Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Salut, probabil ca deja ati aflat ca echipa timeXPANDER a participat la prima competitie de MTB din acest an.

Rezultatele sunt urmatoarele:

Distanta parcursa 20 km de XC, grei si innoroiati..

Motonea Catalin, locul 1 la categoria sub 18 ani, logul 2 la general

Dutulescu Alin, locul 3 la categoria sub 18 ani, locul 9 la general

Racasan Andrei, locul 4 la categoria sub 18 ani, locul 20 la general

Macriniuc Sebatian, locul 4 la categoria 30-40 ani, locul 10 la general

Pentru detalii foto:

https://picasaweb.google.com/117661404572451936936/GarboaveleXCTimeXPANDERStory?authkey=Gv1sRgCKa73OXoxfatsQE#

• Upvote 2

Deja incepem sa avem cmapioni si din Arges.Felicitari domnilor

BRAVO BRAVO BRAVO

V-ati atrenat foarte bine nu gluma

Felicitari si la mai mare! O echipa care imi place, iar catalin va fi un mare campion din punctul meu de vedere.

Dupa Prima Evadare sunteti invitati, abia se mai topeste si zapada si putem merge la altitudine mai mare. Pina atunci BAFTA celor care participa la PE si sunt sigur ca o sa avem un argesean pe podium!

de curand am scos si un film cu bicicleta prin trivale, sper sa va placa. Cine nu are rabdare sa il vada pe tot sa se uite macar la sfarsit :))

• Upvote 3

Foarte frumos baieti felicitari! Editati si pe cel de deasupra si postati-l aici sa avem acces mai usor , ca va pricepeti mult mai bine.

de curand am scos si un film cu bicicleta prin trivale, sper sa va placa. Cine nu are rabdare sa il vada pe tot sa se uite macar la sfarsit :))

Penibil . Mama ce tare esti :D

La varsta lui.... tu ce faceai???

La varsta lui ma cataram prin Bucegi, daca conteaza.

Este cel mai penibil clip de 'MAMA CE TARE SUNT EU' pe care l-am vizionat. Se pare ca au murit laudatorii, sau drak mai stie cu generatia asta tanara ...

N-am nimic cu Andrei personal, ne cunoastem, ne salutam, se mai intampla sa mai si pedalam impreuna, dar ...

Nu cred ca s-a mai postat vreodata asa ceva pe ciclism.ro, indiferent de varsta.

Sunt de parere ca initiativa este laudabila, clipul nu este f rau. Prefer sa vad in filme dinastea "ce tari sunt " cate unii ,decat sa ii vad cu sticla sau ierburile in mana. Merita incurajati

• Upvote 1

Decat sa frece duda asa cum o fac muuulti dintre tinerii de varsta lui, Andrei pedaleaza. Si se pare ca asta ii place la nebunie, ceea ce e foarte bine si sanatos :)

In loc sa se filmeze cu telefonul in timp ce se bate cu colegii in clasa / injura profesorii la ore / devasteaza domeniul public / face misto de oameni, Andrei face filmulete in care arata SI cat de faina e padurea Trivale pt biciclisti (fiecare vede ce vrea si ce poate). In loc sa-l incurajezi ca are o atitudine sanatoasa si pozitiva, matale te apuci sa-i spui cat de penibil e?!!? WTF! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif

Uite aici comentariu dat la un alt filmulet de-al baietilor: "lOL TIBI FACI POZE LA BICICLETA IN LOC SA UMBLI SI TU CU FEMEI TU UMBLI CU BICICLETA :)) PROST TE-A INVATAT GROGORE :))" http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Baiatu' asta inca isi traieste copilaria, nici macar n-a intrat in adolescenta, iar matale, ditamai adultul, ii dai (virtual) o palma dupa ceafa si un sut in cur fara ca macar sa-i explici de ce sau cum ar fi trebuit sa procedeze ca sa nu mai fie penibil. Un copil are nevoie de explicatii din partea unui adult, nu de raspunsuri flegmatice.

De folos pt el ar fi fost sa-l "certi" pt ca traverseaza strada fara sa se asigure inca de pe trotuar (vezi inceputul filmuletului cand el se asigura in momentul in care e deja pe trecerea de pietoni, si nu pe trotuar, ca sa nu mai spun ca biciclistii nu au voie sa traverseze strada pe la trecere) sau ca celalalt baiat nu a purtat casca de protectie pe cap.

• Upvote 2

Sa nu incepeti sa va certati ....sau ma rog sa va contraziceti din nou aici pe forum, avem atitea planuri de realizat IMPREUNA anul acesta incit discutiile constructive sunt de dorit. Sustin ce a spus Ibzk - nici eu nu o puteam spune mai bine! Pina una alta Andrei e bine sa asculti toate parerile si sa iei ce e bun din fiecare. Daca te intereseaza am la dispozitie gramezi de dvd-uri cu imagini care sigur sunt f. frumoase si ti le pun la dispozitie pt editare pt. atunci cind ploua si nu ai ce face,in rest nu cred ca e timp(f. mult de colindat pe muntii acestia) dupa cum ati vazut.Va invit cu propuneri pt o tura in zona cu participare cit mai numeroasa, ati vazut ca se poate sa iasa si foarte bine. Dupa ploile astea o sa se mai topeasca si zapada si ne elibereaza accesul spre virfuri.Deci - va asteptam!

La varsta lui ma cataram prin Bucegi, daca conteaza.

Este cel mai penibil clip de 'MAMA CE TARE SUNT EU' pe care l-am vizionat. Se pare ca au murit laudatorii, sau drak mai stie cu generatia asta tanara ...

N-am nimic cu Andrei personal, ne cunoastem, ne salutam, se mai intampla sa mai si pedalam impreuna, dar ...

Nu cred ca s-a mai postat vreodata asa ceva pe ciclism.ro, indiferent de varsta.

Sincere scuze fiindca am oribilat. Referitor la propozitia "N-am nimic cu Andrei personal, ne cunoastem, ne salutam, se mai intampla sa mai si pedalam impreuna, dar..." , doresc sa o reformulez din perspectivca mea. N-am nimic cu domnul Viorel, ne cunoastem, ne salutam, nu imi amintesc sa fi pedalat vreodata impreuna, dar toate astea degeaba daca ne jignim din senin fara nici un rost.Nu imi permit sa zic mai multe, ba chiar am avut putina nesimtire in ciuda varstei, dar trebuia sa am un cuvant in apararea mea.

Sincere scuze fiindca am oribilat. Referitor la propozitia "N-am nimic cu Andrei personal, ne cunoastem, ne salutam, se mai intampla sa mai si pedalam impreuna, dar..." , doresc sa o reformulez din perspectivca mea. N-am nimic cu domnul Viorel, ne cunoastem, ne salutam, nu imi amintesc sa fi pedalat vreodata impreuna, dar toate astea degeaba daca ne jignim din senin fara nici un rost.Nu imi permit sa zic mai multe, ba chiar am avut putina nesimtire in ciuda varstei, dar trebuia sa am un cuvant in apararea mea.

Andrei, sunt mai in varsta (39 de ani), teoretic as putea sa-ti fiu tata :)

Se pare ca inca nu m-am adaptat la 'noua generatie' si la modul lor de a se exprima. Sau cine iti face acest PR, ca nu sunt cuvintele tale.

Matusa mea care mi-a dat educatia cand aveam varta ta, si pe care consider ca ca o am inca, m-a invatat un lucru, Sa fiu modest si sa las faptele sa vorbeasca.

Imi pare rau sa aud ca nu am pedalat niciodata impreuna. Sincer.

Cand am spus ce am spus am sintetizat intr-un cuvant, fara sa stau sa analizez clipul aici pe forum.

Fara sa mi-o luati in nume de rau, este un forum in care fiecare isi poate exprima parerea liber.

Sunt cuvintele mele. In viata mea nu mi-au fost formulate de altcineva cuvintele. Tocmai pentru ca este un forum am dorit sa imi spun cuvantul, asa cum fac de obicei. Si sincer nu imi amintesc sa fi pedalat impreuna, in schimb pot spune ca ne-am intalnit in afara orasului la diferite activitati si concursuri de biciclit, dar nu cred ca asta inseamna ca am pedalat impreuna, deoarece in majoritatea cazurilor ne intalneam inainte sa inceapa concursul, iar pe parcursul traseului nu ne vedeam la fata. (nu cred ca asta inseamna sa pedalam impreuna, ca la o tura sau o intalnire intre prieteni). Ne-am mai intalnit de cateva ori si in Pitesti, dar la fel, nu imi amintesc sa fi pedalat, de exemplu cand s-a facut recunoasterea si curatarea traseului de la AAR, am stat impreuna am vorbit, dar dumneavoastra nu aveati bicicleta la indemana. Va rog sa imi spuneti momentul in care am pedalat imprena la o tura sau cu alte ocazii si probabil ca imi voi aminti si voi recunoaste ca aveti dreptate