gogusclipici

Si totusi facem o tura mixta luna asta?

Recommended Posts

Gogusclipici...cu tine am vorbit in magazinul din Unirii de pe Ungureanu? Eram cu bitza aia neagra de aveam probleme la pinioane si imi atingeau placutele din spate in disc. Uitandu-ma pe pozele de aici eu asa deduc.

da poate,tot cei posibil!hai la tura azi,sa mai pedalam un pic de dimineata.

Acum am vazut mesajul. Banuiesc ca ai plecat deja. Eu oricum pe la 14:30 plec in Ungaria. Id-ul meu e vlady_zch, baga-l si cand mai avem timp ne bagam la cate o tura. Asa pe forum mai greu pana ne adunam.

nu am mai mers niciunde ,era prea cald,speram ca in seara asta ploua un pic,si maine dimineata o sa fie mai racoare,ca ne topim.

taci ma,ca mori da cald,la voi doar tot la fel a fost,ai mers si tu un pic simbata pina la valiug,si acuma faci valuri.

eu simbata sunt plecat din timisoara,dar poate totusi sunt altii amatori!

ieri am fost dupa masa la surduc,sa facem un pic de miscare,am lasat masina la traian vuia,si de acolo pe biticle ,am parcurs traseul pina dupa surducul mic,nu mai stiu denumirea localitatii,am tiut tot in inainte,pe drumul spre faget,am plecat in jurul orei 16.30 din tm,la 18 am fost acolo.

Traseul a fost mixt,padure si asfalt in proportie de 70%.

Nu recomand inca sa mergeti numai prin padure ca este inca noroi,prin unele locuri.

cateva poze de la tura.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

azi mergem la valea lui liman,la ora 9 plecam,cine este interesat ,il asteptam acolo.

cine este maine amator de o tura,la 9 merg spre bencecu de sus,binenteles daca nu va ploua.

amatori care sunt curiosi de tura asta,ii astept in statia cap de linie calea lipovei.

maine merg pina la liebling pe la albina-sacosu turcesc,cine este curios sa ma insosteasca il astept la ora 9 ,pe borzesti in statia de autobuz,dupa magazinul mixt panplona.

caldura mare,dar cu sapca,ochelari,multa apa si energizante,am facut azi 78km ,am fost la parinti mei la liebling,traseul a fost urmatorul:timisoara-mosnita noua-albina-sacosu turcesc-otvesti-stamora romana-liebling.

La dus am facut 2 pauze de cate 5 minute,una la mosnita la un magazin mixt sa iau 2 sticle de energizant Gatorade,care este foarte ok,si sa schimb apa cu alta rece;urmatoarea pauza a fost la pod Timis,si pina la liebling nu m-am mai oprit.

La intoarcere am facut pauza la stamora romana sa schimb apa,si sa ma spal un pic;urmatoarea a fost la complexul piscicol sacosu turcesc,si ultima oprire la ciarda rosie la o pompa oraseneasca,sa ma spal si sa schimb apa.

Viteza medie 22km/h

Imagine postată

simbata daca este vreme buna,merg pina la lac la ianova,cine este amator,ne intalnim la ora 9.30 la statia de troleu ,capat de linie Calea lipovei,spre dumbravita.

na fost sa fie simbata,ca nu am avut timp,de,ce sa faci,indatoriri de tata,si totusi azi am tras o tura asa mica.

timisoara-albina-pod timis-dig timis,pina la padure-giroc-timisoara.

vreme buna,praf mult,dar fain.

viteza medie 19km/h

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

maine dimineata ,as vrea ,daca permite vremea,sa merg pina la lacul ianova,cine este amator,astept sa posteze aici,startul este la ora 9 in statia capat linie troleu ,calea lipovei.

azi am plecat la ora 10 de acasa,spre pischia,la iesire din timisoara am intalnit un grup de 3 biciclisti,si impreuna cu ei am parcurs ceva kilometri,niste persoane agreabile si pline de umor.

Traseul parcurs a fost,timisoara-giarmata pe sosea-offroad pina la bencecu se sus-bencecu de jos-salciua-hernecova-offroad si sosea-recas-timisoara pe sosea.Total kilometri parcursi 67km,viteza maxim 66km/h,medie 19km/h.

Vremea a fost numai buna,fara prea multa transpiratie si consum de apa.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

duminica asta nu pot merge la tura,ca am musafiri de la tara.doar pe saptamina viitoare.Spor la pedalat saptamana aceasta!

nu mai vin musafirii,deci sunt open to invite!

ca si anul trecut,si anul acesta organizarea a lasat de dorit.

nu am fost inscris in concurs,dar m-am dat,o tura inainte de start,si una in timpul concursului.

vreau sa zic,ca nu ai sanse sa depasesti,decat in anumite portiuni,noroi a fost un pic,in rest a fost aglomerat,foarte multi profani in a se da cu bicicleta,multe cazaturi,accidentari minori,acostamente intre biciclete.

Poze nu am facut,ca nu a meritat.a fost si TVR3 prezent sunt curios ce reportaj au facut.

da,daca vremea permite maine mergem la tura,la ora 9 ne intalnim la statia de troleu calea lipovei ,capat de linie