Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

In speranta ca v-ati simtit minunat la tura din Campulung, va mai asteptam.

Eu am facut pozele, voi le comentati. In curand vine si filmuletul.

Aveti si link picasa.com, dar si link transfer.ro pentru cei ce vor toate pozele la un click.

http://picasaweb.google.com/109901181994006678534/Campulung21112010?authkey=Gv1sRgCNvf4J-K1uf3eQ#

http://dl.transfer.ro/Poze_21.11.2010-transfer_RO-21nov-1e9c65.rar

Pe curand.

Dedicatie speciala pt. toti baietii care nu au putut participa si mai ales pt. cei care au fost prezenti! Cimpulung- Strimtu- Dobriasu- Stina din musuroaie- Piscul calului- Voina- Cimpulung 21 nov 2010.(video)http://dl.transfer.ro/Dobriasu_21_nov._10-transfer_RO-22nov-74d745.mpg

Inca o tura super! Si pozele super!

Ma bucur ca de data asta am reusit si eu sa ajung.

Pt duminica viitoare va unvit sa iesim la o tura pe Ciocanu si la un gratar la cabanuta.:-)

felicitari, baieti! asa da echipa! daca ma primiti cu pedale si pantofi de cursiera ma alatur si eu la urmatoarea tura :D

Daca vremea ne ajuta, ma bag la propunerea lui Remus. De poze si muzica, ma ocup eu, asa cum ma pricep.

Incerc sa am si pentru Geo melodia optima pentru faza cand isi pune sau isi scoate ... costumul de dunhill.

In rest, ceva voie buna mai am de data trecuta si distractia va promit ca e garantata.

Va asteptam.

cred ca wekendul acesta o sa vin si eu.80% raspunsul este da.Trebuie sa imi testez furca cea noua, nu?

felicitari, baieti! asa da echipa! daca ma primiti cu pedale si pantofi de cursiera ma alatur si eu la urmatoarea tura :D

Oricine vrea sa se alature noua, este bine venit.

De preferat este sa detineti macar o bicicleta si sa tineti la glumele lui Geo, ca o ceapa cu paine si un gat de apa minerala cu bule "Apa Craiului" sau un ceai fieartA, daca este frig se gaseste. Daca am inceput cu 12, acum o saptamana si am ajuns la 16 Duminica trecuta, ma intreb oare v-om umple Ciocanul in weekend-ul urmator?

Si care-i problema? Ne cazam la Geo la Cabanuta, sunt si majorete blanoase prin zona, cei drept prietenoase, iti mananca din mana....din brat, din antebrat....

da mai pai a fost frumos. pana la urma e cum e cu geo dar mai rau e fara geo (si ceapa lui):)...uite ca abia acum am comentat:))...daca ma primiti vin si duminica aceasta:)

Duminica imi fac si eu aparitia indiferent de ce se intampla.

Cu organizarea cum facem?Biclele cum le punem?

Are dreptate aditasse, doar simbata vom beneficia de vreme buna asa cum a fost si astazi la C-lung. se vedea zapada pe unde ne-au calcat rotile in wk trecut si temperatura a fost destul de scazuta. Pentru o deplasare pe Ciocanu o sa avem doar o zi (simbata ) la dispozitie fara precipitatii. Acuma depinde ce v-ati propus sa faceti, daca ne adunam pt un foc de tabara si o vorba la un pahar de "ceai fiarta" cred ca vremea conteaza mai putin! ..Sa ne anuntati si pe noi la un tl. ca sa stim cum gestionam timpul si resursele.poate doborim recordul de participare de 16 de wk trecut

Acum am vb cu Remus la telefon si a ramas sa va sune sa va propuna o deplasare asa cum s-a stabilit dar trebuie avut in vedere si prognoza meteo pt miine.Daca va hotariti sa faceti deplasarea, pe noi o sa ne gasiti pregatiti pt. orice varianta dar trebuie sa ne anuntati ca sa nu plecam in alta parte

http://vremea.kappa.ro/arges/cimpulung.html

Pina la urma am fost pe Ciocanu: Remus-Dan- Cludiu- Vali si Geo co o gasca f. activa de "pitici" care ne-au delectat cu sariturile lor peste rampele amenajate pe traseu. Bineinteles, am avut parte de noroi,push bike si ploaie spre finalul deplasarii dar la fel de bine am beneficiat si de un foc primitor, o sunca si un cirnat la frigare ,discutii amicale intre noi si cum am mai spus un program de sarituri la" trambulina" executate cu maiestrie de baietii lui Geo. Parerea mea ca ar tebui sa ne adunam in diferite locatii si la genul acesta de actiuni pt ca ne ajuta la fel de bine sa ne relaxam, sa ne cunoastem mai bine si sa ne mai impartasim fiecare din experienta "biciclitului" Din partea noastra va dorim numai bine de aici de la C-lung si va asteptam sa ne mai solicitati( daca timpul o sa ne permita)ori de cite ori simtiti nevoia sa va relaxati la un pahar de vorba intre prieteni.

Apropo- de data aceasta nu a mai fost "ceai" farta . a fost rece dar de f. buna calitate prin bunavointa sfintiei sale

parintele.

Nu uitati BUNA DISPOZITIE OBLIGATORIE! Dupa ce o sa ninga serios o sa incepem sa ne adunam cu schiurile si ati vazut ce de locuri frumoase putem vizita si iarna, ca sa nu mai vb de cite un popas "pt. degustare " la vre-o stina!

Pina la urma am fost pe Ciocanu: Remus-Dan- Cludiu- Vali si Geo co o gasca f. activa de "pitici" care ne-au delectat cu sariturile lor peste rampele amenajate pe traseu. Bineinteles, am avut parte de noroi,push bike si ploaie spre finalul deplasarii dar la fel de bine am beneficiat si de un foc primitor, o sunca si un cirnat la frigare ,discutii amicale intre noi si cum am mai spus un program de sarituri la" trambulina" executate cu maiestrie de baietii lui Geo. Parerea mea ca ar tebui sa ne adunam in diferite locatii si la genul acesta de actiuni pt ca ne ajuta la fel de bine sa ne relaxam, sa ne cunoastem mai bine si sa ne mai impartasim fiecare din experienta "biciclitului" Din partea noastra va dorim numai bine de aici de la C-lung si va asteptam sa ne mai solicitati( daca timpul o sa ne permita)ori de cite ori simtiti nevoia sa va relaxati la un pahar de vorba intre prieteni.

Apropo- de data aceasta nu a mai fost "ceai" farta . a fost rece dar de f. buna calitate prin bunavointa sfintiei sale

parintele.

Nu uitati BUNA DISPOZITIE OBLIGATORIE! Dupa ce o sa ninga serios o sa incepem sa ne adunam cu schiurile si ati vazut ce de locuri frumoase putem vizita si iarna, ca sa nu mai vb de cite un popas "pt. degustare " la vre-o stina!

sal baietii!!!poti pune te rog pozele de la geo ca mor de nerabdare

poate mai veniti si duminica

pe 4,5 decembrie daca mai veniti in campulung va rog lasati un pm cu locul de intalnire si ora de plecare din oras ca sa pot veni si eu cu voi ca sunt nerabdator

poate alegeti un traseu mai lung pe stramtu ceva nu stiu