gogusclipici

Si totusi facem o tura mixta luna asta?

Recommended Posts

henessy,iesiri nocturne nu o sa fie momentan,poate in luna mai,sa se mai incalzeasca si sa fie ziua mai lunga,o sa postez,daca va fi tura,dupa cum se arata vremea,cam greu cu turele pe offroad.

tura s-a mutat duminica,si o facem in muntii varsetului ,serbia,plecarea ora 8,tot cu masinile,mai luam un prieten de la voiteg,care vine cu trenul de la resita

s-a terminat cu bine si tura de azi,am fost in serbia cum a zis,am facut aprox 40 km cu diferenta de nivel 890m,a fost noroi din plin si push bike destul,dar e frumoasa zona

am ramas doar 5,si cu atatia am plecat la drum.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 1

peste 2 saptamini,adica mai precis pe 5 mai,o sa mai facem o tura,speram sa fie mai uscat atunci si sa ne adunam mai multi,doresc sa fac o tura in muntii poiana rusca in zona ruschita,speram sa fie vreme buna si sa se zvinte cararile muntiilor.

spor la pedalat pina atunci!

tura sa aminat pe 12 mai,in muntii poiana rusca,cine este interesat astept sa ma contacteze pe pm sau mail

mangogery78@yahoo.com

simbata am facut o tura pina la ianova si inapoi,in proportie de 80 la suta offroad,a fost destul de misto,avind la orizont lucrarile autostrazii timisoara lugoj,care ne-a deviat un pic traseul!am fost doar 2 persoane

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

este posibila o tura simbata,dar cu trenul,pentru ca masina imi este la vopsit de maine ,si cred ca va dura cel putin 10 zile,o vopsesc complet.

veniti cu propuneri!

ramine valabila tura pe simbata,mai mult ca sigur,ca o sa fie o masina.

Plecarea la ora 7,tura va fi la ruschita,muntii poiana rusca!

s-a stabilit tura finala,se merge la bocsa,si se face un traseu prin zona,de vreo 70 -80km.plecarea se face dimineata cu trenul regio trans, la ora 7.46 am,ajungem in jurul orei la bocsa,de acolo pedalam pe dealurile din stinga orasului pina la bocsa montana,iezeris si mai departe spre resita peste dealuri.

Cine doreste sa vina ,e binevenit,nu uitati de echipament.

s-a terminat si tura de azi,am fost cum a stabilit,numai ca terenul foarte noroios,nu ne-a permis sa facem prea multi kilometri,am parcus 54km,dar in conditii grele,mult push bike si carat biticla la greu.

a fost totusi frumos si bun pentru dat jos costita,adunata in timpul saptaminii.traseul a fost bocsa-ramna-magura-ezeris-soceni-resita.traseu 80% offroad,acela era si scopul.Am fost doi,eu si prietenul meu bun cosmin de la resita,care defapt e tot diin bocsa,dar s-a insurat acolo.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Foarte frumos! In loc sa veniti la Liman, unde a fost un traseu excelent, vreme buna si voie si mai buna, v-ati dat prin noroaie :)

duminica e adresata familiei,si nu ne dam la competitii,totul se face de placere,nu perfomanta,fiecare cu pasarica lui si cu prioritatile lui,pentru noi,adica eu si prietenul meu,familia este o prioritate,pentru altii nu.

Fiecare isi alege drumul in viata.Am fost si la valea lui liman,dar pentru tura,nu concurs,prea multi bani bagati in cal,ca sa il rup la trinte in cursa.Prefer sa ma dau cum imi place si sa pic cat de rar pot,ca eu sunt sponsorul meu,nu am pe altcineva in spate.

Ma bucur ca ati fost acolo,si ca ati participat!

Ai zis bitza de vreme,pai si acolo a fost vremea beton,doar ca ,cu cateva zile in urma i-a dat bine ploaia,asa ca tractoarele si natura si-au facut datoria!

azi ,am facut o tura de dupamasa,pe un traseu usor modificat de ianova,ianova lac-prin padure la izvin,de acolo remetea-ghiroda pe malul begai,pina la timisoara,distanta parcura in total a fost 65km.o distanta ok,pentru o tura de seara,plecare la 16.20 si ajuns la ora 21.00

cu 2 pauze mari la giarmata si remetea.

Imagine postată

Uploaded with ImageShack.us

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

am testat si autostrada giarmata-lugoj,o portiune de vreo 3 kilometri am pedalat sustinut cu 35km la ora,o fost misto,sunt multe portiuni asfaltate si se lucreaza intens.

• Upvote 1

simbata urmatoare,daca ne permite vremea,o sa facem acea tura la ruschita,adica pe 2 iunie 2012.din ce am citit pe prognoza, o sa ploua,dar poate se mai schimba pina atunci.

o sa fie tura aceea de ruschita,simbata urmatoare plecarea ora 7.00 am,deplasarea se va face cu masina,poate chiar 2 masini,depinde de situatie,eu pot lua mai 2 biciclete deasupra si una in portbagaj,dar neaparat sa i se dea rotile jos cu quick release.

asteptam cat mai multi participanti.

joi seara,a vrut sa initiez o tura de noapte,din lipsa de cvorum,am decis sa fac padurea verde de cateva ori,dupa care am zabovit un pic la muzeul satului,la un mic si o bere,apoi ne-am retras spre casele noastre,eu si domnul simionescu.

Imagine postată

sa speram ca la tura de simbata o sa fie mult mai multi participanti.

azi avem tura de noapte,speram la cat mai multi participanti,plecarea la ora 19.00 statie cap 14 calea lipovei.

s-a incheiat si tura de azi,am fot 13,2 au facut cale intoarsa,plecare la 19.30.revenire la 12.30.

tura a avut 65,15 km asa arata polarul meu,dar pe track de unde am inregistrat arata 63 si un pic

a fost o tura reusita!

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

s-a incheiat si tura de aseara,distanta parcursa 66,7 km dus intors pina acasa.

traseul a fost un pic mai dificil ca cel de data trecuta,dar placut si in preajma unor oameni de calitate,cu care am glumit si am facut sa treaca timpul si pedalatul mai usor.

Imagine postată

am fost 13 persoane,la fel ca si data trecuta

Imagine postată

am fost azi ,in sfarsit la poiana rusca,varful pades a fost atins,peisaj superb,dar super salbatic,plin de urzici,plante de zmeura,molizi mici si buruieni,traseu doar pe harta ca in realitate nu exista doar prin marcaje.doar 4 persoane am fost,dar de ajuns,pentru ca in mai multi era mult mai greu

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 1

Imagine postatăPetraseul asta am fost acum 3 saptamani. totul era inundat. Am incercat o traversare (reusita) de la Valea lui Iiman la ruschita, dar foarte grea.

am fost azi ,in sfarsit la poiana rusca,varful pades a fost atins,peisaj superb,dar super salbatic,plin de urzici,plante de zmeura,molizi mici si buruieni,traseu doar pe harta ca in realitate nu exista doar prin marcaje.doar 4 persoane am fost,dar de ajuns,pentru ca in mai multi era mult mai greu

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Serbus gogule. Ia zi tu mie unde mai exact ai gasit locul ala cu bolovani?