Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Saluti !

Vă invit să postaţi aici propunerile de ture, impresiile, fotografiile, care au legătură cu biciclitul de week-end.;)

Saluti !

Vă invit să postaţi aici propunerile de ture, impresiile, fotografiile, care au legătură cu biciclitul de week-end.;)

:) Sîmbătă la orele 9, la Grotă (unde se joacă tenis de picior cu abnegaţie), plecare spre Cotmeana.

Sunt în jur de 70 de kilometri de parcurs - să nu mă credeţi pe cuvînt ! Iau aparatul cu mine şi minitrepiedul.

Vremea se anunţă binevoitoare, voioasă, sfioasă ... repet, să nu mă credeţi pe cuvînt !

Preconizez vreo 5 ore de pedalat cu 3 pauză :)>- - stilul panzer, na !

Off-topic

Coane Mişule, un bravo mare ;) pentru ce ai realizat la Geiger ! Progresaşi, văzuşi ?

:) Sîmbătă la orele 9, la Grotă (unde se joacă tenis de picior cu abnegaţie), plecare spre Cotmeana.

Sunt în jur de 70 de kilometri de parcurs - să nu mă credeţi pe cuvînt ! Iau aparatul cu mine şi minitrepiedul.

Vremea se anunţă binevoitoare, voioasă, sfioasă ... repet, să nu mă credeţi pe cuvînt !

Off-topic

Coane Mişule, un bravo mare ;) pentru ce ai realizat la Geiger ! Progresaşi, văzuşi ?

Unde e grota aia ?

Sunt nou in pitesti

Este în parcul Trivale. În fotografie zona cu pricina este în stînga restaurantului, nu se vede de spaţiul verde.

Unde e grota aia ?

Sunt nou in pitesti

Este în parcul Trivale. În fotografie zona cu pricina este în stînga restaurantului, nu se vede de spaţiul verde.

numa` ture lungi propui si tu. asta poate ca nu te asteapta nimeni pe acasa, sau poate vrei sa scapi ... la ture mai scurte 2-3 ore ma bag si eu.

si prefer prin padure

numa` ture lungi propui si tu. asta poate ca nu te asteapta nimeni pe acasa, sau poate vrei sa scapi ... la ture mai scurte 2-3 ore ma bag si eu.

si prefer prin padure

:) Mai am două ture pe care vreau să le fac. Asta, pe care tot încerc să o realizez de 6 ani, şi cealaltă, la Vultureşti, unde ţin neapărat să fac o vizită. Ai dreptate cu scăpatul de acasă, cînd eşti dădacă la doi pitici toată săptămîna mai simţi nevoia să te aeriseşti. Ori la mine aerisitul este de minim 5 ore. 2-3 ore le poţi face cu băieţii joi seara prin pădure - dealurile din Ştefăneşti îţi oferă destule, crede-mă. Intră pe topicul Piteşti. Cred că mîine seară se va pleca în jur de 6.30 din faţa bazinului olimpic. Spor la pedalat !;)

:D Sîmbătă la orele 9, la Grotă (unde se joacă tenis de picior cu abnegaţie), plecare spre Cotmeana.

Off-topic

Coane Mişule, un bravo mare @};- pentru ce ai realizat la Geiger ! Progresaşi, văzuşi ?

Merci merci. Da, s-au simtit cele 2 urcari de Transfagarasan si 1 de Transalpina. Am reusit sa urc voios in sa mai toate urcarile de la Geiger. La anu poate le urc si pe alea de 15-20% :D

Probabil o sa va insotesc si eu in tura.

Cu scuze pentru titlu şi cei interesaţi, trebuie să abandonez - a nu ştiu cîta oară ! - tura de la Cotmeana. Iniţial am dorit s-o reprogramez duminică, dar prognoza nu este deloc strălucită.

Poate ieşim totuşi sîmbătă seară undeva pe la 17.00 la o microtură pe gustul lui aditasse.

Poate ieşim totuşi sîmbătă seară undeva pe la 17.00 la o microtură pe gustul lui aditasse.

Ma bag si eu daca ma primiti cu harbul meu.

Ma bag si eu daca ma primiti cu harbul meu.

Un amic de-al nostru, Tommy, a făcut Transfăgărăşanul cu un astfel de hîrb. Fii binevenit !:)>-

În principiu rămîne ora 17.00. Ne-am putea întîlni ... tot la Grotă ! Dacă plouă sau sunt semne clare de ploaie, pică treaba.

Nu stiu daca am timp si echipament pt un traseu lung. Un minitraseu de 2 ore ar fi fain.

Nu de alta, dar vreau sa prind scurtmetrajele din centru, eventual si meciul <:-P

Hai, care a fost cel mai plouat ieri?Oricum a fost o ploaie foarte racoritoare...

Hai, care a fost cel mai plouat ieri?Oricum a fost o ploaie foarte racoritoare...

[-( Evident că aspir la acest titlu ! Doar că nu din cauza ploii, ci absenţei ei :(! Am ajuns acasă ca să văd că se opreşte ... care va să zică mi-am luat un coniac ... peste cîteva minute îmi sticleau felinarele :).

M-am consolat cu faptul că nu m-am dat jos de pe biclă la deal şi că am evitat o ieşire în decor pe S-ul de după releu - George, erai în spatele meu, sper că nu te-am şicanat cu frînările cam agresive în curbă, o meteahnă de care văd că nu scap.

Da, acelasi lucru si la mine, ajung acasa si se opreste ploaia.

Pe S-ul dupa releu,da eram im spatele tau.La un moment dat am crezut ca o sa iesi in decor dar a fost totul ok.Sper ca o sa repetam.Vreau un S mai mare :(