okosmokos

magazin biciclete sh in sibiu

Recommended Posts

buna

ma poate ajuta cineva sa mi dea o adresa a unui magazin de biciclete sh mai bunicele in sibiu, in cazul in care exista

Poti incerca la Actionsport pe Stefan cel Mare.

Cauta-l pe celebrul Costel.

Daca nu are una pentru tine, o inventeaza. :-SS

salut.mai plimba-te si prin targ ca erau intr-un timp numai biciclete misto (orbea, trek, merida) si la un pret bun.dar sa fi atent la ce iei

mersi pana la urma mi am cumparat o bicicleta noua un neuzer am si facut ceva ture chiar azi am fost in cisnadiaoara am fost pana dupa piatra broastei

Felicitari pentru achizitie si mai ales pentru scopul ei.

salut.mai plimba-te si prin targ ca erau intr-un timp numai biciclete misto (orbea, trek, merida) si la un pret bun.dar sa fi atent la ce iei

in targ la iesire spre medias? nu ma prea stiu cu zonele din oras:D

ps: unde as putea gasi un service bun sau mecanic de biciclete... am iesit o tura cand era zapada mare si am lasat-o apoi in garaj cu gandul ca se topeste zapada de pe ea- a doua zi era la loc zapada, si mi-a cam ruginit lantul si foile:( sper sa nu ma coste mai mult de 15 lei

in targ la iesire spre medias? nu ma prea stiu cu zonele din oras:D

ps: unde as putea gasi un service bun sau mecanic de biciclete... am iesit o tura cand era zapada mare si am lasat-o apoi in garaj cu gandul ca se topeste zapada de pe ea- a doua zi era la loc zapada, si mi-a cam ruginit lantul si foile:( sper sa nu ma coste mai mult de 15 lei

da, cel dinspre medias. unele biciclete arata bine si sunt exagerat de ieftine (când le gasesti). de exemplu anul trecut in primavara era un mtb orbea cu frane pe disc cu 400de lei si pretul se putea negocia. poate te trezesti cu un pumn in dinti cand stai la semafor ca vine unu si zice ca i-ai ciordit bicicleta. mecanic gasesti la freetime peste drum de romtelecomul de pe calea dumbravii sau la explorer langa piata cibin. nu cred ca te costa mult. bafta.

Trebuie sa inveti sa o cureti singur.

lantul il pot curata singur iti dai seama. Dar nu cred ca merita sa dau atatia bani pe scula aia pt dat jos foile...Prefer sa dau 10-15 lei si sa o stiu facuta bine.

Pai doar nu vrei sa dai jos foile ca sa o cureti. oricat de murdara ar fi bicicleta in maxim 30 de minute o poti face "bec" fara sa desfaci nimic de pe ea.

Am devenit si eu interesat de un magazin SH in Sibiu. Mi-am luat o cursiera veche Peugeot, si vreau sa-i fac ceva upgrade-uri.

Stiu de cele doua magazine de pe Calea Dumbravii si cel de pe Turnului, dar din cate am vazut, au doar piese noi. Se vand undeva piese folosite?

Salut,

Unde pot gasi si eu o bicicleta SH decenta. Anul trecut erau o gramada de oameni ce vindeau in sectiunea bazar aici dar acum nu mai este nimic.

Imi puteti spune va rog unde e targul din sibiu? sau unde e acel 'Costel'? Sunt nou in Sibiu si bicicleta mea a fost furata si as vrea sa-mi iau un MTB SH ca atat ma duce buzunarul in acest moment

Targul este la iesirea spre Medias (sau magazinul Obi), dupa podul care acum este in reabilitare. Duminica sunt biciclete pentru toate buzunarele acolo.

Pe www.निषिद्ध sunt anunturi de la persoane care am vazut ca au mai multe biciclete la vanzare - cu siguranta aduse la gramada din tari straine.

Imi poate cineva recomanda un service bun in Sibiu? Ideal ar fi sa aiba si stoc de piese. Am incercat la Hervis dar nu aveau piese de schimb.

Incearca la Explorer pe strada Turnului. Au si ceva piese (cam slabut), dar mecanicul este ok.

Sau la Action Sport. Au piese, dar nu stiu service-ul cum este. :)

Mersi de sugestii. Problema e ca la cat a plouat pana azi si la cum arata prognoza, nu prea voi mai avea nevoie de service :p ma descurc asa si ma ocup cand ajung acasa.