Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Daca mergem incet te ti si cu montana echipata cu slickuri.Media de 25 a fost data de viteza mica cu care am mers la dus, dar la intoarcere intre Campulung si Clucereasa media a fost de peste 30 km/h, in unele locuri am mers si cu peste 40 km/h(asa imi arata ciclocomputerul) respectiv pe coborare 64.6 km/h si eram pe penultimul pinion care este destul de mare(16 dinti).

Cand mai dati ture cu cursierele ma luati si pe mine?

Am un Sputnik dar incerc sa tin pasul cu voi :))

nu exista sistem de selectie a participantilor la un traseu. esti bine-venit oricand. am subliniat de aceasta data ideea de "pedalat pe sosea" si o voi face si in continuare pentru a forma un grup cat mai compact si a evita momentele lungi de asteptare a intarziatilor.

mda...

pana acum eu am reusit sa fac 90 de km in 4 ore, cu viteza medie de 20 km/h, pe o bicicleta de 13-14 kg. cu mtb-ul asta nou (care are pana in 11 kg) incaltat cu slick-uri cred ca m-as putea tine dupa voi intr-o astfel de tura lunga...

se gasesc oare pt ghidonul de mtb ceva coarne care sa se agate la capete si care sa transforme ghidonul intr-unul de cursiera?

:)) nu ghidonul e musai solutia si oricum ar arata caraghios :D. bicicleta insasi e desenata si echipata pentru alt tip de pedalat. am incercat si eu transformari in acest sens si inutil. deci, invata din greselile altora :) te asteptam la ture viitoare. daca faci cinste stam la trena pentru tine :)

:D nu ghidonul e musai solutia si oricum ar arata caraghios :). bicicleta insasi e desenata si echipata pentru alt tip de pedalat. am incercat si eu transformari in acest sens si inutil. deci, invata din greselile altora :) te asteptam la ture viitoare. daca faci cinste stam la trena pentru tine :)

ok, am inteles cum sta treaba :)

cat despre trena si cinste...vedem, analizam, discutam :))

Saluti,

Mă gîndesc ca undeva spre sfîrşitul lunii mai să bag o tură pînă la Cotmeana: nu voi alerga, media va fi pentru melci, între 10 şi 15 km pe oră. Fotografii, pauze ... lungi şi dese ;)>-, ce mai - trîndăvit.

Sambata 08.05.2010 voi face o tura Stalpeni-dambovicioara si retur.... Cine Mi se alatura ?

Am tras azi o pedala de vreo 150km Pitesti-Topoloveni-Priboieni-Candesti Deal-Cetateni-Boteni-Mioveni-Pitesti si m-am procopsit cu un bronz natural de tractorist si inca o amintire frumoasa, de data asta alaturi de Radu si Geoarge. Am avut asfalt frumos, ceva macadam si ceva asfalt de-ti venea sa strangi de gat niste primari. Romania... Poze http://picasaweb.google.com/109925665215831890341/Cetateni080510#

=D> Asa, neica, de prisos comentarii la foto ! Cît de curînd o sa ies si eu din bîrlog. Daca tin bine minte, cam acum un an am facut cu tine, cu Misu si Gabi tura de la Domnesti. Doar ca in loc de bronz aveam portiuni prajite ;)).

Am tras azi o pedala de vreo 150km Pitesti-Topoloveni-Priboieni-Candesti Deal-Cetateni-Boteni-Mioveni-Pitesti si m-am procopsit cu un bronz natural de tractorist si inca o amintire frumoasa, de data asta alaturi de Radu si Geoarge. Am avut asfalt frumos, ceva macadam si ceva asfalt de-ti venea sa strangi de gat niste primari. Romania... Poze http://picasaweb.google.com/109925665215831890341/Cetateni080510#

Felicitari.....domnu' Dan

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

!

Nicu cu DHS-UL

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

!

Nicu cu DHS-UL

Bine ai venit online domn' Nicu ! Multumesc. Te asteptam alaturi de noi la ture. Fi pe faza :) !

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

=D> Asa, neica, de prisos comentarii la foto ! Cît de curînd o sa ies si eu din bîrlog. Daca tin bine minte, cam acum un an am facut cu tine, cu Misu si Gabi tura de la Domnesti. Doar ca in loc de bronz aveam portiuni prajite ;).

daaa...7 iunie 2009... frumoasa amintire...inceputurile...8->... astea nu se uita niciodata, mai ales daca le ai salvate pe PC :). vom face si anul asta ture frumoase, garantat. incepem cu Cotmeana propusa de tine ;)

iata cam care era imaginea ce reprezenta cel mai fidel conditia noastra fizica de la acel moment ;)... am ales cea mai sugestiva poza. respect

daca sambata nu ploua, vrea cineva sa iasa la o tura de sosea lunga? eu as vrea sa merg inspre Babana-Cocu (ca tot fac mereu ture pana la Babana, sa vad si ce e dincolo de ea) si de acolo pe unde m-o scoate soseaua inapoi la Pitesti.

eu o sa vin cu un mtb echipat cu cauciucuri de sosea.

Saluti,

Mă gîndesc ca undeva spre sfîrşitul lunii mai să bag o tură pînă la Cotmeana: nu voi alerga, media va fi pentru melci, între 10 şi 15 km pe oră. Fotografii, pauze ... lungi şi dese :)>-, ce mai - trîndăvit.

Ce se mai aude de tura spre Cotmeana?

Cu vremea asta nu ştiu ce să zic ... :))?Dacă nu este frumos înainte de Rusalii, cred că o fac prin iunie, pe 5 sau pe 12. Vă anunţ din timp.

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

Stiu ca vremea nu tine cu noi, dar chiar si asa nici o tura pentru weekend?Chiar si ceva local:Stefanesti;Babana;Trivale etc.

eu tot visez la o urcare la balea, ...

dar mai tre sa treaca ceva timp pana sa incalec iar bicla... :))

Off-topic: Vremea, cu variaţiunile ei ''nesăbuite'', mi-a dat peste cap planurile: nevasta şi ăi mici cochetează de ceva timp cu tusea, strănutul şi febra. Pînă nu-şi revin stau cuminte pe lîngă ei.

Mi-am schimbat cauciucurile, am pus nişte ''purcele'' numite Schwalbe Crazy Bob; iar acum am şi frîneeeeee, tot V-uri: Shimano XT.

Mi-a venit şi tricoul de la Ovidiu, ce să mai, sunt pregătit de ieşire duminica.

Daca nu se anunta nimic pt sambata/duminica o sa ies sambata prin padurea Trivale, o sa fac 2-3 ture de traseu de ASR.

Oricine este bine venit.Daca va hoatarati totusi sa iesim la o tura mai multi dati de stire.

George,daca nu se anunta o alta tura cred ca o sa vin si eu!Vreau sa vad ce timp scot la 4 ture:).

Radule,, nu vreau sa ma alergi pe acolo :D vorbim maine seara mai multe

Sau daca vrea cineva... Pe la Slanic Arges.... Intram pe la Piscani si ne intoarcem pe la Aninoasa-Balilesti-Stalpeni...

punema pe lista.duminica sunt prezent.panzere...pe unde te ascunzi?hai la o tura..

Vad ca ai facut modificari la frane...acum sper ca nu mai ai probleme la coborare in curbe (prietenii stiu de ce)