Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Catalin a trecut cu bine Transfagarasanul si acum este insotit din Curtea de Arges de 4 biciclisti pitesteni,

In jurul orei 22.30 - 23.00 speram sa ajunga cu bine in Pitesti.

Noi, biciclistii din Pitesti, ne-am gandit sa facem o adunare generala in data de 23 martie, in intervalul orar 20:30-21:30, de Ora Pamantului, adica atunci cand opreste lumina pt ora in ideea ca oamenii vor deveni mai constienti asupra problemelor ecologice ale Planetei.

S-a facut si o pagina de Facebook a evenimentului: http://www.facebook.com/events/613097168717546/?notif_t=plan_user_invited

Mihai ati reusit sa parcurgeti traseul propus de tine ca o recunoastere la Vidraru?

Sunt si eu intertesat impreuna cu ceva prieteni din C-lung, te rog da-mi si mie de stire daca mai este de actualitate!

Salut Vali.

Eu am facut recunoasterea traseului scurt la inceputul lunii mai, impreuna cu 2 prieteni, adica traseul de mai sus postat de mine.

Weekend-ul care a trecut au fost cativa baietii pe o parte din traseul lung, dar i-a prins ploaia si nu l-au facut pe tot.

Caut parteneri pentru a face un super traseu: Pitesti-Curtea de Arges-Transfagarasan-Cirtisoara-Victoria-Sambata de sus-Zarnesti-Bran-Campulung-Pitesti.

Pentru contact numai pe tel. mobil 0757056977 - Tudor

De un an de zile nici un post aici? Ce se intampla? Hai sa incercam revigorarea plimbarilor de week-end, si de ce nu si in timpul saptamanii!

De obicei in jur de ora 17.30-18.00 se pleca in ture de la grota Trivale, majoritatea pe mtb.

Azi la ora 18 ne intalnim la Grota Trivale pt o tura pe dealurile din Stefanesti.

Traseu dificultate medie.

E posibil sa ne intoarcem dupa ce apune soarele, deci musai sa aveti lumini.

Sa mai dam praful la o parte de pe acest topic.

In fiecare miercuri se organizeaza plimbari lejere pentru incepatori (si nu numai)

Saptamana aceasta, Miercuri 22.07.2015 , intalnire ora 18.45, plecarea va fi la ora 19.00 de la GROTA - PADUREA TRIVALE ,facem un traseu de padure pana la releu si coboram spre Pitesti tot prin padure,

cu o durata de aprox. 2h, apoi ne racorim la o terasa tot in parcul Trivale (cea de langa locul de joaca pentru copii).

• Upvote 1

Salut! In unul din weekend-urile urmatoare mi-am propus sa dau o tura pe Cheile Dambovicioarei, punct final refugiu Grind ~1600m, urmeaza sa ma mai informez si de refugiul Saua Grindului daca este ciclabil sau necesita foarte mult push bike. Asa la o prima privire este vorba de aprox 40-50km xc. O sa revin cu mai multe datalii, dar cine considera ca este in stare este binevenit. Si pun la bataie 1 loc in masina, sau 2 daca am libera o dubita.