Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Sunt cuvintele mele. In viata mea nu mi-au fost formulate de altcineva cuvintele. Tocmai pentru ca este un forum am dorit sa imi spun cuvantul, asa cum fac de obicei. Si sincer nu imi amintesc sa fi pedalat impreuna, in schimb pot spune ca ne-am intalnit in afara orasului la diferite activitati si concursuri de biciclit, dar nu cred ca asta inseamna ca am pedalat impreuna, deoarece in majoritatea cazurilor ne intalneam inainte sa inceapa concursul, iar pe parcursul traseului nu ne vedeam la fata. (nu cred ca asta inseamna sa pedalam impreuna, ca la o tura sau o intalnire intre prieteni). Ne-am mai intalnit de cateva ori si in Pitesti, dar la fel, nu imi amintesc sa fi pedalat, de exemplu cand s-a facut recunoasterea si curatarea traseului de la AAR, am stat impreuna am vorbit, dar dumneavoastra nu aveati bicicleta la indemana. Va rog sa imi spuneti momentul in care am pedalat imprena la o tura sau cu alte ocazii si probabil ca imi voi aminti si voi recunoaste ca aveti dreptate

Imi cer scuze, nu am pedalat niciodata impreuna :)

Nu acesta era subiectul, era doar o divagatie a ta pentru a indrepta discutia spre altceva, numai sa se uite de unde a plecat.

Nu a fost nici o divagatie. Daca vreti ne intoarcem la subiect, la faptul ca m-ati caracterizat ca fiind penibil fara nici un motiv serios.

Andrei, sunt mai in varsta (39 de ani), teoretic as putea sa-ti fiu tata :)

Se pare ca inca nu m-am adaptat la 'noua generatie' si la modul lor de a se exprima. Sau cine iti face acest PR, ca nu sunt cuvintele tale.

Matusa mea care mi-a dat educatia cand aveam varta ta, si pe care consider ca ca o am inca, m-a invatat un lucru, Sa fiu modest si sa las faptele sa vorbeasca.

Imi pare rau sa aud ca nu am pedalat niciodata impreuna. Sincer.

Cand am spus ce am spus am sintetizat intr-un cuvant, fara sa stau sa analizez clipul aici pe forum.

Fara sa mi-o luati in nume de rau, este un forum in care fiecare isi poate exprima parerea liber.

Pana la urma ce inseamna pt. dumneavoastra sa fiti modest si sa lasati faptele sa vorbeasca? Cuvinte mari zic eu.

Saluti !

Vă invit să postaţi aici propunerile de ture, impresiile, fotografiile, care au legătură cu biciclitul de week-end.;)

:blink:

Panzere nu stiu cum sa iti spun...dar sunt fericit.Bicicleta mea a inviat, azi.E completa si 100% functionala :wub:

Andrei, sunt mai in varsta (39 de ani), teoretic as putea sa-ti fiu tata :)

Se pare ca inca nu m-am adaptat la 'noua generatie' si la modul lor de a se exprima. Sau cine iti face acest PR, ca nu sunt cuvintele tale.

Matusa mea care mi-a dat educatia cand aveam varta ta, si pe care consider ca ca o am inca, m-a invatat un lucru, Sa fiu modest si sa las faptele sa vorbeasca.

Imi pare rau sa aud ca nu am pedalat niciodata impreuna. Sincer.

Cand am spus ce am spus am sintetizat intr-un cuvant, fara sa stau sa analizez clipul aici pe forum.

Fara sa mi-o luati in nume de rau, este un forum in care fiecare isi poate exprima parerea liber.

Ai dreptate ai fi putut avea un copil de varsta lui.... dar NU ai ( la varsta ta nu e o lauda)

Ai fi putut sa lasi faptele sa vorbeasca DACA .... (dar eu cred ca lipseste modestia si nu numai )

Este un forum de discutii ( parerea ti-o spui prietenilor tai, ...) aici propui o tura sau te afiliezi unei propuneri facute.

Pe deasupra asa pentru "educatia ta de viitor tata ": cand un copil face un cacat ... incurajeaza-l sa mai faca unu, dar sa il faca la WC. Si daca reuseste a doua sau a zecea oara sa il faca asa cum ai vrut tu atunci sa fii mandru. Daca tu il omori cand l-a facut pe primu... (esti varza )

scuzati limbajul dar omul asta persista in a ma dezamagi

Andrei. vezi-ti tu de pedalat si de facut filmulete, pentru tine si pentru cine vrea sa le vada. Carcotasi vor fi intotdeauna

Frumos, mi-am vazut mustata in clipul tau, multumim! Ar fi o buna ocazie sa reeditam traseul pe care l-am facut noi si care este atit de frumos si poate cine stie dupa...... nu o sa mai fie nimeni care nu a dat o pedala fara celalalt. Ce ziceti ne adumam? Considerati o propunere de traseu imediat ce vremea ne va permite. Invitatia este libera pt. toti care vor sa participe dupa principiul - citi mai multi , cit mai bine-si vine din partea mea personal in calitate de persoana (mustacioasa)publica. Duminica voi fi la PE sa gust din nou din atmosfera de concurs si indirect din noroiul care sigur ne va face zile amare. Am sa ma uit dupa voi poate facem o poza de grup inainte si dupa.Cu siguranta ca putem sa spunem ca am pedalat impreuna de aici in colo. Respect!

ce faceti domnilor pedale mai bagati? sau de la tastatura? abia astept sa se incalzeasca sa iesim impreuna!

Cineva astazi la babana ? :) Ora 12 in trivale ! Salut

Felicitarile mele tuturor argesenilor care s-au incumetat sa participe la Prima Evadare si in mod special celor care au si terminat :D De asemenea, tot respectul pt cei doi juniori de pe podium si seniorilor din locurile fruntase. Bravo lor si felicitari!

Ma bucur nespus de mult cand vad primele 5 locuri si podiumul de la "Masculin sub 18 ani" :D

Sunt campionii de maine.Sa scoti un astfel de timp pe acel trase este foarte foarte greu si dupa cum vedeti Catalin si cu George au fost primii pitesteni din clasamentul general.

I-am felicitat si ieri dar din nou spun BRAVO

Felicitari si din partea mea . Acum ca tot a trecut concursul eu va intreb altceva "Care merge la maratonul Vinului ?" si cand iesim si noi la niste ture ca eu am fost ieri pana la Cotmeana si in acelasi timp m-am gandit la cei ce au fost la cursa :P.

Sunt campionii de maine.Sa scoti un astfel de timp pe acel trase este foarte foarte greu si dupa cum vedeti Catalin si cu George au fost primii pitesteni din clasamentul general.

I-am felicitat si ieri dar din nou spun BRAVO

Salut, pe langa faptul ca sunt primii pitesteni e de mentionat ca au obtinut locurile 1 si 2 la categoria lor (sub 18 ani) iar Racasan Andrei s-a clasat si el foarte bine, pe locul 5!

Felicitari baietilor!!

Ai fost la Cotmeana ?! Vreau si eu sa ajung acolo. Cum este drumul ?

Mai te zgaltaie un pic ,pe alocuri sunt gauri in rest mai mult margaritar insa se poate merge . Eu am mers pe Babana . si m-am intors prin padure in mare parte .A si dupa ce termini cu drumul offroad sa zic iesi pe DN 7 parca (nu stiu exact ) unde este asfalt insa cam multe masini .

Pt. duminica 15 mai 2011 va propun urmatorul traseu: Podul Dimbovitei - Dimbovicioara -Ciocanu - Sirnea - Pestera - Magura- Prapastiile Zarnestiului - La table - Brusturet. Invitatia este generala si se adreseaza tuturor celor care vor sa participe si au o minima conditie fizica. Plecarea din Cimpulung de la Peny cu masinile pina la Podul Dimbovitei ora 09. Noi suntem deja constituiti intr-un grup de 10 persoane. Mentionez faptul ca am mai mai parcurs acest traseu de citeva ori si pot sa fac pe ghidul pt dvs-tra. Mi-ar face [lacere daca ati accepta invitatia mea si ne-am stringe cit mai multi! Respect!