gogusclipici

Si totusi facem o tura mixta luna asta?

Recommended Posts

maine tura de dupa masa,80km pe dealurile lipovei,cine este interesat astept mesaj de la el,plecarea de la cap 14 calea lipovei

azi am facut ultima tura de dupamasa pe anul acesta,vremea s-a schimbat radical,temperatura pe seara era in jurul a 5-6 grade,plus ca si socurile si furcile lucreaza mai greu sub 10 grade.

Ne intalnim la ture de seara la anul in vara,pina atunci poate doar in weekend pe zi,daca ne permite vremea.

am facut 80km pe dealurile din zona bencecuri-nadas-ianova

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Ii bine ca v-ati intors cu bine. Mai ales ca ai zis ca nu ati avut lumini bune. :P

pai totusi nu suntem chiar incepatori,si ceva lumina a fost la ei,eu doar licurici pe spate si reflectorizante.

joi tura de dupa masa la lugoj,pe dealurile de linga tapia,pentru cei interesati astept mesaj pe privat.

aminam tura pe maine dupa masa,la aceeasi ora,dar nu mai mergem la lugoj,ci ne ducem la vulcani noroiosi,linga ortisoara,dar nu pe sosea,ci pe camp.

azi am facut o tura frumoasa,dar nu prea lunga aproximativ 70km,in 4 ore si cateva minute.

a fost bine si frumos,cald ,dar la lasarea serii frigul isi face prezenta.Ne-am deplasat la vulcanii noroiosi,si nu am mai gasit nimic acolo,era totul secat,doar niste gaze se emanau,in rest nimic.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

De ce ai sters clipul?

azi am fost in ultima tura a acestui an,vremea a fost placuta,dar rece,ne-am deplasat la valea lui liman,am parcat la pensiunea din statiune si am plecat in sus spre luncani dar pe ocolite,adica prin spatele pensiunii,binenteles ca acolo drumul era desfundat de taf-uri si camioane ce carau lemne la greu,am mers 3-4 km in sus,dupa care am renuntat,am revenit la pensiune,am curatat cu apa un pic bicicletele,dupa care am parcurs traserul luncanii de jos-luncani de sus-zolt-tomesti,peste deal si colonie fabrici-valea lui liman.

Am pedalat in total 42km diferenta de nivel aproape 900m,mult noroi peste tot.

Am fost 3 persoane,tot din cei vechi cu care am fost acest an.Pot spune ca a fost un an plin de ture,mai bogat ca 2011 din acest punct de vedere,poate anul de vine va fi mai bun.

Am hotarat sa nu mai facem nici o tura acest an,punem la conservat caii,si urmeaza ca la anul sa continuam periplul turelor prin banat si nu numai.

totusi ieri am mai facut o tura,eu nu am mai vrut,dar cristi ,tovarasul de biciclit a zis sa mergem,am fost 4,tot din vechea garda,a fost frumos ca peisaj,vremea mohorata si racoroasa,aproape de limita de bine dispunere.

Anul asta ,eu unul nu mai merg la ture,imi ajunge.

tura s-a desfasurat in muntii dognecei,linga vermes-duleu-barbosu-valeapaiei.

• Upvote 2

se aproapie sezonu de pedalat!in 2 martie prima tura la cheile nerei!

plecare la ora 7 din timisoara, deplasarea o facem cu masina , o sa fiim 2 sau 3 masini in functie de pariticipanti.

si iata ca s-a tinut si prima tura, am fost 7 persoane, a fost foarte fain ca atmosfera de grup.

Vremea a fost destul de rece, si inainte de a ajunge acolo a plouat, cu toate ca accuweather arata fara ploaie, noroc ca eu am adus cu mine aripile de protectie la noroi.

Traseul a avut o lungime de 43km si diferenta de nivel aprox 700m, a fost destul de urcat, coborari tehnice si mers pe zone cu multe pietre dar a fost frumos. Temperatura cand am ajuns era pe la 1-2 grade si la plecare era maxim 6-7 grade, deci a fost rece, plus ca pe platouri batea vintul.

• Upvote 1

nu am mai postat aici de ceva ani, daca sunteti curiosi in data de 14 martie mergem la cheile nerei! deplasarea se face doar cu masina, cine are suporti si este dispus sa duca si pe altii, organizati va si mergem mai multi, plecarea este la ora 8.00 dimineata.traseul este timisoara-moravita-oravita si sasca montana