Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

la sfarsit de saptamana , Panzer si cu mine bagam o tura cu biclele la Stefanesti , nu-i asa domnule Paul ?

Sambata super traseu : Stefanesti - Arges

Băăăăă, mă dă nevasta afară din casă, cu bonus plantaţie de vinete la ochi ;). Tragem duminică dacă vrei după 12, că la 10 mă dau pe Trivale.

Era misto sa iesi si sambata pt ca-i frumos si suntem multi . Poate o imbunezi pe sotia ta si.....cu un buchet de flori.... reusesti sa scapi de vinetele de la ochi :)))

Pentru iubitorii de pedalat pe asfalt!!!

Maine tura de aprox 100km pe traseul Pitesti-Clucereasa-Davidesti-Vulturesti-Hartiesti-Boteni si daca ne tin picioarele si ne ajuta vremea Campulung, cu retur pe DN73.
Intalnire 9:30 Peco Petrom Podul Viilor.

eu propun o tura scurta prin stefanesti, ...pentru cei care nu pot iesi de dimi, si care nu poseda bicla de asfalt.. :)

intalnire la ora 14 30 la acelasi peco

Sper sa ne ajute vremea pe toti, sa avem o zi buna ptr pedalat, ... si un antrenament inainte de ASR

Pentru cei care vor sa vina duminica, 11.04.2010, pe Ciocanu pentru o parcurgere completa a traseului scurt de la Maratonul Muscelului 2010, plecarea va fi la ora 09:00 de la Remus, din Godeni. Traseul prezinta conditii bune de parcurgere, este relativ uscat si sper sa ne adunam in numar cat mai mare.

Chiar la 9 vreti sa plecati :( ne asteptati si pe noi daca intarziem :) sper sa nu mai gasim zapada ca data trecuta :)

vorbim, seara faina

Chiar la 9 vreti sa plecati :( ne asteptati si pe noi daca intarziem ;) sper sa nu mai gasim zapada ca data trecuta :D

vorbim, seara faina

:) Marinika, zapada s-a cam dus . Se pare insa ca vom da de balti...am ce am cu ploia asta care ne tot da tarcoale :)

. Sa speram ca va fi vreme frumoasa duminica .

Marinika, zapada s-a cam topit insa cred ca vom gasi balti:) Am ce am cu ploaia asta care nu prea ne lasa in pace deloc. Sper sa avem parte de vreme buna !!

Chiar la 9 vreti sa plecati :( ne asteptati si pe noi daca intarziem ;) sper sa nu mai gasim zapada ca data trecuta :D

vorbim, seara faina

Marinika, am pus ora 9 ca sa plecam la 10 :), mai mult pentru mine ca ma cunosc ca intarziu :), bineinteles ca va vom astepta, si stai linistit ca zapada nu mai este dar eu nu mai plec fara resurse sa nu patim ca data trecuta..

eu propun o tura scurta prin stefanesti, ...pentru cei care nu pot iesi de dimi, si care nu poseda bicla de asfalt.. :)

intalnire la ora 14 30 la acelasi peco

Sper sa ne ajute vremea pe toti, sa avem o zi buna ptr pedalat, ... si un antrenament inainte de ASR

:-SS Să vă aşteptaţi la niscai ploaie cu bubuieli. Ieşiţi şi duminică, pe la aceeaşi oră, tot spre Ştefăneşti ?

La cum se anunta vremea.... cred ca si maine ne va uda binisor :-SS Si eu as vrea sa ies cu bike-ul insa astept vremea buna ca m-am saturat de ploaie si noroi :)

... si au fost 123km de sosea pe traseul stabilit. foarte fain si culmea fara ploaie, desi s-au tot invartit norii in jurul nostru. am fost chiar surprinsi sa gasim la intoarcere gropile Pitestiului pline cu apa proaspata de ploaie. poate avem si maine bafta pe ciocanu :)

Foarte frumoasa tura!pe drum am intalnit o gama larga de tipuri de asfalt:de la "ca in palma" la extrem de prost, pe alocuri deloc:))Am fost surprins cand am vazut ca la poalele Mateiasului nu am intalnit ploaie si in Pitesti am dat de balti.De altfel bicla mea s-a pastrat curata 135 km si pe ultimii 10 km s-a facut ca naiba.

Cateva fotografii:Picasa Web Albums - Radu - Vranesti-Pite...

Ati fost numai cu, cursiere?.... Ca vad numai cursiere acolo;)) Cu ce viteza medie ati mers? As fi venit si eu :)... dar.....nu cred ca ma tineam dupa voi.....Ne vedem la urmatoarea tura Sa vad si eu daca ma tin dupa o cursiera:">...;)

Edited by tommy biker

in cat timp ati terminat traseul? cu ce viteza medie l-ati parcurs?

nu am mers tare, dar avantajul cursierei pe asfalt a fost evident cel putin din punct de vedere efort depus. nu retin cu exactitate cifrele pentru ca am resetat computerul. aproximand au fost 4 ore jumatate de pedalat efectiv cu medie 25km/h

mda...

pana acum eu am reusit sa fac 90 de km in 4 ore, cu viteza medie de 20 km/h, pe o bicicleta de 13-14 kg. cu mtb-ul asta nou (care are pana in 11 kg) incaltat cu slick-uri cred ca m-as putea tine dupa voi intr-o astfel de tura lunga...

se gasesc oare pt ghidonul de mtb ceva coarne care sa se agate la capete si care sa transforme ghidonul intr-unul de cursiera?

mda...

pana acum eu am reusit sa fac 90 de km in 4 ore, cu viteza medie de 20 km/h, pe o bicicleta de 13-14 kg. cu mtb-ul asta nou (care are pana in 11 kg) incaltat cu slick-uri cred ca m-as putea tine dupa voi intr-o astfel de tura lunga...

se gasesc oare pt ghidonul de mtb ceva coarne care sa se agate la capete si care sa transforme ghidonul intr-unul de cursiera?

:)) Mai Cataline, eu zic sa -ti iei mai bine o cursiera decat sa-ti mai treaca prin minte cine stie ce nebunie. Iti spun ca te tii cu usurinta de ei cu noua ta bicla, insa incaltata cu niste cauciucuri slick de 1.5 .