Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Unde faceti tura de duminica ? sunt interesat:D...

Perfect;))... Dar maine merge cineva pe babana ?.... Si daca vreti umpic mai sus de babana:).. ador panta aceea de 14 grade cat zicea ca are un localnic de acolo:).. PS: Duminica pe la ce ora:)?

ok ramane duminica ora 10:00 la grota in pitesti.abia astept...;)

Ok. La 10:00 La grota in Trivale;)).........

panzere pe unde esti?haideti ca a venit vreamea frumoasa....

Maine sper sa pot veni si eu:)

Daca nu sunt la grota la 10:00 Asteptati-ma ca dimineata sunt panzer;))...

Hai ca a fost frumos astazi. Am facut si pana si ne-am chinuit sa o reparam(George esti mecanic adevarat:))). Radule, multam pentru petic si pompa:)).

panzere pe unde esti?haideti ca a venit vreamea frumoasa....

Saluti !

Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici ... Serviciu, misiuni în străinătate etc. Dar tare mi-e dor de o pedală cu voi. Probabil că tura la Cotmeana va fi pe 19 sau 20 iunie.

Am fost mai devreme prin trivale.Era foarte multa lume, cu bicicleta, alergau bunici cu nepotei, jucatu tenis faorte frumos.Ce strica peisajul era 2 pustani la 18-19 ani, unul dintre ei fiul lui penescu, cu masina ascultau muzica, injurau si vorbeau tare.O mare nesimtire.Am facut un pic de offroad, urcat panata coborat panta si tot asa.Am pierdut vreo 2 ore prin padure.Am vazut si oameni cu bicicleta cu casca, oameni cu biciclete bune kona, focus.

Ce m-a frapat este ca marcajul de la arges spring race inca mai exista.A cazut din pom si este pe trase,cel putin al ultima coborare unde am vazut eu.

Domnul Viorel ar trebui sa va ocupati de asta, parerea mea.

Baga cineva maine 1-2-3 ture pe traseul de la ASR?;).. pe la ora 11?

Am fost mai devreme prin trivale.Era foarte multa lume, cu bicicleta, alergau bunici cu nepotei, jucatu tenis faorte frumos.Ce strica peisajul era 2 pustani la 18-19 ani, unul dintre ei fiul lui penescu, cu masina ascultau muzica, injurau si vorbeau tare.O mare nesimtire.Am facut un pic de offroad, urcat panata coborat panta si tot asa.Am pierdut vreo 2 ore prin padure.Am vazut si oameni cu bicicleta cu casca, oameni cu biciclete bune kona, focus.

Ce m-a frapat este ca marcajul de la arges spring race inca mai exista.A cazut din pom si este pe trase,cel putin al ultima coborare unde am vazut eu.

Domnul Viorel ar trebui sa va ocupati de asta, parerea mea.

Intreadevar,marcajul trebuia adunat imediat dupa ce competitia s-a incheiat,dar unii romanii sint repetenti la capitolul bunului simt,dupa care tot ei se vaita ca le sint puse piedici la organizarea unor evenimente.............,dar de...:"taranul" uita intodeauna de unde a plecat !

daca rasfoiesc forumul sunt sigur ca voi gasi multe mesaje in care Pitestenii spun ca vor participa cum pot si ei la organizarea celor 2 competitii din parcul Trivale. Dupa fiecare competitie s-au gasit exemplare care sa critice. Sunt curios cati din cei care au participat au mai trecut prin trivale ? cati din cei care au mai parcurs traseul au adunat fiecare macar un metru de banda? Sunteti toti la fel de repetenti la capitolul bunului simt ca si organizatorul acestei competitii, .. ptr ca ati promis ajutor, ati participat la concurs, si dupa 5 min de la incheierea tombolei si a premierii toata lumea fugea spre casa.

Topicul asta este despre altceva ... sa fim la subiect

@aditasse eu am spus ce credeam.A spus cumva cineva haideti baieti la adunat?Din cate stiu eu NU.Si am mai vorbit cu cineva de pe forum care a mai facut traseul si a spus ca banda este peste tot.sincer adi as vrea sa vad cum te duci tu singur si incepi sa culegi banda pe ultima coborare.Dar te rog sa incerci singur.Sa vezi cati caini or sa te inconjoare.

Toata lumea fugea spre casa, ok, fiecare om alege ce vrea.Dar se putea spune pe forum aici sau pe cel local: In wekend mergem la cules banda. In loc sa facem chestia asta, noi facem ture de care stim doar noi si nu spunem la nimeni.Apoi mai venim si cu poze ca uite domne ce frumos a fost.Ori suntem uniti ori nu.

Inca o data repet, NU S-A CERUT AJUTORUL PT CURATAREA TRASEULUI (cel putin nu mie).

Si apropo de "Topicul asta este despre altceva ... sa fim la subiec"

De cand nu s-a mai anuntat o tura aici pe forum sau cel local?Cum am spus, nu mai anunta nimeni prefera sa vorbeasca la telefon cu X cu Y si haideti la tura, dai dracu pastia de pe forum.

Poate ca unii pot sa duca tura respectiva sau poate nu, dar oricum ar trebui spus tot.Noi nu facem asta, mergem la ture, facem poze distractie si apoi repede pe forum, uitati ce peisaje ce frumos....

URAT DIN PARTEA TUTUROR CELOR CARE FAC ASTA.Dupa ce ca suntem putini mai, ne mai si certam, sau nu dam importanta oamenilor pasionati de asa ceva.

Critic pt ca asta e adevarul si imi asum toata responsabilitatea pt ce am scris si scriu.Am promis ajutorul nu mi s-a cerut.Nu ma simt vinovat cu nimic.

Tineti minte dragi colegi cand un PROST de pe forum, s-a trezit el intr-o dimineata cu o idee, aceea de a ne intalni si a da ture?Tineti minte cand ne intalneam 20-30 de insi si mergeam pe la stefanesti prin trivale?Unde sunt momentele de atunci?Am ajuns departe intr-un an, numai iesim cu muciosii astia.

La ultima tura stiti cati am fost?4 insi.Rog pe domnul Viorel sau pe dumneavoastra domnule Adi sa ne spuneti la ultima tura cati ati fost si daca s-a anuntat tura.

Numai bine va doresc

Dar nu va opreste nimeni sa iesiti, sa va intalniti sa faceti ce vreti voi. Daca Viorel nu mai iese la intalniri, daca alti 2-sau 3 care ieseau anul trecut acum nu mai au timp pentru bicicleta nu va opreste nimeni pe restul sa o faceti. Eu inteleg frustrea ta, dar nu te pot ajuta cu nimic.

Iti pot da un sfat : Prietenii tii castigi singur, si cel mai frumos este sa pedalezi impreuna cu ei pe traseele pe care voi va simtiti bine si pe care voi le puteti parcurge. este important ca atunci cand pleci intr-o tura sa poti sa o duci la capat si mai ales sa o poti duce in ritmul celorlalti, pentru ca altfel tu vei trage ca nebunul, iar cei care pot mai mult vor inebuni asteptand, sau poate invers.

Dar de la frustrarea ta pana la a-l acuza pe Vio ( si mai dai idei si altor "oraseni" care sunt cu "foarte mult bun simt " ) ....

Cred ca va place mai mult sa mergeti la diverse competitii prin tara...

Este parerea mea ca atata timp ca el organiza.Putea sa apeleze la ajutoare.Sigur se gasea cativa.

PROPUN CA DUMINICA ORA 10:00 LA GROTA , SA NE STRANGEM 2-3 OAMENI SA CURATAM TRASEUL.NU TREBUIE DECAT UN RUCSAC SI VOINTA.LA ORA 10:00 VOI FI ACOLO.SPER SA NU FIU SINGUR.

Cu prilejul asta facem si o tura sau chiar 2.