postată

MBZ, in postul cu nr 666 vorbesti de fiare cu coarne...>:D

Si mai vii si din viitor...>-)

lulusor, cel mai important, in opinia mea, este sa te simti bine pe bicla. nu conteaza marca ci pozitia pe care o ai, cit de confortabila este la drumuri mai lungi si cit de manevrabila in oras.

parerea mea este sa-ti construiesti bicicleta dupa tine: inaltime, greutate, confort. daca nu te intereseaza greutatea, cadrul de otel e cel mai ieftin. apoi pui pe el in functie de bani. gindeste-te ca sezonul asta e pe duca, mai bine mai astepti si o sa ai o bicla buna.

Bicicleta de oras nemteasca cadru dama - Okazii (31150367)

sau asta

am o problema...imi apar posturlie si dupa 5 min cand dau refresh nu mai apar.....iar eu le pun din nou...apoi apar ambele..........stie cnv dc?

lulusor, cel mai important, in opinia mea, este sa te simti bine pe bicla. nu conteaza marca ci pozitia pe care o ai, cit de confortabila este la drumuri mai lungi si cit de manevrabila in oras.

parerea mea este sa-ti construiesti bicicleta dupa tine: inaltime, greutate, confort. daca nu te intereseaza greutatea, cadrul de otel e cel mai ieftin. apoi pui pe el in functie de bani. gindeste-te ca sezonul asta e pe duca, mai bine mai astepti si o sa ai o bicla buna.

chestia e ca nu am timp si nici cunostinte.............plus ca nu prea am vazut cadre noi de vanzare...mai ales din otel in nici un caz..............doar unele la 500 de lei..........exista cadre sh de vanzare. Oricum nu am cuostintele a fac eu o bicla..............

chestia e ca nu am timp si nici cunostinte.............plus ca nu prea am vazut cadre noi de vanzare...mai ales din otel in nici un caz..............doar unele la 500 de lei..........exista cadre sh de vanzare. Oricum nu am cuostintele a fac eu o bicla..............

esti din bucuresti, iar acesta este un articol pe care mi-as fi dorit sa-l citesc acum un an si care are o harta cu toate magazinele. uita de hypermarket-uri daca vrei o bicla.

mergi la acele magazine, intreaba - sint oameni dispusi sa te ajute, cu bun simt si care nu fac misto de tine daca le spui in ce buget ai vrea o bicla. tot ei te pot ajuta si cu SH-urile. sa iei o bicla fara s-o incerci este o loterie: pote fi un loz cistigator sau poate fi pierdere totala.

Guest
This topic is now closed to further replies.